Młody Sherlock Holmes. Zabójcza chmura

Okładka książki Młody Sherlock Holmes. Zabójcza chmura
Andrew Lane Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Młody Sherlock Holmes (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Młody Sherlock Holmes (tom 1)
Young Sherlock Holmes. Death Cloud
W.A.B.
2011-10-19
2011-10-19
Dominika Cieśla-Szymańska
Sherlock Holmes młodość

więcej Więcej

„Frapująca fabuła, znakomicie oddany klimat miejsca i czasu oraz barwne postacie składają się na powieść, pod jaką chętnie podpisałby się sam Conan Doyle.”
Bez urazy, skąd wiadomo, że „sam Conan Doyle” by się pod tym podpisał?

Sojczix
„jestem zrozpaczona, że to wygląda jak wygląda. Czternastoletni Holmes wydawałby się być jakimś młodym geniuszem, a tu nawet lekko głupi,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Młody Sherlock Holmes" to książka z pewnością skierowana do młodzieży i trzeba nadmienić, że spodoba się bardziej tej młodszej części. Młody czytelnik poznaje 14-letniego bohatera i dowaiduje się z tej pozycji, a może bardziej domyśla się, co skłoniło Sherlock'a do podjęcia zawodu detektywa i kto miał na niego duży wpływ w wyborze przyszłej drogi życiowej.

Nie jest to wprawdzie klasyczny "Sherlock" pisany tym klimatycznym, archaicznym stylem Arthura Conana Doyle'a, ale jako książka przygodowa "Zabójcza chmura" sprawdza się całkiem nieźle. Jedyny zarzut to, moim zdaniem, pewna chaotyczność fabuły, którą można jednak zdzierżyć.

Przeczytałam wielokrotnie wszystkie książki o genialnym detektywie Sherlocku Holmesie autorstwa Arthura Conan Doyla. Utkwił mi w głowie fakt i zawsze byłam poruszona stwierdzeniem, że brat Sherlocka ‐‐Mycroft był jeszcze inteligentniejszy i potrafił jeszcze logiczniej myśleć, ale umiłował stacjonarny tryb życia i pracę w ministerstwie w Londynie. Jak to możliwe, że ktoś...

Ciekawa i wciągająca akcja. Warta przeczytania. Polecam.

Fajny pomysł, ale wykonany średnio. Kilka wyjaśnień i wydarzeń naciągane. Ale jak dla dzieci- przyjemne. Polecam.

Trochę nie wiem dla kogo ta książka jest. Tytuł sugerowałby, że dla młodzieży ale chyba nie. Z drugiej strony dla dorosłych zbyt proste, mało Sherlockowe. Za mało dedukcji, za dużo edukacji. Ogólnie jednak nie nudziłem się, więc oceniam pozytywnie.

Książkę bardzo dobrze się czyta. Dużo akcji. Uważam, że na prawdę warto przeczytać

pocztaek interesujacy pozniej lekko przynudnawa

• 2014
  • Audiobooki