(ur. 1959) studiował ekonomię, ale porzucił finanse na rzecz pracy w dziedzinie animacji filmowej. W latach 1984-1990 pracował w Paryżu dla Les Cartooneurs Associés i Le Studio Ellipse. Gdy powrócił do Grecji, razem z żoną, Annie Di Donną, założył własne studio zajmujące się produkcją filmów, seriali animowanych, reklam oraz komiksów.
Niezwykła, fabularna podróż przez logikę. To pokaz tego, że matematyka i filozofia stoją blisko siebie i że jeśli ktoś lekceważy którąś z nich, to nie wie, co mówi – bo bez nich nie byłoby informatyki. Autorzy zapowiadają na koniec, że chętnie napisaliby też „Compucomix” (może „Compix”?).
Pochłonąłem w jeden dzień. To środowiskowy klasyk i niezbędnik adeptów matematyki, poważnej filozofii (zwł. analitycznej) i informatyki, jeśli są zainteresowani jej teoretycznymi podstawami. Przez przystępną formę polecam też wszystkim, którzy chcą mieć lub mają styczność z logiką (np. w liceum i na studiach).
Taka forma – powieść rysunkowa o nauce – została słusznie podchwycona przez innych autorów, bo jest też rysunkowa biografia Richarda Feynmana.
Z ogromnym skupieniem i zaangażowaniem czytałam każdą kwestię, analizowałam grafiki i świetnie się przy tym bawiłam. Logikomiks to coś ciekawego i coś innego. Czy poleciłabym go komuś kto chce w przystępny sposób poznać co nieco zagadnień logiki? Nie. Jest to dużo bardziej powieść historyczna na temat Russel'a. A jego życie w już przeczytanym całokształcie jest rozczarowujące.