Strategia. Wprowadzenie do teorii gier

Okładka książki Strategia. Wprowadzenie do teorii gier Joel Watson
Okładka książki Strategia. Wprowadzenie do teorii gier
Joel Watson Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska informatyka, matematyka
420 str. 7 godz. 0 min.
Kategoria:
informatyka, matematyka
Tytuł oryginału:
Strategy: An Introduction to Game Theory
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer Polska
Data wydania:
2011-06-28
Data 1. wyd. pol.:
2011-06-28
Liczba stron:
420
Czas czytania
7 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-264-1146-5
Tłumacz:
Andrzej Wieczorek
Tagi:
teoria gier strategia
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
89
32

Na półkach: ,

Książka jest napisana przejrzystym językiem - formalizm jest zredukowany do zupełnego minimum, więc w odbiorze wykład jest zasadniczo dość klarowny, a bariery zrozumienia treści są raczej niskie (niekiedy aż prosi się o użycie nieco większej dozy formalizmu dla jasności wywodu). Zaletą książki jest bardzo duża ilość zastosowań pojęć teorii do rozmaitych sytuacji życia codziennego, co może stanowić miłe uzupełnienie w szczególności dla studentów kierunków ścisłych, którzy jeśli spotykali się z zajęciami z teorii gier, to często w postaci skryptu, który przypomina wykład kolejnej dziedziny matematyki, a więc prezentowane są definicje, twierdzenia i dowody (można sobie takie skrypty w .pdf bez trudu znaleźć w internecie) bez pogłębionej dyskusji znaczenia jakie prezentowane pojęcia i twierdzenia mają dla nauk społecznych, które są głównym (jedynym?) użytkownikiem teorii gier. Ponadto przykłady pochodzą z/są inspirowane ważnymi artykułami z ekonomii, których autorzy często dzięki nim sięgali po nagrodę im. Nobla, łącznie z ostatnimi, w momencie pisania tej recenzji, jej laureatami - Hartem i Holmstromem.

Lepiej również nie straszyć potencjalnych czytelników koniecznością posiadania dużego przygotowania matematycznego. Bez problemu starczy wiedza z poziomu szkoły średniej. Na końcu książki znajduje się również załącznik z przeglądem koniecznych pojęć matematycznych, który pomaga tę wiedzę sobie odświeżyć. W szczególności w treści książki całkowanie wspomniane jest tylko w jednym z przypisów i jest bez znaczenia dla zrozumienia esencji wykładu. Z kolei w zadaniach, spośród kilkuset, całkowanie pojawia się zaledwie w jednym.

Wadą polskiego wydania są liczne literówki/cyfrówki/znakówki, dlatego dopuściłem się stworzenia jego nieoficjalnej erraty - http://strony.toya.net.pl/~piotrpieniazek/WatsonErrata.pdf

Książka jest napisana przejrzystym językiem - formalizm jest zredukowany do zupełnego minimum, więc w odbiorze wykład jest zasadniczo dość klarowny, a bariery zrozumienia treści są raczej niskie (niekiedy aż prosi się o użycie nieco większej dozy formalizmu dla jasności wywodu). Zaletą książki jest bardzo duża ilość zastosowań pojęć teorii do rozmaitych sytuacji życia...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1854
1506

Na półkach: , , ,

Chyba najlepszy nowoczesny podręcznik z teorii gier w dostępny języku polskim. Wszechstronnie omawia wszystkie podstawowe koncepcje i metody. Sporo fajnych przykładów, głownie ekonomicznych. Książka nie jest zbyt łatwa w czytaniu, zakłada się że czytelnik ma pewne przygotowanie matematyczne, w szczególności znajomość rachunku różniczkowego i całkowego. Poza tym OK.

Chyba najlepszy nowoczesny podręcznik z teorii gier w dostępny języku polskim. Wszechstronnie omawia wszystkie podstawowe koncepcje i metody. Sporo fajnych przykładów, głownie ekonomicznych. Książka nie jest zbyt łatwa w czytaniu, zakłada się że czytelnik ma pewne przygotowanie matematyczne, w szczególności znajomość rachunku różniczkowego i całkowego. Poza tym OK.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    78
  • Przeczytane
    9
  • Ekonomia
    3
  • Teraz czytam
    2
  • Teoria gier
    2
  • # finanse
    1
  • Filozofia i Polityka
    1
  • Posiadam
    1
  • [ 400 - 499 ]
    1
  • Kupić
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Strategia. Wprowadzenie do teorii gier


Podobne książki

Przeczytaj także