Analiza matematyczna 1, Definicje, twierdzenia, wzory

Okładka książki Analiza matematyczna 1, Definicje, twierdzenia, wzory Marian Gewert, Zbigniew Skoczylas
Okładka książki Analiza matematyczna 1, Definicje, twierdzenia, wzory
Marian GewertZbigniew Skoczylas Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza GiS informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Oficyna Wydawnicza GiS
2002-01-01
2002-01-01
83-85941-94-0

Okładka książki Analiza matematyczna 1, Przykłady i zadania Marian Gewert, Zbigniew Skoczylas
Analiza matema... Marian Gewert, Zbig...
Okładka książki Analiza matematyczna 2. Definicje, twierdzenia, wzory Marian Gewert, Zbigniew Skoczylas
Analiza matema... Marian Gewert, Zbig...

Spośród podręczników matematyki to zdecydowanie jeden ze znosniejszych i przydatnych w korzystaniu.

1903

Standardowy wykład podstaw analizy matematycznej obejmujący rachunek różniczkowy i całkowy funkcji jednej zmiennej; książka jest przystępnie napisana, sporo przykładów i ilustracji ułatwia zrozumienie niełatwej teorii.

cała teoria krok po kroku :)

cała teoria krok po kroku :)

Zarówno książka jak i Pan Skoczylas bardzo przystępni i do ogarnięcia. Polecam :)

Raczej bardziej przypadł mi do gustu duet Krysicki, Włodarski, niż Gewert i Skoczylas. Za dużo tu niepotrzebnego aparatu teoretycznego. Umiejętności związane z analizą raczej łatwiej się przyjmuje (przynajmniej mi) rozwiązując zadania o wzrastającym poziomie, podpierając się aparatem teoretycznym, niż studiując setki twierdzeń, dowodów, lematów i wzorów bez przykładów zastosowania. Mimo wszystko chyba najlepiej porównać dwa komplety i wybrać bardziej pasujący. Ja pozostaję przy Krysickim, Włodarskim :)

Ta 4 tomowa seria (2x wykłady, 2x ćwiczenia),jest chyba najlepszą pomocą przy zrozumieniu trudnej analizy matematycznej. Moim zdaniem lepsza od dwutomowej serii Krysickiego i Włodarskiego. Między innym dlatego, że zwiera więcej przykładów i ćwiczeń "krok po kroku". Warto zainwestować we własne egzemplarze i przygotowywać się do egzaminów.

• Matematyka
  • Studia Matematyka Informatyka