One for the Money

Okładka książki One for the Money Janet Evanovich
Okładka książki One for the Money
Janet Evanovich Wydawnictwo: St. Martin's Press Cykl: Stephanie Plum (tom 1) Ekranizacje: Jak upolować faceta (2012) kryminał, sensacja, thriller
Stephanie Plum (tom 1)
St. Martin's Press
2006-06-01
2006-06-01
9780312362089
Ekranizacje:
Jak upolować faceta (2012)
stephanie plum po angielsku

Momentami czytała się błyskawicznie, jakoś w środku zaczeło mnie denerwować tyle szczegółów, ale końcówka fajnie przyspieszyła. Nie wiem czy będę kontynuować cykl. Film mi się jakoś bardziej podobał.

Nudne i źle napisane, bohaterka irytująca, niektóre określenia wypowiadane przez Joe do Stehanie są wręcz obleśne a ich relacja jest toksyczna i niezrozumiała.

Stephanie Plum jest atrakcyjną dziewczyną, której przestała sprzyjać szczęśliwa karta. Grozi jej spanie na gołej podłodze, życie o suchym chlebie i wodzie, eksmisja i zajęcie samochodu za długi. Jedyne co jej zostało, to stanąć na rogu i... przed tym paskudnym losem ratuje ja kuzyn Vinnie, który pozwala jej dla siebie pracować jako łowca głów. Steph ma doprowadzać na policję zbiegów, którzy nie stawili się na rozprawę sądową. W ramach swojego pierwszego "NS-a" dziewczyna porywa się na byłego policjanta Morellego, podejrzanego o zabójstwo. Jak się okazuje łączy ich przeszłość, która rzuca cień na powodzenie jej zlecenia.

Nie jest to książka wysokich lotów, ale i takie są potrzebne światu. Dobrze się przy niej bawiłam, czytając dialogi między Steph a Morellim, między którymi aż iskrzy.

Beztroskie momenty przeplata jednak wątek bezlitosnego boksera Ramireza, który ostrzy sobie kły na główną bohaterkę. Stephanie igra z ogniem balansując na granicy utraty życia i postradania rozumu.

Czasami zachowuje się irracjonalnie, a jej decyzje są połączeniem brawury i głupoty. Widzimy jednak również jej drugą stronę: samotnej i kruchej dziewczyny, która potrzebuje ochrony.

Jak sie potoczy sprawa popularnego w mieście "NS-a"? Czy Stepahnie zgarnie 10 tysięcy nagrody, które pozwoli jej poukładać życie? Kto kogo zamknie? Kto kogo wykorzysta? I najważniejsze: Kto ostatecznie wygra?

Z przymrużeniem oka, w sam raz na jesienną szarugę.

Z przymrużeniem oka, w sam raz na jesienną szarugę.

Książka, którą szybko się czyta, napisana lekkim językiem i z ciekawą fabułą. Fajnie przedstawia amerykańskie standardy.
Bohaterowie dadzą się lubić. Polecam, w sam raz na zastój czytelniczy.

Bohaterowie dadzą się lubić. Polecam, w sam raz na zastój czytelniczy.

Jedna z fajniejszych komedii kryminalnych jakie czytałam. Polubiłam główną bohaterkę. Z pewnością sięgnę po kolejne książki z tej serii . Polecam.

W ostatnim czasie rozpoczęłam przygodę z tą serią i bardzo mi się podoba. Już od pierwszego tomu miałam wrażenie pewnej serialowości, tak odczuwam styl autorki. Mimo to fajne zwroty akcji, bardzo płynny styl, zabawna babcia i sympatyczni bohaterowie. Fabuła też na plus.

Przeczytałam drugi raz. Ogółem wychodzę z założenia, że szkoda czasu na powtórki, ale czasem trzeba złamać swoje zasady. I znów śmiałam się w głos!

Lekka, łatwa i przyjemna. Momentami czuć, że to książka z 1994, szczególnie przy wstawkach z elektroniką. Jest zabawna, ale raczej w sposób, wiem, że jest zabawna. A nie tak, żeby mnie jakość szczególnie bawiła. Nie było podczas lektury salw śmiechu, raczej uniesiony kącik ust. Bohaterka to typowa oferma, która ma dużo szczęścia. Zakres obszarowy działania, raczej mniej zamożne dzielnice. Akcje typowe, jak na desperatkę bez kasy, która zatrudnia się jako łowca głów.

Nie dziwię się, że książka została zekranizowana, bo niewątpliwie potencjał na przyjemne filmidło, na poprawę humoru, ma. Choć jeszcze nie widziałam, mimo, że Katherine Heigl lubię. A powstał dekadę temu, widocznie coś przegapiłam.

Jak dla mnie książka, jest ok, na dni kiedy po prostu ma się ochotę poczytać coś lekkiego. Ale jest ciut za mało zabawna, ciut za mało się dzieje, a to co się dzieje, nie koniecznie coś wnosi. Zagadka jest przewidywalna. Bohaterka nawet nie jest szczególnie irytująca. Akcja z Lulą i Ramirezem wprowadza niepokój. Ale poza tym to takie bla, bla, o którym zapomnę w przeciągu tygodnia. Nie jest to tragedia, ale zdecydowanie wybór, na bardzo konkretny nastrój.

Nie zagrzeje miejsca na moim regale, teraz poleci do mamy, a potem gdzieś dalej. A ja przynajmniej w najbliższym czasie nie planuję sięgać po kolejne książki Janet Evanovich.

2002

Sporo humoru,wartka akcja,główna bohaterka pakuje się ciągle w kłopoty co powoduje różne perypetie.Fajna na wakacje ☺