Kup teraz - 9 ofert w cenie od 23.58 zł do 32.99 zł

Matematyka. Daj się uwieść!

Christoph Drösser Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN informatyka, matematyka
Der mathematik - verführer Zahlenspiele für alle Lebenslagen.
978-83-01-16557-4
Grzegorz Kowalski
Wydawnictwo Naukowe PWN
matematyka nauka społeczeństwo
Der mathematik - verführer Zahlenspiele für alle Lebenslagen.
informatyka, matematyka
978-83-01-16557-4
Grzegorz Kowalski
matematyka nauka społeczeństwo

Książka nie tylko dla matematyków a przede wszystkim dla zwykłych ludzi. Nie trzeba znać się zbytnio na matematyce by coś z niej wynieść.

Bardzo fajnie mi się ją czytało. Historie które autor tam przedstawia są ciekawe i pouczające. Dobra książka by poszerzyć swoje horyzonty.

Pozycję warto polecić każdemu, a zwłaszcza tym, którzy mają awersję do wszystkiego co jest związane z królową nauk, ponieważ autor z użyciem kilku prostych opowiadań, przekonuje nas do swojej tezy, czyli że "matematyka nie jest taka straszna jak ją malują". Pokazuje przy tym niezwykłą użyteczność tego co mogło jeszcze w czasach szkolnych, wydać się komuś nieużyteczne lub...

Bardzo dobra lektura, poleciłbym ją jednak humanistom i innym nie-ścisłym umysłom. Myślę, że autor świetnie zachęciłby do matematyki nawet hydraulika :)
PS: Książka zawiera kilka błędów w rozwiązaniach, które w poprawnej formie na szczęście można znaleźć w sieci.

Bardzo ciekawa książka napisana w przystępny sposób. Szczerze polecam. Zaawansowanych technik się z niej nie dowiemy, ale kilka fajnych sztuczek w niej jest, np jak obliczyć zasięg naszego wzroku aż po horyzont...

Bardzo dobra książka. Myślę, ze każdy kto choć raz był na kółku matematycznym powinien ja przeczytać. Z pewnością zainteresuje matematyką i wciągnie w rozwiązywanie zadań, ale tylko tych, którzy matematykę już lubią.

Sama idea bardzo ciekawa jednak zbyt wielkie rozreklamowanie wywołuje pewien niedosyt po przeczytaniu.
W kilku ciekawych opowiadaniach zawarte są zarówno dość proste jak i skomplikowane problemy, które autor postarał się w łatwy sposób wyjaśnić.
Same problemy są dość ciekawe jednak nie sądzę żeby zachęciły one do matematyki osoby jej nielubiące.

Niestety autor nie ustrzegł...

Ciekawa matematyka:) Przyznam, ze dowiedziałem sie wielu rzeczy. Lubie i polecam!

Coś dla miłośników matematyki - oraz dla osób, które jej totalnie nie nawidzą. Ciekawa, mądra i wciągająca! Zdecydowanie polecam ;D

Kiedy zaczynałem tę książkę, to czułem się z nią bardzo nieswojo. Jednak po jakimś czasie stała się ona naprawdę interesująca i wciągająca. Pochłonąłem ją, co w moim ciągłym niedoczasie ostatnio dzieje się bardzo rzadko.

Polecam tę książkę każdemu, kto interesuje się matematyką, bo jest przyjemna. Nawet jeżeli jest się już zachęconym i "uwiedzionym" to można znaleźć tutaj...

Dużo błędów. Brak wyjaśnień w rozwiązaniach. jakoś mnie nie uwiodła, aczkolwiek w pracy siedzieliśmy trochę na zadaniem z kurami i pługami śniegowymi :)

• Popularnonaukowe
  • Chcę w prezencie
  • Matematyka
  • Naukowe
  • Nauka

Dodaj cytat z książki Matematyka. Daj się uwieść!