Najnowsze artykuły
Artykuły
Świąteczny prezentownik, czyli pomysł na prezent. Reportaż, publicystyka, biografiaLubimyCzytać2Artykuły
Trzy książki jednego autora w top 10, w tym nowość na szczycie. Trendy listopada 2023Ewa Cieślik3Artykuły
Lecha Wilczka patrzenie na Simonę Kossak i puszczę. Patrzenie, które trwa w fotografiach i opowieściRemigiusz Koziński4Artykuły
Książki pod patronatem Lubimyczytać polecają się na MikołajkiLubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Marek Górecki

2
4,5/10
Pisze książki: poradniki
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
4,5/10średnia ocena książek autora
5 przeczytało książki autora
2 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
10 projektów w cyfrowej ciemni fotograficznej Marek Górecki 
4,5

Niestety słabo...
To tylko baaaaaaardzo ograniczona książka do Photoshopa ze słabymi zdjęciami. Z całej potęgi i ogromu funkcji programu autor w każdym z projektów korzysta tylko z kilku tych samych.
Za wiele rzeczy autor zabiera się w jakiś udziwniony sposób. I tak np. by zmienić maskę z białej na czarną autor uczy by usuwać biała i dodawać nową - czarną, a przecież wystarczy tylko zwykłe ctrl-backspace. Takich dróg na około jest tu wiele. Najdobitniejszym jest użycie dwóch warstw levels z maskami by zmniejszyć kontrast - zamiast prosto, elegancko i z większa kontrolą użyć jednej warstwy dopasowania curves z maską.
Czasem nawet błędnie zabiera się za pewne rzeczy - jak np niepotrzebne, zużywające pamięć kopiowanie całej warstwy w celu wyklonowania małego fragmentu - zamiast klonować na nowej, pustej warstwie z próbkowaniem warstw poniżej.
Autor zupełnie nie docenia możliwości jakie daje praca na krzywych - gdzie można dokonać korekty naświetlenia, kontrastu (ani słowa o "esowaniu" krzywej) ale również korekt kolorystycznych. Nieścisłe informuje że na krzywej - na lewo są ciemne tony na prawo jasne - podczas gdy to sprawa preferencji i wystarczy jedno kliknięcie by było zupełnie odwrotnie - jak to lubią niektórzy.
Opis Unsharp Mask jest.... najdelikatnije mówiąc kontrowersyjny. Podobno paarmetr Radius oraz Treshold określają grubośc krawędzi, przy czym ten drugi jest zupełnie bez znacznia i nie ma żadnej potrzeby by go choćby dotykac ;)
Krótko - Photoshopa zdecydowanie lepiej uczyć się z dowolnmje innej książki.