Córka pierworodna

Wydawnictwo MG
New Orlean legacy
literatura obyczajowa, romans
Dorota Malinowska-Grupińska

Alexandrę Ripley wielu z Was zna jako autorkę ,,Scarlett”, oficjalnej kontynuacji ,,Przeminęło z wiatrem”. Abstrahując od tego, czy jest to dobra książka czy też nie(mi się podobała), nie dziwi fakt, że to ta pisarka została wybrana przez spadkobierców Margaret Mitchell – już przed wydaniem ,,Scarlett” miała na swoim koncie powieści rozgrywające się na amerykańskim Południu...

Na półkach: , , , , ,

Alexandra Ripley jako autorka romansów historycznych zasłynęła stworzeniem kontynuacji „Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell z 1936 roku, zatytułowanej „Scarlet”. Książka doczekała się sprzecznych recenzji i oczywiście ekranizacji.

Jej powieść „Córka pierworodna” (New Orlean Legacy) także dzieje się w realiach dziewiętnastowiecznych, tym razem w Nowym Orleanie, do...

opowieść jakich wiele, jakoś specjalnie mnie nie zauroczyła, miejscami jak dla mnie nudnawa.

Czytałam ją dawno temu pod innym tytułem: "Dziedzictwo Nowoorleańskie"
Należy do moich ulubionych powieści.

Bardzo lubię powieści historyczno-geograficzno-ludzkie ;-) a ta wybitnie spełnia te warunki. Choć chyba pierwszy tytuł (Dziedzictwo nowoorleańskie) bardziej mi pasował.

Rewelacyjna i wybitna jak dla mnie powieść, ale ostatnia scena mało romantyczna. Ogólnie mistrzostwo. Polecam.

"Mary, smakujesz jak mój ulubiony ryż z czerwoną fasolą"

• Z biblioteki w Dragaczu
  • Przeczytane w 2015
  • W bibliotece
  • XLiteratura piękna
  • Przyjemnostki Na Rozluznienie :)