Najnowsze artykuły
- Artykuły„Psychoza”, „Lśnienie”, „Zagłada domu Usherów”, czyli różne oblicza motywu szaleństwa w literaturzeMarcin Waincetel17
- ArtykułyCzytamy w weekend – Światowy Dzień Zwierząt 2024LubimyCzytać327
- ArtykułyReese Witherspoon i Harlan Coben piszą wspólną powieść. Premiera thrillera już w przyszłym rokuKonrad Wrzesiński30
- Artykuły„Smok Diplodok” już w kinach, czyli komiksowi bohaterowie na wielkich ekranachLubimyCzytać5
Popularne wyszukiwania
Polecamy
John R. Fultz
Źródło: blackgate.com
1
0,0/10
Pisze książki: fantasy, science fiction, czasopisma
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.plhttp://johnrfultz.com
0,0/10średnia ocena książek autora
29 przeczytało książki autora
8 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Nowa Fantastyka 455 (08/2020) Redakcja miesięcznika Fantastyka
6,6
Od poczatku.
Tekst o zwierzętach na prawdę ciekawy. Ja bym go jednak sporo wydłużył, zamiast dawania tych obrazków na pół strony, bo fajnie się zaczął. Wywiady z Samem z lotro oraz Dybałą pominę, cienizna, i czy na prawdę musieliście znowu marnować stronę pisma na to żałosne oświadczenie o lgbt?
Opowiadanie autora Radek Rak, dosyć smutne i nieprzyjemne, ale przypomniały się nagle studenckie czasy 😀. „Głos Słońca” - zagmatwane, moim zdaniem brak jakiegokolwiek sensu, pełno japońskich nazwisk i nie wiem w jakim celu, bo ani to nie buduje klimatu a tylko utrudnia przebrnięcie przez tą szmirę, nie lubię takich opowiadań... „Przewodnik Wiedźmy...” tu jest perełka tego numeru, jest ciepłe, składne i czyta się jednym tchem - wielki plus. „Golgota” można pominąć. „Zasmakować w świetle gwiazd” to numer dwa tego numeru, chociaż po paru zdaniach już wiadome jest zakończenie, to i tak czytało mi się świetnie. Nawiasem mówiąc, przepraszają za to ze chcieli poćwiartować geja, a tu mamy opowiadanie o człowieku zajadającym innych ludzi. Czy mniejszość kanibali nie będzie oburzona? Proponuje zawczasu przygotować oświadczenie i kogoś do wywalenia z redakcji. Opowiadanie na plus. Ina Goldin - moim zdaniem kiepskie są jej opowiadania i na powtarzających się motywach. Czytając je mam uczucie, ze gdzieś to już było, tak samo jak w poprzednim numerze. W tym akurat zrzyna z Lema (kontakt z obcą cywilizacją),kiczowate.
Ostatnia cześć pisma tym razem nie zachwyca, Kosik zaprezentował felieton tak banalny, że wyglada jakby napisał go na kiblu. Orbitowski tez tym razem słabo, znowu streszcza film, który wszyscy od dawien dawna znają... Wydaje mi się, że pracownicy na urlopie. Sporo recenzji książek, mnie tam się akurat to spodobało.
Nowa Fantastyka 455 (08/2020) Redakcja miesięcznika Fantastyka
6,6
Kraina piasku - Radosław Rak
Mam kłopot z tym opowiadaniem. Ładnie napisane, ale pojęcia nie mam o czym. Jakiś taki patchwork pozszywany ze groteskowych scenek, samych w sobie nawet niezłych, jednak bez specjalnego związku z innymi. Dodatkowo nie przemawia do mnie świat przedstawiony - takie "Mam parę skeczy, ale nie za wiele do powiedzenia, to powykrzywiamy i poudziwniamy na siłę, to zawsze robi za głębię. Nikt nie będzie wiedział o co chodzi, więc nikt nie zapyta, żeby nie wyjść na głupka". Początek w miarę składny zmierza w kierunku powiększającego się rozmemłania. Tu i tam jakiś trafny komentarz.
6/10
Głos Słońca - Marta Magdalena Lasik
Realizm magiczny po japońsku, lekko horrorowaty, baśniowy. Jest jakiś nastrój i dość monotonne cokolwiek wynika z czegokolwiek. Staram się unikać tego typu literatury choć komuś może się mocno spodobać, są tu widoczne zamiar i konsekwencja.
5/10
Przewodnik Wiedźmy po Ucieczkach: Praktyczne Kompendium Fantazji o Portalach - Alix E. Harrow
Fantazje wiedźmowatej bibliotekarki. Książki mogą cię uratować. Shortowy pomysł rozdmuchany przegadaniem do rozmiarów dużego opowiadania.
6/10
Golgota tłumaczenie - Dave Hutchinson
Tym razem shortowy pomysł przedstawiony w postaci shorta. Tradycyjny w formie, z finałowym twistem. Obcy, delfiny i religia. Co może pójść źle?
7/10
Zasmakować w świetle gwiazd - John R. Fultz
Kanibale w kosmosie. Zgrabna humoreska, momentami hmmm..., niesmaczna.
6/10
Kontakt - Ina Goldin
Lingwistyczna broń biologiczna. Już było kilka razy (LEWAntyńczyk spolegliwy :) ),ale napisane zgrabnie i rzeczowo.
6/10
Publicystyka:
Marek Starosta o przyszłości SI w branży reklamowej. Potem coś tam o The Umbrella Academy i wywiad z Samem Gamgee. Ominąłem. Bartek Czartoryski historyzuje kino w kontekście producenckim. Po nim mamy fajny artykuł Andrzeja Kaczmarczyka o zwierzęcej fantastyce. Potem wywiad z japońskimi wampirami w tle. Rafał Kosik pisze o niczym, znaczy zauważył, że w branży informatycznej dokonuje się postęp w kwestii nośników informacji. Łukasz Orbitowski znów o marnym filmie i wychodzą mu przy tym rozważania o wyrzutach sumienia. Nie porwał tym razem.
Na osobny akapit zasługuje Oświadczenie w którym redakcja przeprasza za druk komudowego rzygu w poprzednim numerze pisma. Chwali się zdolność do przyznania się do błędu, rzecz w dzisiejszych czasach rzadka jak derby dziewic na jednorożcach. Niemniej łyżka dziegciu pojawia się przy próbach wytłumaczenia, że niby nieświadomie, przez niedopatrzenie i takie tam. Co w oczywisty sposób nie jest prawdą. Redakcja, a przynajmniej te decyzyjne jej fragmenty, była świadoma ciężaru komudowego wypróżnienia, o czym świadczy zachowawczy wstępniak feralnego numeru. Zresztą hej, tam musi być przynajmniej kilka osób potrafiących jako tako czytać rzeczywistość i przewidywać konsekwencje decyzji i zachowań. No chyba, że żyją w autonakręcającej się bańce lewackiego oblężenia. Co w sumie nie jest takie nieprawdopodobne. Tak czy siak, +1 dla numeru za zreflektowanie się.
Recenzje:
Nie chciało mi się czytać. To co by mnie interesowało już przeczytałem, reszta... właściwie to szkoda mi było czasu.
Komiks:
Kur i Bednarczyk, Lil i Put. Po staremu, czyli brzydko 3/10 i niewybitnie, choć jest próba nawiązania do wysokiej acz popularnej kultury 4/10.
Literacko numer niewybitny ale solidny.
7/10