Uciekła mi przepióreczka

Okładka książki Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski Wydawnictwo: Wydawnictwo Jakuba Mortkowicza utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Wydawnictwo Jakuba Mortkowicza
1946-01-01
1946-01-01
literatura polska dwudziestolecie międzywojenne

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

"Takie są moje obyczaje?” - dziś byłby to głos wołającego na puszczy - w świecie złożonym z ludzi, którzy nigdy nie zrezygnują z egoistycznych interesów w imię dobra wspólnego.

Najprostszy przykład: oszalała kanonada sylwestrowa w Polszcze - bez zważania na jakiekolwiek dobro wspólne ..

Młodopolski dramat, w którym główny bohater - Przęłecki poświęca swoje dobrą sławę w imię wyższych wartości, jakimi są odbudowanie starego zamku, który ma się stać centrum rozwoju nauki i oświaty oraz zniechęcenie do siebie zakochanej w nim mężatki.

Dodaj cytat z książki Uciekła mi przepióreczka