Krowa Matylda na czatach

Okładka książki Krowa Matylda na czatach Alexander Steffensmeier
Okładka książki Krowa Matylda na czatach
Alexander Steffensmeier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Krowa Matylda (tom 1) opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
32 min.
Emilia Kledzik
krowa matylda zwierzęta krowa

Okładka książki Jak tata pokazał mi wszechświat Eva Eriksson, Ulf Stark
Jak tata pokaz... Eva Eriksson, Ulf S...
Okładka książki Być jak tygrys Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Być jak tygrys Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Mama Mu czyta Sven Nordqvist, Jujja Wieslander
Mama Mu czyta Sven Nordqvist, Juj...
Okładka książki Jak mama została Indianką Mati Lepp, Ulf Stark
Jak mama zosta... Mati Lepp, Ulf Star...
Okładka książki A ja nie chcę być księżniczką Emilia Dziubak, Grzegorz Kasdepke
A ja nie chcę ... Emilia Dziubak, Grz...
Okładka książki Mama Mu nabija sobie guza Sven Nordqvist, Jujja Wieslander
Mama Mu nabija... Sven Nordqvist, Juj...

Jeśli nie znacie krowy Matyldy to wielki błąd i musicie ją poznać. Książki są przezabawne, a ilustracje genialne.

„Krowa Matylda na czatach” o tym jak to się stało, że zaczęła pomagać listonoszowi.

Uwielbiamy humor w tej serii, a dzięki bardzo zabawnym i szczegółowym ilustracjom czytanie rzadko kończy się na samym czytaniu opowiadania. Można godzinami się przyglądać co wyprawia krowa, kury a nawet żaby.

Krowę Matyldę poznałyśmy już jakiś czas temu w wersji z twardą okładką. Były to egzemplarze znalezione przez Zuzię w bibliotece. Teraz ta zabawna i troszkę niesforna krówka powraca w nowej odsłonie. Teraz do dyspozycji czytelników wersja w miękkiej okładce.

To, co od razu zwraca uwagę w serii o Matyldzie, to całostronicowe, bardzo zabawne ilustracje. Każda z nich jest dynamiczna i pełna szczegółów. Z powodzeniem można je wykorzystać do zabaw w wyszukiwanie. Ilustracje pokazują dzieciom wiejski świat z humorem i lekkością.

Każdego ranka krowa Matylda z niecierpliwością wypatruje listonosza. Dlaczego? Otóż ogromną radość sprawia jej straszenie rozwoziciela paczek i listów. Oczywiście zawsze się stara, by kolejna kryjówka była w innym miejscu. Gospodyni ma już dość zniszczonych paczek, a i sam listonosz zastanawia się co zrobić. Postanawia dać paczkę samej Matyldzie. Może to sprawi, że przestanie go straszyć. Nikt jednak nie spodziewa się tego, że ich plany zupełnie się zmienią i dadzą początek nowej, niesamowitej przygodzie.

( z tej części usunęłabym jeden zwrot "ty głupia krowo", który zupełnie tutaj nie pasuje i z powodzeniem mógł być zastąpiony innym)

Seria o krowie Matyldzie na pierwszy rzut oka to zabawna historia, pełna śmiechu i zabawy. Jednak poprzez zachowania zwierząt autor pokazuje dzieciom, że współpraca jest bardzo ważna, że dogadując się i działając wspólnie, jest dużo ciekawiej.

Są takie serie i tacy bohaterowie, do których wraca się z nieskrywaną radością, po które sięga się z pewnością, że nie zawiodą. Zdecydowanie należy do nich Krowa Matylda. Teraz ulubiona bohaterka wielu dzieciaków powraca w nowym wydaniu – z miękką okładką.

Książki z serii o Krowie Matyldzie to przede wszystkim źródło dobrej, lekkiej rozrywki, która trafia w gusta zarówno małych, jak i dużych czytelników. Autor Alexander Steffensmeier zadbał nie tylko o przyjazny tekst, ale również o mnóstwo smaczków na bogatych w szczegóły, bardzo kolorowych i wyrazistych ilustracjach. Ze znacznym udziałem poczynań opierzonych, cichych bohaterek serii – kur.

„Krowa Matylda na czatach” to historia, która doprowadziła do objęcia przez główną bohaterkę funkcji krowy pocztowej. Doprowadziła do tego próba przechytrzenia Matyldy czającej się w zakamarkach przez zastraszanego listonosza.

Książki o Matyldzie są przepełnione humorem, barwne, krótkie i sprawdzają się w niemal każdej sytuacji. I trzeba mieć sporo samozaparcia, żeby ich nie polubić 😊

My polecamy i zaczytujemy się w jej przygodach od dawna.

Znacie serię o krowie Matyldzie? Jeśli nie, to warto zwrócić na nią uwagę.

Przyznam, że miałam ją na oku już od dawna i teraz widzę, że nie bez powodu jest uznawana za jedną z ulubienic dzieci 🙂.

Nasza Matylda to krowa z charakterkiem. Ma mnóstwo pomysłów, a wiele z nich wywoła szczery uśmiech na naszych twarzach. Nie zabraknie tu humorystycznych fragmentów- tego możecie być pewni.

"Krowa Matylda na czatach" to opowieść o ulubionym zajęciu naszej bohaterki. Krowa uwielbia znajdować rozmaite kryjówki i straszyć...listonosza. Jednak okazuje się, że to wcale nie najlepszy pomysł i w rezultacie krówka szkodzi samej sobie.

"Krowa Matylda na wakacjach" pokazuje, że dobrze możemy bawić się wszędzie- nawet za płotem własnego gospodarstwa. Nasza przyjaciółka jak zwykle ma całe mnóstwo pomysłów, ale czy oby na pewno warto być z dala od przyjaciół?

Cóż, jestem pewna, że przeczytamy o przygodach tej krówki jeszcze nie raz i nie dwa. A Wy co o niej sądzicie?

Znacie serię o krowie Matyldzie? Jeśli nie, to warto zwrócić na nią uwagę.

Krowa Matylda jak zwykle ma pomysły na świetną zabawę dla dzieci🤣 jeśli chcecie , aby Wasze dzieci straszyły Was na każdym kroku, albo wymyśliły wakacje w środku zimy i to na, na środku salonu to koniecznie sięgnijcie po te książki...🤣

A mowa oczywiście o nowych częściach serii o Krowie Matyldzie. Tym razem kolejne części to:
Krowa Matylda na czatach i
Krowa Matylda na wakacjach, autorstwa Alexander Steffensmeier, wydawca mediarodzina

U mnie o nowe części Matyldy synowie mogli by urządzić igrzyska, które na bank zakończą się albo kapitulacją, albo krwią któregoś z nich. Na szczęście tym razem każdy dostał po jednak z warunkiem wymiany i git. Jednak fabuła książek wciąga i bawi dzieci na tyle mocno, że sam fakt co wyczynia Krowa Matylda to o wiele za mało. Trzeba przecież wypróbować jej pomysły w praktyce. Całe szczęście dzieci straszą tylko mnie, listonosza zostawili w spokoju🤣

Historię jak zawsze przepięknie zilustrowane, dają oddech rodzicom, ponieważ są tak szczegółowo i z wieloma detalami przedstawione, że dzieci mogą godzinami je oglądać. Same bajki przedstawione bardzo humorystycznie. Nie polecamy czytać przed snem bo późniejsze uspokajanie z chichotanie jest obłedem🤣

U nas Matylda zagościła na dobre i dopóki chłopcy nie wyrosną otrzymała zaszczytne miejsce na nocnym stoliku co by zawsze była pod ręką.

Tym razem Matylda pokazuje jaki miała ubaw że straszenia listonosza i jakim stało się to dla niej ważnym i zabawnym elementem dnia. Oczywiście rower listonosza nie był zadowolony, ale o tym dowiecie się czytając książkę.

W części o wakacjach, Matylda postanowiła wziąć przykład z listonosza i odpocząć. Jednak jak zwykle komunikacja miejska zawiodła. Na szczęście w drodze powrotnej do gospodarstwa Matylda odkryła idealne miejsce na wakacje. Tylko czy jednak wakacje w gospodarstwie nie okażą się ciekawsze i nieco wygodniejsze?

Zapraszam do czytania 🥰

Krowa Matylda na czatach i
Krowa Matylda na...

Pierwszy tom z serii przezabawnych opowieści o krowie Matyldzie. Tutaj dowiadujemy się, jak do tego doszło, że krowa Matylda została krową pocztową. Zabawna historia, przejrzyste, przyjemne dla oka ilustracje i mało tekstu, więc dobra propozycja nawet dla trzylatków, choć im czasem trzeba wyjaśniać niektóre skróty, wynikające z nieco komiksowej formy książki. Warto sięgnąć, zwłaszcza dla mistrzyń drugiego planu - kur :)

Opowieść o krowie, która uwielbiała straszyć listonosza. Coś genialnego. Prawie poryczałam się ze śmiechu.

To kolejne moje spotkanie z krową Matyldą. W trakcie lektury zorientowałam się, iż powinnam zacząć od tego tomu, ponieważ wyjaśnia dlaczego nasza czworonożna bohaterka została krową pocztową. I w jaki sposób rozpoczęła się jej przyjaźń z listonoszem. Bardzo zabawna i przyjemna historia, którą dobrze się czyta i ogląda. Radosne rysunki z miłą dla oka kreską sprawiają, że dziecko z ochotą sięga po książkę. A także po kolejne z tej serii. Dorosły zaś czerpie prawdziwą przyjemność z czytania, tego dobrze napisanego opowiadania. Polecam dużym i małym.

Bardzo nam się podobał. Piękne ilustracje i krótki, ale zrozumiały tekst.

Bardzo nam się podobał. Piękne ilustracje i krótki, ale zrozumiały tekst.

Bardzo zabawna.

Bardzo zabawna.