Puszczalscy z zasadami

Okładka książki Puszczalscy z zasadami
Dossie EastonJanet W. Hardy Wydawnictwo: Czarna Owca poradniki
poradniki
The Ethical Slut: A Practical Guide to Polyamory, Open Relationships & Other Adventures
Czarna Owca
2012-02-22
2012-02-22
978-83-7554-359-9
Radosław Madejski
erotyka seksuologia poradnik poliamoria

Jestem pod olbrzymim pozytywnym wrażeniem tej pozycji. Do wszelkiej maści poradników podchodzę jak przysłowiowy pies do jeża. Zwykle są zbyt ogólne, albo napisane jak podręczniki, często tak wprost dosłowne, że aż głupie. A najczęściej bije z nich czysta teoretyczna masa założeń, które nijak mają się dla praktyki filtrowanej naszymi indywidualnymi charakterami.
Puszczalscy...

Ograniczanie możliwości uprawiania seksu u ludzi i wtłaczanie ich w jedyny słuszny model związku jest doskonałym sposobem, żeby nimi rządzić. Szkoda, że książka jest napisana w bardzo amerykańskim stylu, może to kwestia tłumaczenia.

Czym jest to puszczalstwo z zasadami? Według autorek drogą do rozwoju, ulepszania świata i poznawania fascynujących ludzi. A mają panie w tej mierze ogromne doświadczenie - wydaje się, że w materii seksu spróbowały już wszystkiego. Twierdzą, że nawet mnie zaliczyły, bo w końcu czym jest intymna rozmowa, jaką prowadzą na kartach książki z czytelnikiem, jeśli nie jeszcze...

Książka mimo sporej objętości nie jest wcale równie porządnie opatrzona merytoryczną treścią. Oczywiście jeśli nie zagłębiałeś się nigdy w tematykę wolnej miłości, wielomiłości etc. to znajdziesz w niej wszystko, co będzie Ci potrzeba na start.

Z kolei osoby, które zainteresowały się tą tematyką dużo wcześniej, nie wyniosą z niej nic specjalnego. Być może utwierdzi ich to...

1968

To nie jest wyłącznie lektura obowiązkowa dla osób zainteresowanych poliamorią i otwartymi związkami, która rozwieje wiele wątpliwości i zainspiruje do rozmów na temat kształtu i formy związków. To także bardzo praktyczny poradnik dla osób będących w związkach monogamicznych - wiele technik i ćwiczeń zaproponowanych w tej książce znam z terapii małżeństw. Jeżeli ktoś chce,...

• Chcę w prezencie
  • Seksuologia