Marzyciel w hełmie: Francuz w Waffen SS

Christian de la Maziere Wydawnictwo: Bellona Seria: Na pierwszej linii biografia, autobiografia, pamiętnik
Ręveur casqué
Teresa Czekaj, Jan Rutkiewicz
Na pierwszej linii
biografia II wojna światowa armia wspomnienia

Na półkach: , , , , , ,

Niewątpliwie ciekawa książka, bowiem są to wspomnienia autora. Jednak w porównaniu z np. ,,Frontem Wschodnim" Degrelle'a - epizodyczna. Bardzo ciekawy wątek, to przeżycia z okresu po zakończeniu wojny.

Jestem zawiedziony. Fakt, książka ciekawie napisana, przyjemnie się czyta, lecz tytuł nie jest adekwatny do treści. Mało jest, o służbie autora w Waffen SS. Głównie autor pisze, czy tłumaczy się dlaczego wstąpił.
Myslałem, iż będzie coś więcej o niewoli sowieckiej, a untersturmfuhrer rozpisuj się o pobycie w więzieniu we Francji, własnych obawach i towarzyszach niedoli.

• Historia
  • Waffen SS