Basia i pieniądze

Okładka książki Basia i pieniądze
Marianna OklejakZofia Stanecka Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Basia Seria: Basia literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Basia
Basia
HarperCollins Polska
2021-01-01
2021-01-01
24 min.
literatura dziecięca Basia dla dzieci bajka nauka

Okładka książki Zagadki babci Sylwia Chutnik, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Samojlik, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Ewa Winnicka
Ocena 7,8
Zagadki babci Sylwia Chutnik, Rok...
Okładka książki Basia i skarby Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 8,0
Basia i skarby Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia i przyjaciele. Wielka księga przygód Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 8,3
Basia i przyja... Marianna Oklejak, Z...

Okładka książki Basia i podróż Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 7,6
Basia i podróż Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Jak tata się z nami bawił Mati Lepp, Ulf Stark
Ocena 7,2
Jak tata się z... Mati Lepp, Ulf Star...
Okładka książki Basia i taniec Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 7,5
Basia i taniec Marianna Oklejak, Z...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Jedna z pierwszych które przeczytałam z Córka. Bardzo NAS zachwyciłam Córkę bo Basia jest taka jak większość dziewczynek , a mnie bo sama się czyta jest idealna do czytania dzieciom i zabawna, poruszająca ważne tematy i może być wstępem do rozmowy jak i też zamiast rozmowy.
I można do niej wracać wiele razy przez wiele lat.

I można do niej wracać wiele razy przez wiele lat.

"Nie można oceniać ludzi po tym, co mają"

Sympatyczna, mądra, zabawna - taka jest kolejna część przygód Basi. Bardzo udana seria dla dzieci!

"Nie można oceniać ludzi po tym, co mają"

malewielkieksiazki.blogspot.com

Teraźniejszość. Pieniądze. Przebijają się wszędzie. Trafiły do książki dla dzieci. I dobrze.
Basia, jako krnąbrny przedszkolak, ze swoimi dziecięcymi problemami. Poprzez tekst i ilustracje, aż czujemy zmęczenie mamy Basi, która wraz z trójką dzieci robi zakupy w supermarkecie. Jakże to bliski temat dla wielu mam...I ta portmonetka pozostawiona w samochodzie, na parkingu, po którą trzeba wrócić z niemowlakiem na ręku. A koszyk już przy kasie, załadowany do pełna. I niemowlak, który dosięga misternie ułożonej piramidy z batoników, która ląduje na podłodze. Ech życie...:)

A wracając do Basi, to świetnie, że jest taka "problemowa", jako bohaterka książki, bo mali czytelnicy dowiedzą się, że kolejna laleczka to nie jest konieczność, a pieniądze nie rosną ani na drzewach, ani w ziemi, a już na pewno nie rozmnażają się same w bankomatach.

No i najważniejsze przesłanie, nie oceniamy i nie lubimy ludzi, dlatego, że mają nowe laleczki, samochodziki, czy w ogóle mają coś drogiego albo czegoś dużo. Lubimy ich, bo są fajnymi Anielami czy innymi kumplami/kumpelkami :)

Problemy codzienne, w literaturze dla dzieci. Powtórzę się: I bardzo dobrze. Temat i sposób przedstawienia go w tej książeczce jest bardzo trafiony.

malewielkieksiazki.blogspot.com

Pani Stanecka w bardzo przystępny sposób wyjaśnia, że pieniądze nie biorą się z bankomatu i, że jeśli coś jest gratis to nie jest za darmo. próba wprowadzenia do świata dzieci wartościowania.

Naprawdę rewelacyjna "Basia", taka z serii "z życia wzięte".
Jak wyglądają zakupy z dziećmi? - właśnie tak, co do joty.
Rozkminki o pieniądzach, promocjach sklepowych i tym co w życiu ważne.
A do tego jak zawsze piękna szata graficzna.
Polecam po stokroć, rodzicom i dzieciom.
(Rodzice chyba bardziej docenią:))

Naprawdę rewelacyjna "Basia", taka z serii "z życia wzięte".
Jak wyglądają zakupy z dziećmi? - właśnie tak, co do joty.
Rozkminki o pieniądzach, promocjach sklepowych i tym co w życiu ważne.
A do tego jak zawsze piękna szata graficzna.
Polecam po stokroć, rodzicom i dzieciom.
(Rodzice chyba bardziej docenią:))

Istnieją książki, które dają wiele przyjemności, ale czytelnik nie ma potrzeby sięgania po nie ponownie, czy poznawania innych przygód głównego bohatera. Są również lektury na tyle intrygujące, że człowiek bez zastanowienia sięga po kolejne części, wiedząc, że czas przeznaczony na czytanie nie będzie stracony...

"Basia i pieniądze" to opowieść o wyprawie do sklepu, w którym wiele dzieci wręcz gubi głowę - dotyczy to również Basi i jej brata, którzy najchętniej wykupiliby wszystko, co znajduje się w zasięgu wzroku, nie zdając sobie sprawy z tego, że pieniądze nie spadają z nieba.

Do tej pory miałam okazję poznać perypetie Basi w zbiorach opowiadaniach, które czytało się błyskawicznie i z największą przyjemnością. Tym razem udało mi się spotkać tytułową bohaterkę w pojedynczych opowiadaniach, co okazało się równie dobrą zabawą. Osobne opowieści o Basi są idealne dla maluszków - ze względu na krótszą formę, twardą oprawę oraz duży format książki, idealnie dopasowujący się do niewielkich dziecięcych dłoni. Poza tym, zaopatrzenie się w pojedyncze egzemplarze pozwala na przekonanie się, czy warto zainwestować w całe zbiory przygód Basi - podejrzewam, że jednak jest to jedynie kwestia czasu, ponieważ przekonuję, że zdecydowanie warto!

Książki o Basi mają wielu zwolenników, ponieważ przedstawiają one zwyczajne rodzinne życie, które nie zawsze jest usłane różami, a dość często obarczone pewnymi problemami czy wątpliwościami, jakim należy stawić czoła. Nikt tutaj nie jest idealny, ale każdy jest wyjątkowy. Pomimo wszelkich przeciwności losu czy sprzeczek, jakie zdarzają się w każdej rodzinie, wszyscy darzą się miłością, wiedząc, że mogą liczyć na wsparcie najbliższych.

Ulubiona książeczka mojego syna, lat 4,5.
Mnie też bardzo się podoba.
Mądra, fajny język, przystępny dla dziecka, ale nie nadmiernie prosty. Kulturalne dialogi, lekkie opisy, ciekawe sytuacje.

Odkryliśmy już kolejne kilka pozycji z tej serii i wszystkie są dobre. Polecamy.

Ulubiona książeczka mojego syna, lat 4,5.
Mnie też bardzo się podoba.

Basia to kilkuletnia dziewczynka, która chodzi do przedszkola. Tata Basi pracuje jako lekarz, a mama stuka na laptopie. Jest jeszcze Janek i Franek – starszy i młodszy brat dziewczynki.

Pewnego dnia mama wybiera się z dzieciakami do sklepu na zakupy. Basia i Janek biegają jak szaleni i z przejęciem oglądają zabawki. Wyprawa staje się pretekstem do poważnej rozmowy na temat znaczenia pieniędzy. Skąd je brać? Jak to jest z tym bankomatem? Co to właściwie jest ten „gratis”? Nie martwcie się, mama wszystko wam dokładnie wytłumaczy.

Innym razem mama postanawia się zapisać do szkoły tańca. Po urodzeniu Franka czuje się sflaczała i postanawia popracować nad formą. Basia również marzy o tańcu, dlatego mama zapisuje ją na balet. Zajęcia odbywają co środę, się w tym samym czasie co mamine flamenco, ale dziewczyny są wytrwałe i taneczne kroki ćwiczą także w domu. Tata patrzy na to wszystko trochę sceptycznie, bo nie wie jeszcze, że jego kobiety planują dla niego urodzinową niespodziankę. Ale pssst! To na razie sekret!

Książeczki o przygodach Basi przeznaczone są dla dzieci w jej wieku, czyli kilkuletnich przedszkolaków. Choć moja jedenastoletnia siostra raczej wyrosła z takich bajek, to obie Basie przeczytała natychmiast, jak tylko przyszły. Zaśmiewała się przy tym do łez i poważnie kiwała głową kiedy mama tłumaczyła swojej niesfornej córeczce sprawy związane z pieniędzmi. Jestem pewna, że wszystkie małe moliki książkowe polubią Basię i jej braci. Główną zaletą bohaterów jest to, że są całkowicie zwyczajni. Rodzeństwo się kłóci, mama chciałaby schudnąć, tata dużo pracuje, a w domu lubi mieć spokój. Basi nie są obce ataki wrzasku na środku sklepu, bunt i tupanie nogami, dziecięca zazdrość, strach. A przy tym jest urocza, wesoła, rozbrykana jak każde dziecko w jej wieku. Dzięki temu mali czytelnicy mogą się z nią w pełni identyfikować.

Zachwycił mnie edukacyjny charakter bajek o Basi. Szczególnie jest to widoczne w książeczce „Basia i pieniądze”. Mama tłumaczy dzieciom kwestie dotyczące pracy i pieniędzy w prosty, logiczny sposób. Sama doskonale pamiętam jak moja siostra nie mogła zrozumieć dlaczego nie mogę jej kupić wszystkiego co chce, skoro przecież chodzę do pracy. To po co tam chodzę? Szkoda, że wtedy jeszcze nie znaliśmy Basi, wiele spraw byłoby łatwiej wyjaśnić. Zofia Stanecka zadbała również o humorystyczną stronę opowiastek, a Marianna Oklejak ozdobiła całość uroczymi rysunkami. Na koniec zacytuję moją Olę: „I nie zapomnij napisać, że to bardzo pouczające książki”. Polecamy 

Świetna książka, wyjaśniająca dzieciom, że nie wszystko można kupić, że pieniądze trzeba zarobić ... http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2014/01/basia-i-pieniadze-z-stanecka-m-oklejak.html

Kim jest Basia?
Jest kilkuletnią dziewczynką mieszkającą w Polsce razem z rodzicami i dwójką braci. Chodzi do przedszkola, bawi się z rówieśnikami i poznaje świat. Czasem bywa niegrzeczna, ale jest tak fajna, że wszyscy ją lubią!

Basia i Pieniądze
Tata wyjechał na konferencję, a to on zawsze zajmuje się zakupami! Teraz zakupy zostały na głowie mamy. Trzeba więc zrobić listę rzeczy do kupienia, Basia życzy sobie plasteliny, Janek chce zeszytów… może starczy jeszcze na słodycze. Tylko, co w sytuacji, gdy laleczka jest gratis do samochodzików, a mama nie chce jej kupić? A tak w ogóle to: jak zarabia się pieniądze? Skąd się one biorą?

[ Całość recenzji na moim blogu, zapraszam: http://miqaisonfire.wordpress.com/2014/01/23/454-basia-i-taniec-basia-i-pieniadze-zofia-stanecka-marianna-oklejak/ ]

Kim jest Basia?

Basia i Pieniądze

Dodaj cytat z książki Basia i pieniądze