24 godziny śledztwa

Krzysztof Szmagier Wydawnictwo: Piotr Cholewiński Cykl: 07 zgłoś się (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
978-83-62964-25-3
Piotr Cholewiński
PRL Borewicz serial porucznik
07 zgłoś się (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
978-83-62964-25-3
PRL Borewicz serial porucznik

Dobre opowiadanie kryminalne. Porucznik Borewicz jak zawsze w formie. A głos p. Bronisława Cieślaka rewelacyjnie wpisuje się w wersję audio. Krótka historia w sam raz do odsłuchania w kolejce u lekarza

Sama historia ciekawa, jest zupełnie inny klimat w opowiadaniach PRL-owskich. Kupiłam ją dlatego, żeby mieć pamiątkę po spotkaniu z Panem Cieślakiem na tegorocznych Śląskich Targach Książki. W lekturze czasami nie wiedziałam kiedy zmieniono wątek, moim zdaniem dziwnie prowadzona narracja. Wolałabym wydanie, gdzie w jednej książce jest kilka opowiadań - wtedy można byłoby...

Błyskotliwy porucznik Borewicz i tępy, przaśny Zubek szukają mordercy młodej dziewczyny. Sprawa rozwiązana w 24 godziny, czytanie o niej - 24 minuty :-)

Dyskusje

• 2011