Książki na zdrowie. Akcja Grupy Wydawniczej Publicat

LubimyCzytać LubimyCzytać
25.05.2020

Grupa Wydawnicza Publicat S.A. wsparła szpitale jednoimienne. Na ich rzecz przekazała łacznie ponad 5 tysięcy egzemplarzy książek. Publikacje trafią do przyszpitalnych bibliotek.

Książki na zdrowie. Akcja Grupy Wydawniczej Publicat
Reklama

Kryminały, powieści historyczne, przygodowe oraz książki i albumy dla dzieci - łącznie ponad 5 tys. książek - trafi do wybranych szpitali jednoimiennych w całej Polsce. Przekaże je Grupa Wydawnicza Publicat S.A w ramach akcji „Książki na zdrowie”, aby pomóc dorosłym i dziecięcym pacjentom przetrwać pobyt na oddziałach.

Książki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci trafią w pierwszej kolejności do szpitali w: Poznaniu, Wrocławiu, Raciborzu, Grudziądzu, Puławach, Kędzierzynie-Koźlu i Gdańsku. Wszystkie te placówki mają status szpitali jednoimiennych, co oznacza, że znajdują się tam pacjenci zarażeni koronawirusem, którzy nie mogą być odwiedzani przez bliskich. Jak zapewnili nas organizatorzy akcji, książki pozostaną w bibliotekach również po przekształceniu placówek z powrotem w szpitale wielospecjalistyczne.

- Wiemy, że w szpitalach zakaźnych znajdują się pacjenci w bardzo ciężkim stanie, ale są też tacy, którzy dochodzą do zdrowia, a ich stan pozwala na czytanie. Ponieważ nie mogą spotykać się z bliskimi, chcieliśmy, aby mogli zająć sobie czas poświęcając go na ciekawą lekturę. Zdajemy sobie też sprawę, że szpitalne biblioteki cierpią na braki, dlatego zdecydowaliśmy się na takie wsparcie – mówi Michał Stecki, Wiceprezes Zarządu PUBLICAT S.A.

Reklama

Wśród przekazanych książek znalazły się między innymi kryminały Agathy Christie, Matsa Olssona, szwedzkiej pisarki Anny Janson i Małgorzaty i Michała Kuźmińskich. Do przyszpitalnych bibliotek trafiły również takie pozycje, jak „Zagubiony w Chinach” J. Maartena Trosta, „Czarci pomiot” Margaret Atwood i traktujące o Bronisławie i Marii Skłodowskich „Uczone siostry” Natachy Henry.

[aj]

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
czytamcałyczas 25.05.2020 16:02
Czytelnik

Każda książka poprawia humor,a humor to zdrowie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 25.05.2020 13:27
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd