Tamtego lata

Okładka książki Tamtego lata Maggie Cox, Jane Porter, Susan Stephens
Okładka książki Tamtego lata
Maggie CoxJane Porter Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Opowieści z pasją literatura obyczajowa, romans
Opowieści z pasją
HarperCollins
2012-06-15
2012-06-15
Marta Dmitruk, Magdalena Filipczuk, Krystyna Rabińska
Grecja historie miłosne opowiadania

Okładka książki Rodzinne sekrety; Gdy raz przyjedziesz do Włoch Carol Marinelli, Jane Porter
Rodzinne sekre... Carol Marinelli, Ja...
Okładka książki Święta na Sycylii; W blasku zorzy polarnej Louise Fuller, Jane Porter
Święta na Sycy... Louise Fuller, Jane...
Okładka książki Tajemniczy nieznajomy; Zostań moją królową Kelly Hunter, Jane Porter
Tajemniczy nie... Kelly Hunter, Jane ...

Trzy autorki, trzy różne opowiadania o dorosłych, doświadczonych kobietach które z początku nie wierzą w prawdziwą i szczerą miłość. Odrobinę przejaskrawione, ale mimo to miło się czyta osobiste przeżycia bohaterek, ponieważ podczas lektury czuć zapach śródziemnomorskiego klimatu. Przywołują słoneczne wspomnienia z wakacji. Dodatkowo opowiadania są skondensowane i szybko się je czyta, gdyż nie zawierają zbędnych opisów które niepotrzebnie wydłużałyby tylko fabułę. Idealne na wieczorny relaks oraz idealne do zabrania na plażę.

Zachęcona piękną, wakacyjną okładką w bibliotece, która przykuła moją uwagę zdecydowałam się wypożyczyć, a książka spełniła moje najśmielsze oczekiwania.
To seria z cyklu opowieści z pasją Wydawnictwa Harper Collins urzekły mnie, zachwyciły.
Podzielone są na trzy historie młodych kobiet: Charlotte, Elizabeth,Ianthe.
Pierwsza historia to:

Rybak z greckiej wyspy
Dziennikarka Charlotte Claire spędza swój urlop na małej, pięknej, urokliwej wysepce greckiej.Po ciężkim rozwodzie kobieta chce zaznać spokoju, wyciszenia szukając przy tym samotności.
Każdego dnia to codziennie obserwuje z zainteresowaniem ze swojego tarasu morze i pracę przystojnego rybaka.Chce napisać o nim artykuł, o jego prostym, przyjemnym zajęciu bez stresu żadnego, pośpiechu.Gdy jej gospodyni zabiera ją do tawerny pod wieczór. Charlotte od dawna czuje ogromną radość, słysząc cudowną, grecką muzykę, patrzy na tańczących mężczyzn.
Wśród nich jest nieznajomy rybak z jej plaży. Zaczynają wspólny swój taniec i zawierają znajomość, spędzają mnóstwo czasu ze sobą, Charlotte jest bardzo zafascynowana, zaciekawiona młodym rybakiem Iannisem, którego poznała, jednak coś ją niepokoi, martwi, że mężczyzna nic nie mówi o sobie i bardzo trzyma ją daleko na dystans.

Druga historia to:

W cieniu i w słońcu
Głównym bohaterem jest Kristian Koumantaros grecki biznesmen, bardzo bogaty, przeżył wielką tragedię gdzie stracił swojego ukochanego brata,w wyniku wypadku stracił wzrok i władzę w nogach porusza się na wózku odciął się od świata, zamknął się w swojej rezydencji i jej nie opuszcza. Jest opryskliwym,kapryśnym pacjentem, nie chce od nikogo jakikolwiek pomocy odprawia co chwilę coraz to nowe pielęgniarki zniechęca do siebie wszystkich.

A trzecia historia to:

Odnaleźć dom
Poznajemy Ianthe, która nosi greckie imię, ma kruczoczarne piękne włosy. Swe całe życie spędziła w Anglii, ale zawsze czuła się inna od innych ludzi, odmieńcem.Kiedy dowiaduje się od swoich adopcyjnych rodziców, że jest adoptowana przyjeżdża do Grecji, szuka swych korzeni, prawdziwej tożsamości i biologicznych rodziców.
W pierwszy wieczór zaczyna spacer po krętych, pięknych uliczkach spacerując, czuje się, że znajduje się we właściwym, idealnym miejscu. Aż poznaje Lysandra greckiego fotografa w malutkiej galerii oboje mają się ku sobie, on ją zaprasza na wystawne przyjęcie, odmienia jej życie całkowicie na nowo.

Zrelaksowałam się przy tych opowieściach,zagwarantowały mi wspaniały relaks, chociaż to romanse to i tak mnie zaskoczyły pozytywnie w dobrym słowa znaczeniu.
Wszystkie bohaterki spędzają swe wakacje w pięknej Grecji, to wspaniałe,sympatyczne postacie.
Z zaciekawieniem czytałam te historie, każda jest inna i wyjątkowa.
Jest lekturą naprawdę świetną,mądrą i wciągającą przeczytałam z przyjemnością szybko wciąga!!!!!

Podzielone są na trzy historie młodych kobiet: Charlotte, Elizabeth,Ianthe.
Pierwsza historia to:

Dziennikarka...

Lato w pełni, zatem kontynuuję promowanie letnich pozycji książkowych. Tym razem bardzo przyjemna pozycja z serii OPOWIEŚCI Z PASJĄ - "Tamtego lata" czyli trzy historie, trzech różnych autorek: Susan Stephens, Jane Porter i Maggie Cox. Wszystkie fabuły związane są z Grecją i jej pięknymi krajobrazami. Przyznam szczerze, że czytając tę książkę miałam wrażenie, że mój umysł naprawdę się relaksuje i odpoczywa.

Trzy historie, które oczywiście wzbudzają emocje i powodują szybsze bicie serca. Trzy romanse, które charakteryzują się greckim temperamentem i charyzmą. Myślę, że to odpowiednia pozycja dla kobiet lubiących wakacyjne fabuły.

Tym razem mam ogromną trudność, by pisać o treści, bo jest dość banalna (to nie jest zarzut). Chciałabym docenić subiektywny odbiór tej książki. Zadziwiające jest, podczas czytania to, że czytelnik wtapia się w treść do tego stopnia, iż ma poczucie, że sam znajduje się na słonecznej plaży, poznaje greckie zakątki i zwyczaje. Kończąc lekturę, miałam poczucie, że wróciłam z bardzo przyjemnych wakacji.

Zdaję sobie sprawę, iż banalny romans nie jest w stanie zainteresować wielu czytelników. Seria OPOWIEŚCI Z PASJĄ ma w sobie faktycznie pasję, którą podczas czytania jestem w stanie wyczuć. Historie opisywane przez poszczególne autorki mają niezwykle obrazowe treści. Wątki, czasem banalne, nadawałyby się na niejeden ciekawy film. Mam słabość do tej serii, co podkreślam już nie pierwszy raz. Tym bardziej, gdy za oknem mamy również słoneczną pogodę i nie zawsze jest werwa, by robić coś kreatywnego, albo czytać mądre wywody i niebanalne treści. "Tamtego lata" to tak naprawdę idealna książka na wakacje!

"Rybak z greckiej wyspy"
Historia jakich wiele - młoda kobieta leczy złamane serce, wyjeżdżając na wakacje. Tam poznaje milionera który zmienia jej życie i sprawia, że kobieta zaczyna widzieć też kolorowe barwy świata :)
Lekkie czytadło na dwa wieczory.
"W cieniu i w słońcu"
Historia już nie taka "prymitywna" jak poprzednia. Jest opowiadaniem o wielkiej miłości młodej i pięknej pielęgniarki do swojego niewidomego i na wózku pacjenta. Ta historia udowadnia, że inwalidztwo i niewidomość nie stoją na przeszkodzie do prawdziwej i wielkiej miłości!
Historia pokazuje nam świat oczami niewidomych i niepełnosprawnych osób, za co jestem wdzięczna.
"Odnaleźć dom"
Historia kobiety przed 30, która dowiaduje się że była adoptowana. Wyrusza na wakacje mając skrycie nadzieję na odnalezienie swoich korzeni. Tam owszem, dowiaduje się całkiem szybko i przypadkowo czyją jest córką.
Postanawia nic z tym nie robić. I fajne jest to że właśnie ta kobieta twierdzi, że nie należy doszukiwać się swojego pochodzenia (z tego powodu że jej prawdziwy ojciec jest miliarderem) i należy kochać tych prawdziwych rodziców, którzy nas wychowali i dali nam całe swoje serce.

"Rybak z greckiej wyspy"
Lekkie czytadło na dwa wieczory.
"W cieniu i w słońcu"

wciągnęła mnie, 3 całkiem fajne wakacyjne opowieści. Co prawda przy trzeciej ogarnęło mnie wrażenie, że wszystkie 3 na jedno kopyto, ale może tak właśnie miało być. Nie mniej jednak bardzo przyjemnie się je czytało i polecam. Dobra książka na wakacyjną lekturę :)

,, Spotkałam go tamtego lata na jednej z greckich wysp, wśród szumu morskich fal, zapachu tymianku i radosnego gwaru tawern... " Tekst z okładki

Susan Stephens pisarstwem fascynowała się od najmłodszych lat. Zbieg okoliczności pozwolił jej zadebiutować i od tego czasu zdobywa sławę jako autorka poczytnych powieści drukowanych na całym świecie i przekładanych na wiele języków. Rzesze fanek kupują każdą z jej powieści niemal tuż po wydaniu.

Jane Porter kiedy skończyła studia z literatury, najpierw pracowała w... marketingu. Potem została nauczycielką, a potem... sama zaczęła pisać. Najbardziej lubi deszczowe dni, bo wtedy nic jej nie rozprasza i może spokojnie usiąść przy biurku i pisać, pisać, pisać.

Maggie Cox lubi pisać niemal tak szybko, jak nauczyła się czytać. Jej ulubionym zajęciem było marzyć i tworzyć historie w głowie, i tym sposobem spędza wolny czas przez wszystkie lata dorastania, począwszy od pracy, małżeństwa i wychowania rodzinnego. Bez względu na to, co się dzieje w jej życiu, czy radość, szczęście, czy walka i rozczarowanie, nie traci wyobraźni.

Susan Stephens napisała świetną opowieść ,,Rybak z greckiej wyspy", w której to dziennikarka Chalotte Clare spędza urlop z dala od zgiełku i po burzliwym rozwodzie na jednej z greckiej wysp. Ma za zadanie ukazanie losu prostego człowieka. Prawie natychmiast postanawia napisać artykuł o nieznajomym rybaku, Iannisie Kiriakosie. Szybko jednak okazuje się, że między nimi pojawia się uczucie. Kobieta ukrywa jednak przed nim fakt, że pisze artykuł. Jak Iannis zareaguje, gdy się o tym dowie?

Druga opowieść pt. ,,W cieniu i w słońcu" wyszła natomiast spod świetnego pióra Jane Porter. Kristian Koumantaros w wyniku wypadku stracił czucie w nogach i wzrok. Co gorsza, wówczas zginęło 6 jego przyjaciół, w tym jego brat. Mężczyzna nie mógł sobie darować, że ratował jego ukochaną, a nie jedyną bliską mu osobę. Agencja Elizabeth Hatchet nie może nic zdziałać, bowiem pacjent nie chce współpracować. Dlatego sama założycielka postanawia wyjechać do Grecji i dopilnować rekonwalescencji Kristiana. Jest to dla niej tym bardziej trudna decyzja, gdyż ma niemiłe wspomnienia, z mężem Grekiem, który ją zdradzał, a na końcu ośmieszył ją publicznie, musiała zmienić nazwisko. Kristian jednak postanawia sam podjąć rehabilitację... Elizabeth coraz bardziej zbliża się do niego. Nie przeszkadza jej fakt, że mężczyzna ma tylko 5% szans na odzyskanie wzroku. Czy ich związek ma szansę przetrwać? Czy Koumantaros odzyska wzrok?

Ostatnia część to ,,Odnaleźć dom". Muszę przyznać, że chyba najbardziej mi się spodobała. Opowiada bowiem o Ianthe Dane, która po prawie 30 latach dowiaduje się, że została adoptowana. W tym samym czasie umiera jej przyjaciółka. Kobieta, nie potrafiąc sobie z tym poradzić postanawia poszukać swoich korzeni i w tym celu wyjeżdża do Grecji, gdzie jej życie obraca się o kolejne 180 st. Poznaje fotografa, Lysandra, który okazuje się być następcą potężnej firmy Rosakis Shipping. Nieoczekiwanie kobieta poznaje też prawdopodobnie swojego biologicznego ojca ! Czy postanowi zburzyć jego ład? Czy Ianthe wybaczy Lysandrowi fakt, że ukrył przed nią swoje pochodzenie?

Książka jest bardzo fajnie napisana. Wydawca miał bardzo fajny pomysł na połączenie 3 historii związanych z Grecją. Przypomnę, że z tego cyklu czytałam również ,,Od dziś za miesiąc" , ,,Smak hiszpańskich pomarańczy" oraz ,,Sekrety Los Angeles". Wszystkie są napisane językiem zrozumiałym, czytelnym dla przeciętnego czytelnika, jednak jak to się mówi szału nie ma ...

Wydaje mi się, że to doskonała pozycja dla osób lubiących czytać o ciepłych zakątkach, dla miłośników romansów również. Podczas lektury przeniosłam się w inny świat, za co jestem bardzo wdzięczna wszystkim autorkom.

Moja ocena : 7/10

Tamtego lata, to zbiór trzech opowiadań wydanych przez Wydawnictwo Harlequin Mira należących do serii Opowieści z pasją. Gorące piaski Grecji, szum fal, biesiadowanie w miejscowych tawernach. Kto z nas nie chciałby choć raz w życiu tak spędzić wakacji? To szczęście mają bohaterki : Charlotte, Elizabeth i Ianthe. Wszystkie trzy przybyły na Greckie wyspy, aby odpocząć, odnaleźć siebie i uporządkować swoje życie. Jak przystało na romans, każda z nich poznaje mężczyznę. Mężczyznę również doświadczonego, twardego, bogatego i zabójczo przystojnego. Taki typ jest niebezpieczny, ale czy któraś nich będzie w stanie się oprzeć?
Jak już wcześniej wspomniałam książka składa się z trzech opowiadań: Rybak z greckiej wyspy (Susan Stephens),W cieniu i w słońcu (Jane Porter) oraz Odnaleźć dom (Maggie Cox). Akcja wszystkich opowiadań toczy się w słonecznej Grecji.
Dziennikarka Charlotte przyjeżdża tutaj odzyskać równowagę po ciężkim rozwodzie i aby pozyskać ciekawy materiał do artykułu. Z tarasu wynajmowanej willi dostrzega pewnego dnia rybaka, który staje się dla niej inspiracją nie tylko zawodową.
Elizabeth, to właścicielka agencji pielęgniarek, która z powodów finansowych, musiała sama przyjechać, na jedną z greckich wysp, aby zając się niezwykle dokuczliwym pacjentem. Jest nim bogaty Kristian, który po tragicznym wypadku w górach stracił brata i wielu przyjaciół, a sam w wyniku obrażeń stracił wzrok, ma oszpeconą twarz i musi poruszać się na wózku. Zgorzkniały pacjent daje się we znaki wszystkim opiekującym się nim pielęgniarką, do czasu kiedy przyjeżdża Elizabeth. Już po ich pierwszym spotkaniu można stwierdzić, że trafiła kosa na kamień, a rehabilitacja może przynieść nieoczekiwany obrót.
Bohaterka trzeciego opowiadania Ianthe, postanawia zrobić sobie krótkie wakacje w Grecji, aby dojść do siebie po śmierci najlepszej przyjaciółki, oraz żeby znaleźć swoją własną tożsamość. Pragnie spokoju i odpoczynku, ale jednocześnie chciałaby przeżyć jakąś letnią przygodę, aby choć na chwilę oderwać się od nurtujących ją problemów. Oczywistą oczywistością jest, że i tu musiał pojawić się mężczyzna – grecki fotograf, który sprawi, że serce Ianthe zabije szybciej.
Tamtego lata, to książka idealna na obecnie panującą w Polsce aurę, która jest na tyle męcząca, że miło będzie zasiąść z mrożoną herbatką do tej lektury. Dzięki niej znajdziecie się na gorącej, greckiej plaży, a dech zapierał wam będzie widok Greka z krwi i kości, którego zniewalający uśmiech stopi natychmiast lód w waszym drinku:)
Nie będę ukrywać, że nie jest to literatura ambitna, natomiast jeśli w te upalne dni macie ochotę odetchnąć przy dobrze skrojonym romansie, to polecam wam tę lekturę. Dzięki formie opowiadań, we wszystkich trzech przypadkach akcja toczy się wartko i nie jest nużąca. Stylistycznie jest również bez zarzutu. Dzięki temu, że akcja zawsze toczy się w Grecji, można czasem odnieść wrażenie jakby się czytało jedną powieść z trzema głównymi bohaterami. Sceny tzw. łóżkowe pozytywnie mnie zaskoczyły. To już nie te prostackie romanse z połowy lat dziewięćdziesiątych. Momenty zbliżeń są odmalowana naprawdę na poziomie. Brak w nich wulgarności i nachalności. Moim zdaniem to duży plus tego zbiorku.
Bohaterki, też są dosyć ciekawie zarysowanymi postaciami. Są to kobiety ambitne, robiące karierę zawodową, ale jednocześnie propagujące wartości rodzinne. Każda z nich została doświadczona przez życie, mimo iż nie przyznają się do tego przed sobą, w głębi duszy wszystkie szukają kogoś bliskiego, komu wreszcie można będzie zaufać.
Jeśli macie ochotę odpłynąć w marzenia, zwiedzić cudowne greckie zakątki, zatańczyć kalamatianos w miejscowej tawernie i przyglądać się z boku jak iskrzy między bohaterami, sięgnijcie po te opowiadania bez wahania, choć jeszcze raz podkreślam, jest to po prostu romans.
Źródło: http://juliaorzech.blogspot.com/2012/07/tamtego-lata-s-stephens-j-porter-m-cox.html

Na półkach: , , , , , ,

W cieniu i w słońcu-blizny

W cieniu i w słońcu-blizny
Rybak z greckiej wyspy

Trzy lekkie opowiadania z happy endem. Przyjemna lektura na wieczór, przepiękny obraz Grecji - plaże, wyspy, słońce, morze, aż chce się tam być.

• Romans
  • Wypożyczone z biblioteki