Ostatni kucharz chiński

literatura piękna
978-83-7799-437-5
Elżbieta Kowalewska
ostatni kucharz chiński

Książka o Chinach napisana z zupełnie innej (niż znane mi do tej pory) perspektywy. Oryginalny pomysł, świetne wykonanie. Czytało się ja z prawdziwa przyjemnością. Mozna polecić ja zarówno osobom zainteresowanym historia i kultura Chin, jak i wielbicielom kulinariów.

Ta powieść to przyjemna podróż do Chin , okraszona smakowitymi opisami przyrządzanych tam potrawy. Są uczucia , pasja , smaki i zapachy , krajobrazy i zakamarki przeszłości -wielkiego , tętniącego nowoczesnością miasta . Czyta się pysznie i przyjemnie

Podróżowanie to zdecydowanie najbardziej ciekawy i najprzyjemniejszy sposób na poznawanie otaczającego nas świata. Jedni stawiają na zorganizowane wycieczki, odwiedzają wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne, inni wolą podróże spontaniczne i mało odwiedzane zakątki. Poznajemy nie tylko...

Nie akcja ale opis kuchni chińskiej jest największym atutem tej książki. Po lekturze tej książki chce się jechać do Chin i posmakować chińskich specjałów.

Lekka, przyjemna powieść z kulinarnym tłem. Autorka bardzo dobrze przygotowała się, jeśli chodzi o historię kulinarną Chin. Nie porwała mnie jakoś szczególnie, ale spędziłam z tą książką kilka miłych wieczorów.

Powieść Nicole Mones w "Ostatni kucharz Chiński" opowiada historię romantyczną ktora zaczyna się po sśmierci męża Maggie.

Świeżo owdowiała Maggie McElroy jest felietonistą magazynu w Kalifornii. Odkrywa, że ​​jej mąż, prawnik często wyjeżdżał do Chin, miał tam romans i ma dziecko z kochanką. Maggie musi jechać do Pekinu, i zapoznać się z konsekwencjami niewierności męża. W...

Świetna książka. Jest w niej to co lubię, doceniam, w książkach - wiedza, podana w bardzo przystępny, ciekawy sposób. Tutaj poznajemy kulturę, historię, a przede wszystkim sztukę kulinarną Chin. Zupełnie inne spojrzenie na podawanie, spożywanie posiłków. Posiłek, przyjęcie, jest odniesieniem do poezji, muzyki, relacji rodzinnych, jest, powinien być, antidotum na złe emocje...

Dla miłośników Chin, kultury i kuchni chińskiej to pozycja obowiązkowa.

Uwielbiam książki o jedzeniu, i o gotowaniu.
Ta jest niezwykła. To odkrywanie kulinarnej kultury Chin , poznawanie tradycji i zwyczajów ludzi tam żyjących.
Bardzo ciepła i optymistyczna opowieść poruszająca kilka ważnych tematów jak zdrada, próba poradzenia sobie ze stratą bliskiej osoby oraz szukanie szczęścia na nowo.
Polecam. Ale lepiej nie czytać na pusty żołądek.

Powieść bardzo przyjemna do przeczytania. Mimo iż tak właściwie cała książka skupiała się na dwóch głównych wątkach spodobała mi się, jest naprawdę ciekawa, szczególnie pod koniec. Przy okazji czytając jakie potrawy gotował Sam marzyłam by osobiście ich spróbować :)

Dyskusje

• Chiny