Okładka książki 13 Pierwotnych Matek Klanowych. Twoja Święta Ścieżka, prowadząca przez pradawne nauki o Siostrzeństwie do odkrycia darów, zdolności i talentów kobiecego pierwiastka
Jamie Sams Wydawnictwo: CoJaNaTo nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
13 original clan mothers : your sacred path to discovering the gifts, talents, and abilities of the feminine through the ancient teachings of the sisterhood
CoJaNaTo
2012-01-01
2012-01-01
Maria Lewańska, Agnieszka Weseli
feminizm kobieta natura legendy antropologia społeczna

Okładka książki Siedem światów Ziemi Twylah Nitsch, Jamie Sams
Ocena 8,8
Siedem światów... Twylah Nitsch, Jami...
Okładka książki Karty uzdrawiającej mocy David Carson, Jamie Sams
Ocena 9,2
Karty uzdrawia... David Carson, Jamie...

Jedno wiem na pewno. Nie jest to książka, którą czyta się z oddechem kolejnej osoby na karku - a tak właśnie musiałam ją czytać. Następny chętny ustawił się w kolejce, więc nie mogłam jej prolongować.

"Matki" poznaje się powoli, z rozwagą, dumając nad poszczególnymi wątkami. Nierzadko nad jednym zdaniem. Czytane w pośpiechu są niezrozumiałe, dziwne, wręcz cudaczne. Styl można wtedy uznać za przerost formy nad treścią, a to prawie poezja. Niemniej zdaję sobie sprawę, że książka niesie ze sobą wiele wartości, w tym zdolność budzenia jakiejś uśpionej cząstki w samym środku jestestwa. Moc zatrzymywania czytelnika w biegu i uświadamiania mu, że może zwolnić, a nawet się zatrzymać. I to jest piękne.

Kiedyś doczytam. Bo warto.

Prawdziwy przewodnik po kobiecej duchowości na bardzo głębokim poziomie. Podtytuł: "Twoja Święta Ścieżka prowadząca przez pradawne nauki o siostrzeństwie do odkrycia darów, zdolności i talentów kobiecego pierwiastka", doskonale oddaje treść tej książki. Daleką od płytkich poradników rozwoju osobistego. Bliską i czerpiącą z mądrości Rdzennych mieszkańców Ameryki. Przetłumaczoną przez Marię Elę-Lewańską, która pracowała nad nią przez kilka lat. Świadomą Kobietę, która przetłumaczyła książkę innej Świadomej Kobiety. Kobietę, która prowadzi kobiece kręgi. Książka, która dociera do głębi duszy kobiet i mężczyzn. Bo jest również dla mężczyzn i mówi również o kobiecym aspekcie ich osobowości.
Pozycja obowiązkowa na drodze do Siebie.

Piękna książka. Dla lubiących metafory idealna. Według mnie to dzięki nim, książka jest uniwersalna. Dla mnie jest przewodnikiem po kobiecej duszy, żal że tak późno po nią sięgnęłam.

Lektura obowiązkowa, dla kobiet <3

Lektura obowiązkowa, dla kobiet <3

To najpiękniejsza książka, jaką kiedykolwiek czytałam, prawdziwe dzieło sztuki!
Przedstawia mądrość kobiecości. Każda z 13-tu Matek opisuje inną naukę, którą każda kobieta poznać powinna, za pomocą opowieści.

Na pewno będzie mi towarzyszyć całe życie, bo aby wszystko z niej przyswoić potrzeba czasu, a w różnych okolicznościach życiowych odczytuje się głębsze znaczenia.

Wiele w opinii napisać się nie da, bo okaleczyłoby się tę książkę w ten sposób. Bo jeśli napiszę o jakimś przesłaniu, to pominę tysiąc innych.

ps.Książka nie jest adresowana wyłącznie do kobiet, gdyż każdy mężczyzna ma w sobie pierwiastek żeński.

To najpiękniejsza książka, jaką kiedykolwiek czytałam, prawdziwe dzieło sztuki!