Najnowsze artykuły
- ArtykułyGwiazda Hollywood czyta Tokarczuk, a „Quo vadis” i „Heartstopper” wracają na ekranyAnna Sierant3
- Artykuły„Piszę takie powieści, jakie sama chciałabym czytać”: rozmawiamy z Agnieszką PeszekSonia Miniewicz1
- ArtykułyPrzyszłość należy do czytających. Weź udział w konferencji Literacy for Democracy & BusinessLubimyCzytać1
- Artykuły„Lata beztroski” – początek sagi o rodzinie Cazaletów, która wciągnie was jak serial „Downton Abbey”Marcin Waincetel2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Arthur W. Wiggins
Źródło: www.google.pl
2
6,9/10
Pisze książki: popularnonaukowa
6,9/10średnia ocena książek autora
18 przeczytało książki autora
39 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Pięć największych nierozwiązanych problemów nauki
Charles M. Wynn, Arthur W. Wiggins
7,0 z 8 ocen
38 czytelników 3 opinie
2004
Pięć największych idei w nauce
Charles M. Wynn, Arthur W. Wiggins
6,8 z 4 ocen
17 czytelników 0 opinii
1998
Najnowsze opinie o książkach autora
Pięć największych nierozwiązanych problemów nauki Charles M. Wynn
7,0
Według mnie genialna książka, rzadko zdarzało mi się czytać tak interesującą książką. Problem w czytaniem o naukach jest zwykle taki, że większość książek popularnonaukowych jest pisana dla mas - przeciętny 12-latek by ją zrozumiał, przez co wiele ciekawych szczegółów jest pominiętych. Z kolei, jak się sięgnie po naukowy gatunek, to człowiek się zaczyna po kilku zdaniach zastanawiać, czy to aby na pewno nie chiński, albo jakiś szyfr-enigma. Książka powiedziałabym, że trochę graniczy, ale to nie do końca tak - jest na takim poziomie, że nie posiadając wiedzy na żaden z tematów można ją zrozumieć, ale wymaga to uwagi i skupienia. Co nie zmienia powodu, że warto, nawet jeśli trzeba dłużej pomyśleć :)
Pięć największych nierozwiązanych problemów nauki Charles M. Wynn
7,0
Do przeczytania skłonił mnie tytuł książki, liczyłam na jakieś choć częściowe wyjaśnienie tych zagadek. Niestety, nie doczekałam się. Książka na pewno jest ciekawa, ale dla osób, które mają choć niewielkie pojęcie na jakiś z poruszanych tematów. Mimo wszystko mam kilka zastrzeżeń do treści. Nie wiem, czy to wina autorów czy tłumacza, ale nie podobał mi się specjalnie sposób prowadzenia narracji - dość często wkładane były na siłę jakieś sytuacyjne żarciki czy opis jakiegoś wydarzenia w sposób komediowy. Nie uważam, by było to potrzebne. Druga sprawa jest taka, że moim zdaniem autorzy dość pobieżnie traktują główne pytanie stawiane w każdym rozdziale i rozwodzą się nad tematami z danej dziedziny, ale mające niewiele wspólnego z głównym zagadnieniem. Bo co ma wspólnego sposób oznaczania odległości gwiazdy od Ziemi czy to, czy Pluton jest planetą do tego, dlaczego wszechświat rozszerza się coraz szybciej? Owszem, dużo jest tam ciekawostek, czy rzeczy wartych zapamiętania, choć czasem ciężko się to czytało, zważając na fakt iż w ogóle nie jestem zainteresowana fizyką i trochę przytłoczył mnie fakt, iż okazuje się, że zamiast 3 podstawowych cząstek (elektronu, protonu i neutronu) mamy ich o wiele więcej.
Książka warta uwagi, ale tylko dla zainteresowanych tematem.