Najnowsze artykuły
- Artykuły„Pomyśl dwa razy”: Myron i Win kontratakująSonia Miniewicz1
- Artykuły„Kongres książki”, warsztaty i spacery na Festiwalu ConradaLubimyCzytać1
- ArtykułyAdam Kay w Polsce! Autor Spotkaj się z autorem bestsellera „Będzie bolało” w Warszawie i w Krakowie!LubimyCzytać1
- Artykuły„Podążaj za księżycem” – książka, która zabiera nas w najważniejszą podróż życia!BarbaraDorosz2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Antoine Arjakovsky
2
6,8/10
Pisze książki: publicystyka literacka, eseje, religia
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,8/10średnia ocena książek autora
14 przeczytało książki autora
31 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Historia świadomości europejskiej Antoine Arjakovsky
7,0
Książka "Historia świadomości europejskiej" to obszerna skarbnica wiedzy na temat wspólnoty unijnej i nie tylko.
Pozwala czytelnikowi spojrzeć na Europę z różnych punktów widzenia. Każda część bowiem i każdy rozdział to wykład innego autora - eksperta. Wszystkie zatem informacje tu podane są nie tylko domniemanymi "gdybaniami", lecz informacjami opartymi o fakty.
Książka składa się z trzech części:
1. "Historia i pamięć"
2. "Podejście fenomenologiczne"
3. "Wydarzenia, postaci i owoce"
Każda zaś część zawiera bardziej szczegółowe rozwinięcie w postaci poszczególnych rozdziałów.
Na zakończenie jest miejsce na wnioski i podsumowanie oraz krótkie notki biograficzne autorów tworzących ten naukowy "traktat".
Czytelnik nie musi się jednak obawiać o trudność w odbiorze, ponieważ styl i język niniejszej pozycji jest jak najbardziej zrozumiały i treść wobec tego czyta się z zaciekawieniem.
Nie sposób wymienić wszystkich tematów tu ujętych - jest tego po prostu za dużo. Chcąc jednak przybliżyć Wam nieco istotę książki i jej treści kilka słów napiszę:)
Tenże zbiór esejów - bo tak chyba należy to zakwalifikować - ma na celu przede wszystkim ujawnić nam sens idei europejskiej. Mamy tu więc powrót do korzeni, do koncepcji mitu, geopolityki, uniwersalizmu chrześcijańskiego, do kwestii kulturowości. Dowiemy się także jaki wpływ na kształt współczesnej Europy mogła mieć starożytna Grecja, Imperium Rzymskie, rozkwit humanizmu, czy reforma gregoriańska.
Czytając, przejdziemy przez różne dzieje ludzkości, przez rozmaite dziedziny życia - łącznie z kwestią europejskości w literaturze i sztuce.
Oprócz tego zaznajomimy się z tematem pojawienia się europejskiej waluty w obiegu, o nowej fladze, która zawisła przy wejściu do siedziby Komisji Europejskiej, czy o wyborach do Parlamentu Europejskiego.
"Historia świadomości europejskiej" to ciekawy, wyczerpujący i trafny podręcznik obejmujący szeroki wachlarz faktów historycznych, które niewątpliwie miały wpływ na współczesną wspólnotę europejską. Czytelnik jest doprowadzony do czasów obecnych. Stąd przeczytamy także o problemach z jakimi borykają się państwa członkowskie w dobie dzisiejszej.