Krowa Matylda na czatach

Okładka książki Krowa Matylda na czatach
Alexander Steffensmeier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Krowa Matylda (tom 1) opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
2012-01-01
32 min.
Emilia Kledzik
krowa matylda zwierzęta krowa

Pierwszy tom z serii przezabawnych opowieści o krowie Matyldzie. Tutaj dowiadujemy się, jak do tego doszło, że krowa Matylda została krową pocztową. Zabawna historia, przejrzyste, przyjemne dla oka ilustracje i mało tekstu, więc dobra propozycja nawet dla trzylatków, choć im czasem trzeba wyjaśniać niektóre skróty, wynikające z nieco komiksowej formy książki. Warto sięgnąć, zwłaszcza dla mistrzyń drugiego planu - kur :)

Opowieść o krowie, która uwielbiała straszyć listonosza. Coś genialnego. Prawie poryczałam się ze śmiechu.

1999
1996

To kolejne moje spotkanie z krową Matyldą. W trakcie lektury zorientowałam się, iż powinnam zacząć od tego tomu, ponieważ wyjaśnia dlaczego nasza czworonożna bohaterka została krową pocztową. I w jaki sposób rozpoczęła się jej przyjaźń z listonoszem. Bardzo zabawna i przyjemna historia, którą dobrze się czyta i ogląda. Radosne rysunki z miłą dla oka kreską sprawiają, że dziecko z ochotą sięga po książkę. A także po kolejne z tej serii. Dorosły zaś czerpie prawdziwą przyjemność z czytania, tego dobrze napisanego opowiadania. Polecam dużym i małym.

Bardzo nam się podobał. Piękne ilustracje i krótki, ale zrozumiały tekst.

Bardzo nam się podobał. Piękne ilustracje i krótki, ale zrozumiały tekst.

Bardzo zabawna.

Bardzo zabawna.

Przeczytane z synem, lat 4. Tekstu niedużo, ładne obrazki, więc książka nadaje się nawet dla młodszych dzieci. Krowa Matylda uwielbia straszyć listonosza za każdym razem, gdy ten pojawia się na farmie. W końcu krowa przypadkiem psuje rower listonosza i … zostaje krową roznoszącą przesyłki. To jest chyba pierwsza z serii książek o krowie Matyldzie.

Rewelacyjna książka z cudnymi ilustracjami, przy których nawet dorosły może ćwiczyć swoją spostrzegawczość... Zwłaszcza przy pomocy kurczaków, które są najcudniejszymi bohaterami drugoplanowymi!

Dla nas hit, nadaje się dla 2-latków i jest przezabawna, więcej tu: http://chwileskradzione.blogspot.com/2014/01/matylda-czyli-zagramaniczna-czarna.html

Prześmieszna!

Prześmieszna!