Święty Genet. Aktor i męczennik

Okładka książki Święty Genet. Aktor i męczennik
Jean-Paul Sartre Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Pisarze biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Krzysztof przeł. Jarosz
biografia Genet

więcej Więcej

Egzystencjalny zawrót głowy.

Kiedy zaczęłam czytać Sartre, poczułam oszołomienie i lekką panikę, miałam wrażenie, że mogę się trochę pogubić w tych bytach w nie-bycie i nie-bytach w bycie, i w ogóle w całym tym egzystencjalnym żargonie. Moja znajomość tego nurtu filozofii, jest jak przypuszczam bardzo podstawowa, mam za sobą lekturę; „Egzystencjalizm jest humanizmem”,...

"Tak kontrowersyjnej postaci jak Genet trudno przypisywać cechy świętości". Naprawdę trudno byłoby napisać na temat tej książki coś, z czym bardziej bym się nie zgodził. Ale nie będę pisał dlaczego, bo trochę mnie to jednak onieśmiela, skoro Sartre napisał o tym tyle stron.

Samą książkę czyta się genialnie, choć to właściwie wielokrotnie powtórzona wariacja na jeden...

Tak kontrowersyjnej postaci jak Genet trudno przypisywać cechy świętości.

• Filozofia
  • Chcę w prezencie