W obliczu końca

Marian Zdziechowski Wydawnictwo: Fribda publicystyka literacka, eseje
Fribda
publicystyka literacka, eseje

Na półkach: , , , , ,

„Miljony zagłodzonych, miljony wymordowanych, miljony torturowanych tam istot ludzkich nie budzą w nas reakcji świętego gniewu. Straciliśmy wrażliwość moralną: zapach zgnilizny moralnej nie razi nam powonienia, co gorzej, lubujemy się w tem.“

Nawoływanie do „krucjaty“ przeciw bolszewizmowi. Miejscami bardzo trafne (jak wyżej), miejscami naiwne (hitleryzm jako przejaw...

• Eseje, publicystyka, reportaże, literatura faktu
  • Historia
  • Publicystyka/eseistyka/humanistyka
  • Posiadam - w kolejce do przeczytania
  • Masy, marksizmy i rewolucje
  • E-booki (reader)
więcej mniej

Dodaj cytat z książki W obliczu końca