Po stronie nadziei

Świat Książki
2004-01-01
1999-01-01

więcej Więcej

Jeśli miałabym podać ulubionego poetę, to wskazałabym chyba Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Rzadko czytam wiersze, jeśli nie są one zamieszczone w powieściach, ale lubię wracać do paru wybranych wierszy Baczyńskiego. Do zapoznania się z twórczością tego poety skłonił mnie film Kordiana Piwowarskiego ,,Baczyński”, który jest moim ulubionym polskim filmem.

Krzysztof Kamil...

"Ja, żołnierz, poeta, czasu kurz" pisał sam o sobie Krzysztof Kamil Baczyński w wierszu skierowanym do swoich rodziców. Słowa te, a przede wszystkim ich głęboką wartość, zna każdy, kto wpadł w liryczne sidła zastawione przez najwybitniejszego poetę czasów drugiej wojny światowej. Baczyński - ponadprzeciętny talent zamknięty w kruchym, chorowitym ciele; świadomy swojej...

Cudowne świadectwo odwagi i nadziei na przekór trudnym czasom. Bo marzyciele zawsze wygrywają, a nadzieja jest ich siłą...

Na półkach: , , , ,

Cudowny, wspaniały i ponadczasowy Baczyński. Uwielbiam go, jakby każde jego słowo było oprószone magią.

Podstawowa, najważniejsza, wytyczająca bieg i rytm myśli, zarówno świadomie i celowo, jak i w momentach niespodziewanych. Właściwie powinna być w innej grupie, bo często do niej wracam.

• Poezja
  • Literatura polska