Poezje wybrane (II)

Okładka książki Poezje wybrane (II)
Wisława Szymborska Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza Seria: Biblioteka Poetów poezja
poezja
Biblioteka Poetów
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1983-01-01
1967-06-01
8320535751
szymborska poezja polska

Na półkach: , , , , ,

Świat realny i świat magiczny, rzeczywistość i ulotność, żart, przygoda, przeszkody życia, ból i niedomaganie przeplatają się w wierszach poetki.
Szczególnie uderza prawdziwe uwielbienie przyrody.

Szczególnie uderza prawdziwe uwielbienie przyrody.

Zawiera ok. 59 wierszy w tym: Woda; W rzece Heraklita; Wiersz ku czci; Rozmowa z kamieniem; Radość pisania; Pejzaż; Album; Dworzec; Żywy; Urodzony; Niewinność; Przylot; Tarsjusz; Do serca w niedzielę; Akrobata; Fetysz płodności z Paleolitu; Sto pociech; Szkielet jaszczura; Fotografia tłumu, Wszelki wypadek; Zdumienie; Urodziny, Wrażenie z teatru; Listy Umarłych; Prospekt; Powroty; Odkrycie; Przemówienie w biurze znalezionych rzeczy; Allegro, Ma Non Troppo; Klasyk; Pochwała snów; Miłość szczęśliwa; ***; Pod jedną gwiazdką; Wielka liczba; Podziękowanie; Psalm; Żona Lota; Widziane z góry; Eksperyment; Parada wojskowa; Terrorysta, on patrzy; Miniatura średniowiecza; Portret kobiecy; Ostrzeżenie; Cebula; Pokój samobójcy; Jabłonka; Pochwała złego o sobie mniemania; Życie na poczekaniu; Nad Styksem; Utopia; Liczba Pi; Dzieci epoki; Tortury; Pisanie życiorysu; W biały dzień; Krótkie życie naszych przodków i na dodatek 10 stron noty biograficznej.

Wisława Szymborska Poezje wybrane (II) Zobacz więcej