Kambodża

Okładka książki Kambodża
Martyna Wojciechowska Wydawnictwo: G+J Seria: Kobieta na Krańcu Świata literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Kobieta na Krańcu Świata
G+J
2011-11-01
2011-11-01
przygodowa kambodża

więcej Więcej

Powiem tak: autorka Hemingwayem nie jest ale...emanuje wspaniałą energią, ciekawie opisuje napotkaną rzeczywistość, przybliża życie zwykłych ludzi, które bardzo różni się od naszego. I widać, że do swoich bohaterów podchodzi z niesłabnącą ciekawością i wielką sympatią. Warto;)

Gdybym miała jednym słowem opisać Kambodżę, byłoby to określenie: bomba. I wcale nie chodzi tylko o cudowne zabytki, baśniowe pałace, malownicze krajobrazy i rajskie ogrody. Chodzi o miny. Przede wszystkim o miny. O ogrom min, rozsianych po całym kraju.

Martyna odwiedza kobiety, które pracują w zorganizowanej grupie zajmującej się rozminowywaniem kraju. To niesamowicie...

Krótka, treściwa, prosta i pokazująca w prosty sposób życie codzienne w Kambodży. Przede wszystkim życie kobiet, bowiem to przecież one są głównym punktem zainteresowania autorki tej serii.

Kambodża to kraj, o którym w Polsce tak naprawdę wiemy niewiele. To, czego dowiedziałam się dzięki pani Martynie Wojciechowskiej, ukazało mi dość zaskakujący obraz tego kraju.

Królestwo Kambodży leży w południowo-wschodniej Azji, graniczy z Tajlandią, Wietnamem i Laosem. Na jego terytorium wciąż widoczne są ślady reżimu Czerwonych Khmerów, którzy jeszcze 40 lat temu...

Ukazanie Kambodży we wspaniały sposób. Nie będę streszczać tematu, który porusza ta książka, ponieważ Monika już zrobiła to perfekcyjnie.
Dodam jedynie, że jestem pod wielkim wrażeniem kobiet - saperów.
Zyskały one mój dozgonny szacunek.

Polecam!

Ukazanie Kambodży w leciutki sposób. A czyta się superszybko.

Właśnie tego spodziewałam się po tej książce. Ogladałam odcinki w telewizji i byłam w błędzie myśląc że będzie ona mało interesująca. Są w niej zawarte podstawowe i formacje np. co warto zwiedzić, jak się zachować czy potrzebne informacje dotyczące dojazdu, pomocnicze numery i adresy. W dalszej części autorka opowiada (w tym przypadku) o pracy kobiet-saperów. Na pewno i z...

2041

Życie w Kambodży to życie na minie. I to wcale nie w przenośni! To wciąż jeden z najbardziej zaminowanych krajów świata. Wiele bomb tkwiących w ziemi kosztuje 1 dolara, ich rozminowanie to już koszt wysokości 1000 dolarów.
Kambodża to kraj z największą liczbą osób niepełnosprawnych na świecie. Miny zabijają, ale jeszcze częściej czynią z ludzi kaleki bez rąk, nóg, wzroku....

• Podróżnicze
  • Podróże