Geometria dla najmłodszych

literatura dziecięca
83-02-02417-1
Urszula Drabarek
dla dzieci geometria matematyka literatura dziecięca Butenko

Świetna książka dla starszych przedszkolaków i dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej. Fantastyczne ilustracje i ponadczasowość historii wpleciona w przygody czterech głównych bohaterów: Ołówka, Buratino, Nieumiałka, Samoradzika zabierają nas w matematyczny świat punktu, prostej, odcinka, półprostej i wielu innych. Ciekawie rozplanowana historia na kolorowych kartkach...

To cudowna książka to wstęp do rozumienia geometrii (książka objaśnia właściwie tylko podstawy planimetrii). Można ją czytać dziecku, albo pozwolić mu czytać samodzielnie.
Przewodnikami są: Ołówek, pajacyk Buratino (rosyjski odpowiednik Pinokia), Nieumiałek i Samoradzik, a także ich nauczycielka, pani Janka. Kartki z ich udziałem są zaznaczone na niebiesko.
Na żółtych...

• Dzieciństwo
  • Dla dzieci
  • 2013
  • O. Dziecięce i młodzieżowe
  • 03.Posiadam, ale nie czytałam
  • 1984–1989

Dodaj cytat z książki Geometria dla najmłodszych