Matematycy, szpiedzy i hakerzy. Kody i szyfry

Okładka książki Matematycy, szpiedzy i hakerzy. Kody i szyfry
Joan Gómez Wydawnictwo: RBA Seria: Świat jest matematyczny informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
2012-03-14
Tomasz Idziaszek
matematyka kryptografia szyfry

więcej Więcej

Bardzo ciekawa książka wtajemniczająca niedoświadczonych w podstawy kryptografii. Trochę w niej ciekawostek historycznych, a matematyczne przedstawienie nie jest takie trudne :)

Ciekawa pozycja, ale szczerze mówiąc oczekiwałem czegoś innego. Sięgając po tę książkę myślałem, że będzie ona opowiadała głównie o historii szyfrów i historycznych wydarzeniach, w których odegrały one rolę.

Pomimo takowych wątków przez większość książki autor analizuje szyfry ze strony matematycznej wraz z odpowiednimi obliczeniami. Osoby, które wzdrygają się na samą myśl...

Książka wprowadzająca w temat kryptologii. Czytelnik znajdzie w niej omówienie szyfrów klasycznych, ogólne informacje na temat Enigmy oraz szyfrów stosowanych współcześnie w transmisji danych przez Internet, a także kilka słów o mechanice kwantowej i szyfrowania za pomocą polaryzacji fotonów. Nabytą w ten sposób podstawową wiedzę może później rozwijać, sięgając po pozycje z...

• Matematyka
  • Historia
  • Maths
  • Biblioteczka domowa📚
  • Wymienię
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)

Dodaj cytat z książki Matematycy, szpiedzy i hakerzy. Kody i szyfry