Jak kochać dziecko. Prawo dziecka do szacunku

Okładka książki Jak kochać dziecko. Prawo dziecka do szacunku
Janusz Korczak Wydawnictwo: Żak poradniki
poradniki
Żak
2002-01-01
2002-01-01

Okładka książki Z dzieckiem w świat wartości Irena Koźmińska, Elżbieta Olszewska
Ocena 7,0
Z dzieckiem w ... Irena Koźmińska, El...
Okładka książki Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole Adele Faber, Elaine Mazlish
Ocena 7,2
Jak mówić, żeb... Adele Faber, Elaine...
Okładka książki Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły Adele Faber, Elaine Mazlish
Ocena 7,7
Jak mówić żeby... Adele Faber, Elaine...

✨RECENZJA✨
Powiem szczerze, że po poradniki sięgam bardzo rzadko. Jeżeli już to jest to zwykle coś w stylu "co zrobić by nie było zakalca" 🤣 lub poradniki medyczne 🩺.
Przy pierwszym dziecku 👣 naczytałam się tych wszystkich porad, co i jak podawać, co robić gdy coś się dzieje itd. wszystko na papierze wyglądało idealnie, niestety zderzenie z rzeczywistością wyglądało całkiem inaczej. Powiedziałam sobie wtedy, że daruję sobie takie książki i będę robić wszystko na czuja ❤️.
Jednakże czasem trzeba dać jeszcze jedną szansę 😁 i tym oto sposobem, dzięki wydawnictwu Muza miałam okazję przeczytać książkę "Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice". Wiem coś na temat trudnych przypadków zachowań wśród dzieci 🙈 Mam dwie buntowniczki, które dość jasno i wyraźnie wyrażają swoje niezadowolenie i emocje. Przerabialiśmy ataki płaczu, sikanie w majtki czy leżakowanie w sklepie bo "mama nie kupi mi zabawki" - no wstyd jak cholera 🙈. Ja także nie należę do osób, które zachowują zimna krew 🤭, więc czasem przy zderzeniu dwóch wulkanów negatywnych emocji, dochodzi do wybuchu 🌋...
Książka otworzyła mi oczy na wiele popełnianych błędów, których może nie że nie widzimy, ale nie uważamy za szkodliwe. No bo co się stanie jak raz czy dwa przekupimy dziecko np. cukierkiem żeby coś zrobiło. Tak samo z krzykiem, przecież każdy krzyczy i jakoś nie ma tragedii.
Bardzo mi się podobał sposób omówienia problemu nad którym chcielibyśmy popracować z dzieckiem 😍. Opis zachowania, jak go rozwiązać, czego nie robić, jak zapobiegać i przykład z życia.
Ilość problemów wychowawczych jaka jest opisana w książce sprawiła, że stwierdzam iż wcale nie mamy tak źle ❤️. Na pewno w kilku sytuacjach spróbuję się kierować wskazówkami z książki, mam nadzieję że się uda 🔥.
Polecam książkę każdemu rodzicowi i nie tylko. Warto się z nią zapoznać i mieć ja zawsze pod ręką. Taka mała instrukcja obsługi dziecka 👶.
Dziękuję wydawnictwu Muza za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki 📖.

✨RECENZJA✨

Klasyka pedagogiki. Po prostu.

Klasyka pedagogiki. Po prostu.

Na półkach: , , , ,

Nie wybitna, ale ma swoje momenty. Większa część do mnie przemawia, ale nie wszystko.