Twój cień

Okładka książki Twój cień
Jeffery Deaver Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kathryn Dance (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kathryn Dance (tom 3)
XO
Prószyński i S-ka
2012-10-23
2012-10-23
Maciejka Mazan
stalking sława

Okładka książki Manuskrypt Chopina Lee Child, David Corbett, Jeffery Deaver, Joseph Finder, Jim Fusilli, John Gilstrap, James Grady, David Hewson, John Ramsey Miller, P.J. Parrish, Ralph Pezzullo, S. J. Rozan, Lisa Scottoline, Peter Spiegelman, Erica Spindler
Ocena 5,7
Manuskrypt Cho... Lee Child, David Co...
Okładka książki Miedziana bransoleta Linda Barnes, Brett Battles, Lee Child, David Corbett, Jeffery Deaver, Joseph Finder, Jim Fusilli, John Gilstrap, David Hewson, Jon Land, David Liss, Gayle Lynds, P.J. Parrish, James Phelan, Lisa Scottoline, Jenny Siler
Ocena 5,7
Miedziana bran... Linda Barnes, Brett...

Książkę czyta się szybko i przyjemnie, ale bez większych emocji. Całość dla mnie okazała się zbyt poprawna i zbyt typowa dla autora, momentami trochę bezosobowa. Zabrakło mi tu momentów pełnych prawdziwego napięcia, a nie tylko przewidywalnych sztuczek, które mają jak najdłużej zwodzić czytelnika. Zakończenie w stylu Deavera, ale tym razem autor trochę przekombinował. Ode mnie tylko mocna szóstka.

Dobra. Fajnie się czyta. Mamy tu i stalkera i morderstwa i gwiazdę muzyki i Panią Dance - która czyta z nas jak z książki. A i jeszcze pojawia się gość - inny bohater książek Deavera. Ogólnie dość przyjemnie się czyta.

Deaver potrafi zaskakiwać. Pozytywnie.
Książka zawiera wszystko co dobry thriller powinien posiadać.
„Jestem przy Tobie… zawsze przy Tobie. Twój cień”.
Plusy:
- ciekawa fabuła, problem stalkerstwa, prześladowania i nękania sławnych ludzi;
- przedstawienie osobowości psychofanów, ich zachowania, wyrachowania i inteligencji;
- miłość, która zmienia się w obsesję;
- pomysł na wykorzystanie tekstów piosenek jako wskazanie kierunku morderstwa;
- dynamiczna akcja, napięcie, dreszczyk emocji;
- nic nie jest tym czym się na początku wydaje;
- opis historii powstania i rozwoju muzyki country;
- język i styl pisania, które mi odpowiadają;
- dobrze wykreowana postać agentki Kathryn Dance;
- pokazanie jak wiele można wyczytać z „mowy ludzkiego ciała”;
- pojawienie się duetu L. Rhyme, A. Sachs;
- szeroka wiedza autora na temat stalkingu i muzyki country, dbanie o szczegóły;
- zaskakujące zakończenie.
Minusy:
- dość „smętny” i nudnawy początek;
- za dużo opisów z życia Dance, za mało Kayleigh Towne.
Ogółem książka dobra, warta przeczytania.

Deaver potrafi zaskakiwać. Pozytywnie.
Książka zawiera wszystko co dobry thriller powinien posiadać.
„Jestem przy Tobie… zawsze przy Tobie. Twój cień”.
Plusy:
- ciekawa fabuła, problem stalkerstwa, prześladowania i nękania sławnych ludzi;
- miłość, która zmienia się w obsesję;
- pomysł na...

Jak zwykle u Deavera wysoki poziom napiecia. Szybka akcja, niespodziewane zwroty w śledztwie. Winny okazuje się niewinny i na odwrót. No i Lincoln Rhyme który przybywa z pomocą. Niby go mało, ale odciska swoje piętno na książkę.

Książka bardzo mi się spodobała, mimo że czegoś w niej zabrakło. Coś czego brak ciężko sprecyzować. Niemniej polecam .
Ps. Nie mogłem oprzeć się wrażeniu że powieść ta przypomina mi 2 pozycję W.Kinga: Misery oraz Znalezione nie kradzione (choć żadnej nie przeczytałem to wiem z grubsza o czym są , oczywiście postaram się jak najszybciej nadrobić zaległości by przeczytać tę obie książki).
Ps.2. Zapomniałem wspomnieć że nie jest to literatura czysto rozrywkową ona także wymaga myślenia więc jeśli chcesz szukać takiej właśnie książki to nie przy tej.
Ps. Co do zakończenia to autor trochę nagmatwał co do tego kto jest winien, więc moja ocena może i jest trochę z wysoka, ale wynika to z faktu,że o ile początkowe rozdziały średnio mnie pociągnęły, to potem, zanim się obejrzałem, byłem na ostatniej stronie ;).
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Z jednej strony wciągnęła mnie ta książka, z drugiej - ciężko było mi wystawić jej ocenę.

Na pewno na plus przemawia obecność Rhyme'a i Sachs! Dobrze, że ich pojawienie się nie wymagało znajomości innych pozycji Deavera, w których występują ci bohaterowie.
Temat stalkingu wydaje mi się dość oblegany, dobrze, że o tym się mówi.

Nie wszystkim może jednak przypaść do gustu opisywanie historii powstawania i rozwoju muzyki country. Mi osobiście nie przeszkadzało, choć opisy czasami były nużące.

Dla fanów Pani Dance polecam jednak czytać powieści po kolei. Wcześniej przeczytałam ,,Panikę" niż ,,Twój cień" dlatego jej dylematy życiowe, uczuciowe przedstawione w powieści nie docierały do mnie - po prostu wiedziałam już co się stanie ;).

Początek książki był dla mnie ciężki, zasnęłam z dwa razy, dopiero jak akcja przyśpieszyła książka wciągnęła mnie bez reszty, i cieszę się, że Deaver znowu mnie zaskoczył zakończeniem.

Temat stalkingu wydaje mi się dość oblegany, dobrze, że o tym się mówi.

Nie wszystkim może jednak przypaść do...

Deaver to jeden z niewielu pisarzy, który zawsze potrafi wodzić mnie za nos i zaskoczyć. Nie inaczej było i tym razem. Stalking- zjawisko wydawałoby sie nowe i coraz częściej spotykane. A obecne czasy sprzyjają bardzo temu zjawisku. Wrzucamy do sieci mnóstwo informacji o sobie, rodzinie, przyjaciołach, zainteresowaniach. I nie zdajemy sobie sprawy kto i w jakim celu może je wykorzystać.
I jak zawsze co mnie zawsze zachwyca w książkach Deavera to bardzo rzetelna wiedza - tutaj mamy nie tylko na temat stalkingu ale i środowisku piosenkarzy coutry.

Młoda gwiazda muzyczna i jej fan…
„Jestem przy tobie… zawsze przy tobie.
Twój cień.”
Miłość do ulubionej piosenkarki zamienia się w coś bardziej głębszego… w obsesję.
Wtedy nikt nie jest bezpieczny. Nawet sama Kayleigh Towne, a tym bardziej jej bliscy i wrogowie. Wystarczy jedno złe słowo, a ludzie giną w kolejności jak kostki domina.
Do akcji wkracza agentka specjalna Kathryn Dance, ale niebawem odkryje, że jej zadanie wcale nie jest takie proste, jak się wydawało na początku.

Przykro mi, ale pozycja nie przypadła mi do gustu.

Młoda gwiazda muzyczna i jej fan…
„Jestem przy tobie… zawsze przy tobie.
Twój cień.”
Do akcji wkracza agentka specjalna...

Trzecia część przygód agentki CBI Kathryn Dance. Główna bohaterka decyduje się na zasłużony odpoczynek, by podczas krótkich wakacji oddać się swojej pasji - muzyce. Wraz z przyjaciółką prowadzi stronę internetową, na której umieszcza piosenki mało znanych, lokalnych zespołów muzycznych, próbując w ten sposób wyłowić prawdziwe muzyczne perełki. Choć zamierza poświęcić czas wakacji swojej pasji, coś niestety staje jej na drodze...

Dance spotyka się ze swoją znajomą - znaną piosenkarką country Kayleigh Towne. Dowiaduje się od niej, że jest stale nękana przez swojego niezrównoważonego fana. Fana, który stał się prześladowcą. Fana, który stał się stalkerem.

Majstersztyk. Język i styl pisania, który przypadnie do gustu wielu, albowiem nie jest schematyczny i przewidywalny. Delikatne, na pozór nic nieznaczące wątki, okazują się być tymi, które w istocie budują napięcie. Z jednej strony - ciekawe zwroty akcji, z drugiej - duża dbałość o szczegóły. Warto, warto, warto! Podejrzewam, że przy tej lekturze nie da się nudzić. :)

Jeffery Deaver Twój cień Zobacz więcej
Jeffery Deaver Twój cień Zobacz więcej