Najnowsze artykuły
Artykuły
Nietypowe książki o Świętym MikołajuMarcin Waincetel12Artykuły
„Wiedźmin 4” przekroczy granice gatunku? Nad grą pracuje już większość studiaKonrad Wrzesiński8Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać441Artykuły
Książki adwentowe dla dzieci i dorosłych – te tytuły zapewnią ci 24 dni przedświątecznego czytaniaAnna Sierant4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Edmond Baudoin

2
6,3/10
Pisze książki: komiksy
Edmond Baudoin urodził się w Nicei w 1942 roku. W wieku 16 lat opuszcza szkołę i zaczyna pracę w księgowości nicejskiego urzędu miasta, czym zajmuje się aż do wieku 33 lat. Wtedy postanawia zająć się w życiu tylko rysowaniem. Zaczyna od pracy dla Circus, Pilote i L’Écho des Savanes, zanim w 1981 roku opublikuje swoja pierwszą książkę. Stworzył ponad pięćdziesiąt książek i pracował z takimi osobistościami jak Le Clézio, Fred Vargas, Tahar Ben Jelloun, Frank, l'Abbé Pierre, Celine Wagner, Troubs, Mircea Cartarescu, Nadine Brun Cosme, Fred Debomy...
Na Festiwalu Angoulême otrzymał nagrodę za najlepszy album za Couma Acò (1992) i najlepszy scenariusz za Le Voyage (1997). We Francji i na całym świecie, Baudoin jest uznawany za jednego z mistrzów współczesnego komiksu.
Na Festiwalu Angoulême otrzymał nagrodę za najlepszy album za Couma Acò (1992) i najlepszy scenariusz za Le Voyage (1997). We Francji i na całym świecie, Baudoin jest uznawany za jednego z mistrzów współczesnego komiksu.
6,3/10średnia ocena książek autora
13 przeczytało książki autora
6 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autora
Sprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Najnowsze opinie o książkach autora
Księżycowi marzyciele Cédric Villani 
6,3

„Księżycowi marzyciele” to komiks z cyklu tych w zamiarze historyczno-edukacyjnych, a więc mamy dużo naprawdę interesujących faktów o powstawaniu bomby atomowej, zwłaszcza o czterech głównych bohaterach: Wernerze Heisenbergu, Alanie Turingu, Leo Szilardzie i Hugh Dowdingu, których pozornie niewiele łączy. Tekstu stosunkowo jest dość dużo, zapewne z racji przekazania jak największej ilości informacji dla czytelnika, nie brakuje nawiązań do dzieł wykraczających poza zakres prezentowanych wydarzeń.
Dla mnie sam fakt, że Cédric Villani, laureat Medalu Fieldsa zabrał się za pisanie scenariusza jest całkiem fascynujący i służyć może w mojej opinii za sensowną rekomendację. Może nie jest to arcydzieło komiksu ani pod względem fabuły, ani kreski, ale jednak dla osób mało obeznanych z tematem, do których bym zaliczył siebie, pozycja powinna być całkiem zajmująca. Jest także wzmiankowany wątek polski zarówno w bitwie o Anglię, jak i łamaniu kodu Enigmy, tak więc miłośnicy polskiej historii również powinni mieć powód do radości z lektury tego dziełka.
Księżycowi marzyciele Cédric Villani 
6,3

Polecam tę książkę niektórym.
Cedric Villani to matematyczny geniusz, dostał medal Fieldsa, który ma wagę Nagrody Nobla, ale trudniej jest go otrzymać. W dodatku jest ekscentrykiem, dziwakiem, nonkonformistą.
Pomyślałem sobie: genialny matematyk, odważny dziwak, napisał komiks? To może być pyszne! Przymknąłem oko na infantylny tytuł i pomyślałem - zaryzykuję.
CHryste jakie rozczarowanie! Jest takie zjawisko psychologiczne, które nazywa się trudnością transferu - wybitni specjaliści, którzy w swojej dziedzinie ukształtowali myślenie na poziomie niezwykle zaawansowanym i subtelnym, nie umieją przenieść tych wybitnych zdolności na inne dziedziny i w tych innych myślą jak każdy, pierwszy lepszy dyletant.
To zjawisko na pewno zachodzi w Księżycowych Marzycielach. Tylko, że jest jeszcze gorzej - nie dość, że książeczka przedstawia zupełnie banalne historyjki, to w dodatku wypełniona jest jakimiś naprawdę prostackimi sposobami rozumienia świata, wybitności ludzi, o których pisze Autor, jakimś takim infantylnym spojrzeniem na świat.
I właśnie dlatego polecam osobom, które chcą się przekonać, jak to jest możliwe, że niezwykły geniusz pisze takie bełkotliwe pierdoły!