Stygmatyczka. Natuzza Evolo

Okładka książki Stygmatyczka. Natuzza Evolo Luciano Regolo
Okładka książki Stygmatyczka. Natuzza Evolo
Luciano Regolo Wydawnictwo: Wydawnictwo św. Stanisława BM biografia, autobiografia, pamiętnik
Natuzza Evolo. Il miracolo di una vita
Wydawnictwo św. Stanisława BM
2011-01-01
2011-01-01
978-83-7422-383-6
Joanna Szełęga

Okładka książki Święty w mojej rodzinie. Życie ks. Dolindo Ruotolo we wspomnieniach jego bratanicy Luciano Regolo, Grazia Ruotolo
Święty w mojej... Luciano Regolo, Gra...
Okładka książki Diabeł. Rozpoznać jego uwodzenie, bronić się przed atakami Luciano Regolo, Raffaele Talmelli
Diabeł. Rozpoz... Luciano Regolo, Raf...

Opowiada o życiu i doświadczeniach kobiety, której Bóg dotyka w sposób w jaki trudno uznać za mistyfikację tudzież urojenie, a dodatkowo rzecz dzieje się za naszych czasów. Ani przez chwilę książka mnie nie znużyła. Jest dla wszystkich, a w szczególności dla tych, którzy uważają że jest tylko tu i teraz. Daje do myślenia. Daje nadzieję, daje wiarę, daje odpowiedzi i informacje, których wielu z nas szuka. Dobrze tłumaczy śmierć, jej wartość, fakt że zmarli nas wspierają, są "obok". Odpowiednia dla osób, które straciły sens w życiu. Pomaga przestawić się na inne tory myślowe, zacząć myśleć globalnie, nie tylko widzieć czubek własnego nosa. Podpowiada, że warto zwrócić się w stronę bliźniego, że życie dla innych osób, troska i uczynność a nie życie skupione na własnych przyjemnościach i próżności może być satysfakcjonujące, a przyszłościowo, cóż, opłacalne. "Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?" Po tej lekturze przynajmniej mnie trochę lżej nieść mój krzyż.

przepiękna historia
pozostaję jednak z pytaniem: jeśli Bóg tak bardzo kochał Evolo dlaczego zsyłał na nią tak niewiarygodne cierpienia?

przepiękna historia

Książka dobra, aczkolwiek nie wciągnęła mnie zbytnio.

Książka dobra, aczkolwiek nie wciągnęła mnie zbytnio.

• Chrześcijaństwo
  • 52 książki (2012)