M.O.D.A. Metki, Obcasy, Dżinsy, Adidasy

Okładka książki M.O.D.A. Metki, Obcasy, Dżinsy, Adidasy Katarzyna Bogucka, Katarzyna Świeżak
Okładka książki M.O.D.A. Metki, Obcasy, Dżinsy, Adidasy
Katarzyna BoguckaKatarzyna Świeżak Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: S.E.R.I.A. literatura dziecięca
literatura dziecięca
S.E.R.I.A.
Dwie Siostry
2011-01-01
2011-01-01
Moda edukacja dla dzieci odzież ubiór

Okładka książki Wysokie Obcasy, nr 23 (678),6 czerwca 2012 Agnieszka Drotkiewicz, Marzena Filipczak, Jacek Hugo-Bader, Agnieszka Jucewicz, Agata Michalak, Jacek Pawlicki, Redakcja magazynu Wysokie Obcasy, Éric-Emmanuel Schmitt, Wojciech Staszewski, Katarzyna Świeżak, Ewa Trzebińska
Wysokie Obcasy... Agnieszka Drotkiewi...

Okładka książki Ucieszki Cieszka Ewa Stiasny, Zdeněk Svěrák
Ucieszki Cieszka Ewa Stiasny, Zdeněk...
Okładka książki Kupa. Przyrodnicza wycieczka na stronę Nicola Davies, Neal Layton
Kupa. Przyrodn... Nicola Davies, Neal...
Okładka książki Animalium. Muzeum Zwierząt Jenny Broom, Katie Scott
Animalium. Muz... Jenny Broom, Katie ...
Okładka książki Pszczoły Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Pszczoły Wojciech Grajkowski...

"M.O.D.A" to znakomite wprowadzenie młodego człowieka w świat historii mody. Krótkie i ciekawe historie upstrzone pięknymi ilustracjami zachęcają do odkrywania kolejnych stron. Kompendium wiedzy w pigułce!

Świetna pozycja dla nastolatek zainteresowanych modą! Śmieszne ilustracje, ale serio: bardzo zabawne uzupełnienie tekstu (uwaga: duża ilość piesków, to zawsze olbrzymi plus!). Sama, choć z nastoletnich czasów niewiele już pamiętam, poznałam kilka modowych ciekawostek.

Kompendium wiedzy o modzie.
To swoista pigułka postaci, ikon, tła historycznego i całej szeroko pojętego pojęcia mody.
Skąd wzięła się nazwa "Adidas" ???
Kto zaprojektował "małą czarną" ???
Kim była Schiaparelli???
Te i jeszcze inne odpowiedzi poznacie, właśnie dzięki tej książce.
Chodź wydaje się zbiorem dla dzieci, uwierzcie że każda osoba która interesuje się historią mody będzie zachwycony.
Polecam
www.zaczytanasowka.pl

Kompendium wiedzy o modzie.
Skąd wzięła się nazwa "Adidas" ???
Kto zaprojektował "małą czarną" ???
Kim była Schiaparelli???
Te i jeszcze inne odpowiedzi poznacie, właśnie dzięki tej książce.

Kolorowa i przejrzysta, zawiera konkretne informacje o podstawowych częściach garderoby takich jak: mała czarna, adidasy, dżinsy. Ciekawe historie związane z powstaniem danej rzeczy i konkretnym projektantem są napisane w prosty sposób. Zabawne ilustracje i wytłumaczenie takich słów jak, np. "menadżer" sprawia, że książka jest idealna dla dzieci (nie bez powodu pani w bibliotece powiedziała, że mam jej poszukać w dziale z książkami dla dzieci i tam ją właśnie znalazłam). Ale zapewniam, że jeśli ktoś chce poznać podstawy świata mody w jeden wieczór, to będzie zadowolony z tej lektury. Jak przekonuje Gosia Baczyńska z tyłu okładki: "Fantastyczne wprowadzenie w świat mody. Polecam wszystkim, bez względu na wiek!"

Książka nie tylko dla dzieci. Przede wszystkim bardzo podobają mi się ilustracji. Krótkie i ciekawe opowiastki o modzie to tylko wisienka na torcie. Pamiętam jak mieszkając jeszcze w Tajlandii, umilałam sobie czas oczekiwania na przekroczenie granicy z Laosem czytając jakieś stare, strasznie wyświechtane Zwierciadło, gdzie był wywiad z autorami. Zainteresowało mnie i to bardzo. Potem długo zastanawiało mnie jak zdobyć te książki, aż dorwałam je po powrocie do kraju. Z czego bardzo się cieszę :) Mam je i poczekają sobie, aż moja roczna córka osiągnie odpowiedni wiek by je móc zasmakować :)

Polecam trzeci tom książkowej serii o różnych rzeczach.

Polecam trzeci tom książkowej serii o różnych rzeczach.

Bardzo fajnie przedstawiony temat. Fajna książka. Co ciekawsze dla mnie rzeczy googlowałam.

• Dla dzieci
  • Ilustracja