Minuta koguta

Sven Nordqvist Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Pettson i Findus literatura dziecięca
Tuppens minut
literatura dziecięca
Barbara Hołderna
Pettson i Findus
kogut opowieść staruszek

Rewelacyjna książka dla dzieci a i dorosły może się zainteresować jej przesłaniem czytając dzieciom. Spodoba się zarówno 4-latkowi jak i 7-latkowi. Dzieci słuchają, śmieją się, i jednocześnie śledzą wspaniałe ilustracje które są tak wykonane, że pokazują całą historię z danej strony. Mamy kupioną całą serię.

Findus i Pettson to nasze tegoroczne odkrycie. Wszystkie części bardzo lubimy. Historie są cudne, ciepłe, pełne humoru, a akcja jest ciekawa i wartka. Zaś ilustracje to majstersztyk!!! Można oglądać i oglądać i zawsze coś ciekawego się znajdzie. Warto wypatrzeć te drobne szczególiki. Żałuję, że ja jako dziecko nie znałam tej serii, ale teraz wraz z córką to nadrabiam.

Świetne ilustracje, fajny język, ciekawe postacie. Całą rodzimą chetnie czytamy przygody Pettsona i Findusa.

Ponoć "każdy swoje 10 minut ma...", są tacy którzy mają tylko jedną minutę. Jak zwykle fantastyczne opowiadanie, tym razem o panoszącym się kogucie na którego Findus znalazł sposób. Ilustracje rozbawiają do łez.

Uwielbiamy tych bohaterów :) Każda część ich przygód wciąga, bawi i edukuje.

Rewelacyjne, pełne humoru ilustracje i świetny tekst :) drugie spotkanie z Pettsonem i Findusem - bardzo owocne ;) Polecamy! Dawno tak niecierpliwie nie czekałam na zakończenie książki. PS dzieci oczywiście równie zachwycone ;)

Prosta historia z podwórkowego życia staje się fascynująca dla małego odbiorcy za sprawą szczegółowych, dowcipnych ilustracji, bogatej mimiki twarzy Pettsona, sprytu i pomysłom Findusa, zabawnych kur i innych ukrytych żyjątek. Twarze, oczy, postawy Pettsona i jego podopiecznych pełne są emocji, wyrazu. Wspaniałej zabawy dostarcza tekst i bogate w detale ilustracje.

Findusa walka o władzę ;)

Jak zwykle seria z Pettsonem mnie zachwyca...

Dyskusje

• 2019
  • Literatura dziecięca
  • A1) Bajki☼
  • 3) Z biblioteki
  • Rodzinne poczytajki
  • Skandynawia

Dodaj cytat z książki Minuta koguta