Zygmunt Szendzielarz „Łupaszko” 1910-1951

Żołnierzy Wyklęci podziemie niepodległościowe AK Łupaszko walka z komunizmem
historia
978-83-7399-441-6
Żołnierzy Wyklęci podziemie niepodległościowe AK Łupaszko walka z komunizmem

Książka nie jest zła, ale nie wnosi NIC nowego poza książkę Fikusa. Czyli albo to albo to, nie warto mieć dwóch na półce.

„ Niech mnie historia osądzi, ale nie chcę, żeby kiedykolwiek nasi żołnierze byli wieszani na murach i bramach Wilna”.

8 lutego minęła kolejna rocznica śmierci majora Zygmunta Szendzielarza pseudonim „Łupaszko”, jednej z najsławniejszych i jednocześnie najbardziej tragicznych postaci polskiego podziemia niepodległościowego. Legendarnego dowódcę 5, a później 6 Wileńskiej...

• Chcę w prezencie
  • Biografie