16 opowiadań afrykańskich

Okładka książki Literatura na świecie nr 1-2/1999 (330-331) Massa Makan Diabaté, Birago Diop, Emmanuel Dongala, Amadou Koné, Ahmadou Kourouma, Sony Lab'ou Tansi, Henri Lopès, Tierno Monénembo, Redakcja pisma Literatura na Świecie
4,0
Literatura na ... Massa Makan Diabaté...

Wprawdzie dopiero mam zamiar zapoznać się z zamieszczonymi w tym zbiorze opowiadaniami, ale niedawno wracając pociągiem do domu miałam okazję przeczytać 3 opowiadania Luísa Bernardo Honwany, zamieszczone w nr 5-6/2012 Literatury na świecie.
Przyznaję, że po raz pierwszy zetknęłam się z twórczością afrykańską. Opowiadania tego pisarza z Mozambiku zrobiły na mnie wielkie...

Świetny zbiór opowiadań, w którym każdy tekst chłonełam jak gąbka, bo wszystkie mimo swojej krótkiej formy okazywały sie świetne. Najbardziej podobało mi się to, że utwory napisane zostały przez rodzimych mieszkańców Afryki i można było spojrzeć na świat ich oczyma. Jedyny minus, to wyczuwalny przy czytaniu wpływ kultury białych na twórczość niektórych autorów.
Polecam...

• Afryka