Powój

Okładka książki Powój
LaVyrle Spencer Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Biblioteczka pod Różą
Morning Glory
Prószyński i S-ka
1998-09-28
1998-09-28
Małgorzata Tkaczyk

więcej Więcej

Super książka, przedstawiająca prawdziwe życie ubogich ludzi. Niewiarygodna przemiana głównej bohaterki pod wpływem znalezienia wymarzonego mężczyzny. Potrafi wzbudzić dużo emocji i pozytywnych myśli. Polecam, przeczytałam jednym tchem.

Na półkach: , , , ,

Mimo upływających lat, nadal są książki do których lubię wracać, choćby po to, aby zobaczyć czy nadal wzbudzające mnie uczucia i emocje. I bywa, że tak jest nadal. Ku mojemu zadowoleniu, ale i zdziwieniu.
Lubię takie książki jak Powój.
Podobał mi się bardzo. Nawet bardzo, bardzo.
Zachwycił mnie wszechobecny spokój świata Spencer. Zgoda na otaczający świat, współgranie z...

Niby tylko romans... ale to piękna opowieść, mądra i ciepła historia, chwyciła mnie za serce i wzruszyła do łez.... a bohater Will Parker... mężczyzna idealny, tacy na świecie nie istnieją ;)

"Uśmiechnął się i poczuł przypływ miłości dostatecznie silnej, by zakończyć wojnę, gdyby ją można było spożytkować w tym celu."

Czytałam swego czasu "Osobne łóżka" tej autorki, jednak tamta książka jakoś nie powaliła mnie na kolana. Niezrażona sięgnęłam po "Powój" i bardzo dobrze, bo okazało się, że to perełka w kategorii romansów, wspaniała historia, w której można się...

Pokusiłam się na tą pozycję ze względu na przeczytany cytat i przyznam szczerze, że to naprawdę piękna historia. Co prawda myślę, że jak na razie nie po drodze mi z autorką, to nie moje czasy, nie raz przerywałam książkę aby przeczytać coś co preferuje, aczkolwiek na prawdę jestem zadowolona że przeczytałam. Nie ma co, morze łez a ja mam słabsze serduszko ;) Piękna historia...

Akcja powieści rozgrywa się w latach czterdziestych naszego stulecia w stanie Georgia w małym miasteczku Whitney. Trafia tam młody i bardzo przystojny włóczęga, który właśnie odsiedział wyrok za zamordowanie prostytutki. Jego sytuacja jest nie do pozazdroszczenia - nie ma domu, pieniędzy, nie może znaleźć pracy. Pewnego dnia czyta w gazecie niezwykłe ogłoszenie - znajdująca...

Jestem oczarowana. Charakterami, intymnością i samą fabułą.Zarwałam noc... A mam 4mc chłopca i to był czysty masochizm.
O tej książce nie powinno się mówić, ją trzeba smakować. Jak zimne lody czekoladowe parnym, sierpniowym popołudniem.
To przyjemne i intymne uczucie. Jakby przebywanie w ich chacie i czytanie ich listów miłosnych, pisanych w czasie wojny, było przywilejem...

Uwielbiam tą książkę, może nie ma w niej nic szczególnego, ale jest moją ulubioną i czytałam ją już kilka razy

1959

Książka magiczna. Historia opowiedziana z wdziękiem, pięknym językiem. Zakochać się można nie tylko w tej historii, ale również w głównym bohaterze, człowieku doświadczonym przez los, ale pełnym godności i dumy, mężczyźnie niemal idealnym.

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się, jak w literaturze przedstawia się miłość prawdziwą, niełatwą, dojrzałą, to powinien sięgnąć po "Powój".

• Romans
  • Romans historyczny