Robert McCammon Wydawnictwo: Świat Książki horror
kosmos obcy łowca alien
horror
Jacek Manicki
kosmos obcy łowca alien

To jedna z tych powieści, które uwielbiam za to, jak autor wychodząc z prostego pomysłu pląta ją sobie i układa znane nam klocki zupełnie po swojemu. Western, SF, horror, opowieść o pograniczu - wszystko ładnie ze sobą połączone. I to nazywam dobrą rozrywką.

Na Ziemi lądują kosmici. Jeden jest łowcą nagród, drugi uciekinierem. Jeden jest ten dobry, drugi ten zły. Terenem ich starcia jest małe miasteczko w Teksasie. Akcja jest wartka i do końca trzyma w napięciu. Mamy tu wszystko: obcych, potwory, sceny walki. Ale książka jest tylko dla tych co lubią horrory, dla mnie bardzo dobra.
Dobry scenariusz na film.

"Stinger" to z pozoru prosta historia.W małym miasteczku które lata świetności ma już za sobą, rozbija się przybysz z obcych galaktyk a za nim rządny krwi łowca nagród.
Brzmi strasznie banalnie prawda?I tutaj następuje ogromne zaskoczenie bo sposób w jaki jest przedstawiona historia,poszczególni bohaterowie i zakończenie jest naprawdę świetne i przemyślane.
Nie jest to...

Lubię takie książki jak "Stinger", bezpretensjonalne, trzymające non stop nawalanki z niecodziennymi siłami zła, ciemności, kosmosu, czy natury, historyjki błahe, ale niezmiernie wciągające i urzekające swoistym klimatem "nowej przygody". McCammon to pisarz ciekawy, tworzący pozornie błahe i oklepane fabuły, ale jednak są to dzieła dostarczające określonych walorów...

W zachwycie nad “Chłopięcymi latami” natychmiast sięgnąłem po kolejną książkę Roberta McCammona, pierwszą, jaka się trafiła. Padło na “Stinger”, tym razem już nie tyle powieść z elementami grozy, ale horror w stu procentach.

“Stinger” jest trochę trudny w ocenie. Z jednej strony pisarz nie idzie na łatwiznę, jego bohaterowie mają mocne fundamenty, mamy do czynienia z...

• Horror
  • Fantastyka