Majdanek. Obóz koncentracyjny w relacjach więźniów i świadków

Marta Grudzińska Wydawnictwo: Państwowe Muzeum na Majdanku literatura faktu
Państwowe Muzeum na Majdanku
obozy koncentracyjne Majdanek obozy hitlerowskie więźniowie obozów
literatura faktu
2011-01-01
obozy koncentracyjne Majdanek obozy hitlerowskie więźniowie obozów

Wszystkim dobrze jest znany Oświęcim. Majdanek to też nasz kawałek historii. Niestety nie zachował się tak jak Oświęcim. Może dlatego gdy tam byłam (już po wizycie w Oświęcimiu) nie wywarł na mnie tak dramatycznego wrażenia. Niemniej Po przeczytaniu tej pozycji dociera do człowieka, że tak naprawdę wszystkie obozy były nastawione na osiągnięcie jednego celu. Polecam tym,...

Co można napisać o książce, która opisuje jaki los ludzie ludziom zgotowali? Wstrząsająca,przerażająca, poruszająca i wzruszająca. Walka o przetrwanie i sztuka wyborów. Gdy się ją czyta czasami serce wręcz zamiera. I zadaję sobie pytanie: czy przeżyłabym takie piekło? Czy umiałabym zachować się, jak mówi jedna z byłych "pasiaków", przyzwoicie?

• Literatura obozowa
  • II Wojna Światowa