Więź daje siłę

Evelin Kirkilionis nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Bindung stärkt: Emotionale Sicherheit für Ihr Kind - der beste Start ins Leben
978-83-62829-17-0
Mamania
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

Bindung stärkt: Emotionale Sicherheit für Ihr Kind - der beste Start ins Leben
978-83-62829-17-0
Mamania
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

Kup książkę

Dobra książka o więzi. Niezupełnie zgadzam się co do ogroomnego wpływu sposobu urodzenia czy karmienia dziecka na jego psychikę. Poza tym, bardzo mądra książka o tym, co zupełnie za darmo możemy dać naszym dzieciom. Więź i bliskość.

Wiele ciekawych spostrzeżeń, często w kontraście z popularną modą na "wypłakiwanie się" dzieci. Wszystko poparte badaniami. Czyta się w parę godzin więc polecam.

Nie jest to typowy poradnik dla rodzicow. Duzo jest tu przytoczonych badan naukowych i ciekawostek zarowno genetycznych jak i ewolucyjnych. Mysle, ze kazdy przyszly rodzic powinien przeczytac te pozycje aby zrozumiec dzialanie komunikacji malutkiego dziecka:)

Książka na pewno porusza niejedno zagadnienie, nad którym warto się pochylić i zastanowić jakim rodzicem chce się być. Jednak moim zadniem napisana (lub przetłumaczona) jest ciężkim językiem i musiałam się zmusić, żeby dobrnąć do końca choć pozycja liczy niecałe 160 stron w formacie A5.

Połknęłam te książkę, pochłonęła mnie i zachwyciła. Myślę, że powinien ją przeczytać każdy świeżo upieczony rodzic, a już szczególnie każda mama, której mamy,teściowe,babcie, ciocie tłuką do głowy idee zimnego chowu i idee nie rób tego czy tamtego bo "przyzwyczaisz", bo "rozpuścisz". Znacie to prawda? Bo po przeczytaniu tej książki żadna z mam , które mają mętlik w głowie,...

Kolejna po Searsach i Liedloff autorka pisząca w duchu rodzicielstwa bliskosci.
Książka opisuje doświadczenie, na podstawie której wyróżniono style przywiązania i zachęca do ''kangurowania'' nawet (szczególnie) wcześniaków..
Polecam!

Na początku książkę czytało mi się ciężko, ale po kilkudziesięciu stronach to się zmieniło. Uważam, że jest chyba lepsza niż "W głębi kontinuum". Ta książka na pewno napisana jest bardziej naukowym językiem, przywołane są w niej różne eksperymenty, badania i przykłady. Myślę, że warto ją przeczytać żeby dobrze zrozumieć niektóre zachowania i odpowiednio wziąć się za...

Rozpieszczać bowiem znaczy dawać mu coś, czego tak naprawdę nie potrzebuje, a odbierać coś, co samo już potrafi.
[Więź daje siłę]

Sięgnęłam po tę książkę ponieważ zgadzam się z tytułem, jakim opatrzyła ją autorka. Nie ma w niej niczego, czego nie wiedziałabym wcześniej, ale po lekturze utwierdziłam się w przekonaniu, że wszystko co robię - robię dobrze. To ważne, w...

Bardzo fajnie, przystępnie napisana. Bez górnolotności i na miarę naszej rzeczywistości. Warto przeczytać!

Rodzicielstwo bliskości znamy już z "W głębi kontinuum". Na pewno przydatna pozycja książkowa, ale lepiej od razu sięgnąć do "Dziecko z bliska", jest bardziej praktyczna.

• Chcę w prezencie
  • Rodzicielstwo
  • Psychologia
  • Dziecko
  • Pożyczone
  • 2013

Dodaj cytat z książki Więź daje siłę