Najnowsze artykuły
Artykuły
„Wiedźmin 4” przekroczy granice gatunku? Nad grą pracuje już większość studiaKonrad Wrzesiński5Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać388Artykuły
Książki adwentowe dla dzieci i dorosłych – te tytuły zapewnią ci 24 dni przedświątecznego czytaniaAnna Sierant4Artykuły
Jest temat, o którym się nie mówi… Porozmawiajmy o piractwieKonrad Wrzesiński24
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Krzysztof Mich

6
9,3/10
Pisze książki: poezja
Krzysztof Mich – dziennikarz, fotograf, malarz i poeta. Autor albumu fotograficznego "Moje Miasto
Praga", książki nominowanej do Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. Zdjęcia z albumu wykorzystał Łukasz Palkowski w filmie "Rezerwat". W 2015 roku ukazała się jego książka poetycka "Kamień przewiązany trawą".
Praga", książki nominowanej do Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. Zdjęcia z albumu wykorzystał Łukasz Palkowski w filmie "Rezerwat". W 2015 roku ukazała się jego książka poetycka "Kamień przewiązany trawą".
9,3/10średnia ocena książek autora
4 przeczytało książki autora
4 chce przeczytać książki autora
2fanów autora
Zostań fanem autoraNajnowsze opinie o książkach autora
Śladami Krzysztof Mich 
9,0

Idę z nimi
Polsko-hebrajski zbiór wierszy "Śladami" Krzysztofa Micha (2021) jest poetycką opowieścią o społeczności żydowskiej, zamieszkałej przed wojną na Podlasiu. Jak sam autor wyjawia we wstępie, wiersze te zrodziły się pod wpływem lektury książki Przez ruiny i zgliszcza Mordechaja Canina i wizyty poety w Tykocinie w 2019 r. [...]
Całość recenzji można przeczytać (bezpłatnie) na stronie "Przewodnika Katolickiego": https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2022/Przewodnik-Katolicki-4-2022/Kultura/Ide-z-nimi
One Day in Calisia Paweł Łęczuk 
Maj 2015. Kalisz, Rynek Główny, restauracja Texas. Ćwiczymy czujność puszczając do siebie sygnały dymne. My dwie i ich dwóch. Tak właśnie poeta sportretuje po czasie nasze spotkanie. Paweł Łęczuk i Krzysztof Mich przyjechali do Kalisza nie po raz pierwszy. Bywają co roku na Ogólnopolskim Festiwalu Poetyckim im. Wandy Karczewskiej, bywają na wieczorach Łyżki Mleka, odwiedzają Kalisz, którym próbujemy ich zarażać.
Krzysztof ma jedno popołudnie, żeby zamknąć klimat miasta w fotografiach. Trzeba zrobić to tak, by nie zgubić ulotnego nastroju tego majowego dnia, ale i trwałej urody miejsc, które zakodowały w sobie wielowiekową historię Kalisza. Wielowymiarowy dialog przeszłości z naszym tu i teraz udaje mu się uchwycić za pośrednictwem witryn sklepowych, okien, luster. Migawka zamyka w kadrach odbicia budynków, miejsc, ludzi, sytuacji. Pozwala przenikać się wzajemnie nie tylko obrazom, ale i historiom, które za chwilę będzie można z nich wyprowadzić.
Tego zadania podejmuje się Paweł. Ma kilka miesięcy na to, żeby do impresji Krzysztofa dopisać liryczny komentarz. Zna Kalisz dobrze, także dzięki Anecie Kolańczyk (Teresie Rudowicz),która doskonale wie, gdzie przyłożyć ucho, by usłyszeć Nieobecnych. Znajdą się więc w jego poezji zarówno ślady po zatopionych w Babince książkach, jak i po sobotnim popołudniu 7 listopada 1829 i balu, na którym Fryderyk Chopin tańczył z piękną kaliszanką, Pauliną Nieszkowską. Znajdzie się i miejsce na współczesność, choćby na festiwalowe noce poetów w Domu Pielgrzyma czy na nasze majowe spotkanie w Texasie. Na którym ćwiczymy czujność puszczając do siebie sygnały dymne. My dwie i ich dwóch.
(...)
Izabela Fietkiewicz-Paszek, fragment wstępu - cały tekst:
http://alternet.poezja-art.eu/artykuly/recenzje-i-omowienia-ksiazek-poetyckich/pawel-leczuk-krzysztof-mich-one-day-in-calisia-2016-wstep/
9,0

