Najnowsze artykuły
- ArtykułyPowieść o zagrożeniach płynących ze Wschodu. Ryszard Oleszkowicz o „Zanim zabijesz moją śmierć”Marcin Waincetel1
- ArtykułyJakub Jarno. „Światłoczułość” to powieść opakowana w powieść, owinięta w listyRemigiusz Koziński2
- Artykuły„Kraj kobiet“ Grzegorza Gajka – przeczytaj fragment książki!LubimyCzytać2
- ArtykułyLiteracka Nagroda Nobla 2024. Han Kang laureatkąKonrad Wrzesiński63
Popularne wyszukiwania
Polecamy
David Porter
7
7,4/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,4/10średnia ocena książek autora
50 przeczytało książki autora
70 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
The Kriegsmarine 1935-1945. The Essential Facts and Figures for the German Navy
David Porter
10,0 z 1 ocen
4 czytelników 0 opinii
2010
Najnowsze opinie o książkach autora
Pojazdy pancerne aliantów 1939-1945 David Porter
6,8
jeśli szukasz zdjęć pojazdów pancernych aliantów (ja szukałem) bo ile można czytać o Churchill-u czy Sherman-ie i nie wiedzieć jak te pojazdy wyglądają? oraz wiele, wiele innych mniej znanych, to zdjęcia w tej książce mniej więcej znajdziesz (jedno zdjęcie zawsze z boku i... kilka informacji: waga, wymiary, prędkość i uzbrojenie i zasięg na jednym baku... tyle. Brakuje mi bardzo mocno dokładniejszych charakterystyk, czegoś co różni jeden czołg od innego prócz wagi np. czy był awaryjny, zasięg działa, co się psuło, jakie były grubości pancerza no i generalnie informacji o sprzęcie za to jest bardzo słabe "przebiegnięcie" po kolejnych latach wojny.
Jestem przeciwny opisom "po łebkach" opisu podboju Włoch na kilku stronach. Po przeczytaniu tej książki mam dwa wspomnienia, zdjęć i że alianci mieli masę typów czołgów, które nie bardzo wiem czym się różniły.
Dywizja pancerna Das Reich w bitwie o Kursk David Porter
7,2
Jak człowiek pakuje walizki i co rusz musi zrobić to i tamto, a w przerwach poczytać - to najlepsze są przewodniki. Można przerwać wątek i wrócić doń nie gubiąc sensu całości.
Ilustrowany przewodnik "Dywizja Pancerna..." to dobrze zrealizowany zamysł.
Książka w pigułce przedstawia początki Das Reich, działalność w początkowym okresie wojny (1939-1943). Potem dokładnie opisuje strukturę jednostki (stan na 1943). Mamy charakterystyki poszczególnych batalionów, kompanii czy pułków. Oprócz organizacji przewodnik omawia uzbrojenie - począwszy od osobistego na czołgach skończywszy. Warto wspomnieć, że w książce opisane są nie tylko jednostki pierwszej linii ale (co się rzadko zdarza) transport, medycyna i zaopatrzenie.
Po opisie organizacji i uzbrojenia Das Reich przewodnik bierze się za oddziały wspierające - w tym przypadku Luftwaffe.
Na sam koniec mamy opis Bitwy pod Kurskiem z naciskiem na działania tytułowej Dywizji Pancernej. Na koniec krótkie podsumowanie i indeks.
Oprócz treści przewodnik jest bogaty w ilustracje. Niewielką ich część stanowią zdjęcia. Są dobrej jakości i mają starannie dobrane podpisy. Czytelnik ma dokładnie wyjaśnione, co się na nim znajduje. Większość ilustracji stanowią rysunki- są to typy uzbrojenia, statystyki, organizacja i mapy. Wykonane z dużą dokładnością pozwalają na wizualizację treści i pomagają przebrnąć przez trudniejsze zagadnienia.
Osobnym punktem publikacji są tabele zawierające dokładne dane. Jest ich dość dużo i są starannie dobrane tak, że ilustrują przeczytaną wcześniej szpaltę. Można porównać i wyciągnąć wnioski niezależnie od autorów.
Wydanie jest ekonomiczne o podwyższonym standardzie . Miękka oprawa, klejony grzbiet, ale papier biały. Dzięki temu rysunki nie tracą na czytelności.
Do książki dołożona jest drukowana na kredowym papierze rozkładówka. Brawo.
Język którym przewodnik jest napisany nie zbyt trudny i nie powoduje znużenia.
Podsumowując książka dla starych wyjadaczy tematu jak i nowicjuszy. Może pomóc przy studiowaniu obszerniejszych publikacji na ten temat. Warto posiadać.