10 cytatów o miłości na walentynki

LubimyCzytać LubimyCzytać
14.02.2020

W Dzień Zakochanych więcej niż zwykle myślimy o uczuciach i szukamy odpowiednich słów, które oddadzą nasze emocje. Jak mówić o miłości? Z pomocą mogą nam przyjść poeci i pisarze, którzy potrafią trafnie nazwać to, co czujemy. Oto 10 cytatów o miłości, o których warto pamiętać nie tylko w walentynki! 

10 cytatów o miłości na walentynki

10 najpiękniejszych cytatów o miłości na walentynki

Cytaty o miłości pozwalają lepiej nazwać nasze uczucia i w piękny sposób powiedzieć „kocham cię” drugiej osobie. W serwisie lubimyczytać.pl użytkownicy stworzyli już pokaźną bazę cytatów – aby je poznać, wystarczy wejść w zakładkę „cytaty” i wybrać odpowiednie tagi, np. „miłość” czy „uczucia”. Inspiracja na walentynkowy wieczór gwarantowana!

Każdy zalogowany użytkownik może dodawać swoje ulubione cytaty i tym samym powiększać ich bazę. Tymczasem poniżej przygotowaliśmy 10 wybranych fragmentów, które opisują miłość, tęsknotę i namiętność.

O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki. – Andrzej Sapkowski, „Czas pogardy”

Przewodnią myślą mego życia jest on. Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego. – Emily Jane Brontë, „Wichrowe Wzgórza”

Pamiętam każdą wspólnie spędzoną chwilę. A w każdej było coś wspaniałego. Nie potrafię wybrać żadnej z nich i powiedzieć: ta znaczyła więcej niż pozostałe. – Nicholas Sparks, „Pamiętnik”

Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko. – Cecelia Ahern, „P.S. Kocham Cię”

Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku. – Antoine de Saint-Exupéry, „Mały Książę”

– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika. – Alan Alexander Milne, „Kubuś Puchatek”

Miłość jest dziką siłą. Kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć, miesza nam w głowach. – Paulo Coelho, „Zahir”

To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, ku*wa, nie wiedzieć, czy to miłość, czy nie. – Gabriel García Márquez, „Miłość w czasach zarazy”

W chwili, kiedy zastanawiasz się czy kogoś kochasz, przestałeś go już kochać na zawsze. – Carlos Ruiz Zafón, „Cień wiatru”

Bo miłość to nie jest i nie może być zwykłe uczucie. To nie przyzwyczajenie ani życzliwa troska. Miłość to szaleństwo, to serce, które wali jak szalone, światło, które spływa wieczorem wraz z zachodem słońca, chęć poderwania się z łóżka nazajutrz, tylko po to, by spojrzeć sobie w oczy. – Federico Moccia, „Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie”


komentarze [8]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
kasiarzyna 15.02.2020 08:44
Czytelniczka

poza marquezem i milne wszystkie powielaja szkodliwe stereotypy o milosci typu moj swiat bez ciebie nie istnieje, refleksja niszczy milosc, to dzika sila, nad ktora nie mamy panowania, ech szkoda gadac, a nastolatki to czytaja i im sie to wdrukowywuje

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
earthpace 17.02.2020 14:55
Czytelnik

Aż się nasuwa - "Ile głów, tyle rozumów. Ile serc, tyle rodzajów miłości" ;) Tołstoj L.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
jatymyoni 14.02.2020 15:56
Bibliotekarz

Kto kocha, jest cierpliwy i łaskawy.
Kto kocha nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą.
Kto kocha, okazuje szacunek, nie szuka własnej korzyści, nie unosi się
gniewem, nie pamięta złego.
Kto kocha, odrzuca wszelką niesprawiedliwość, współweseli się z prawdą.
Kto kocha, wszystko wybacza, wszystkiemu ufa, wszystko znosi, nigdy nie traci nadziei.
Miłość nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Nela 14.02.2020 15:28
Czytelniczka

"Miłością jest, że ty jesteś tym nożem, którym ja grzebię w sobie." - Franz Kafka

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Nemeni 14.02.2020 14:43
Bibliotekarka

"Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest." W.Wharton "Tato"
Wesołych Walentynek dla wszystkich i dużo ciepła i miłości :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
czytamcałyczas 14.02.2020 14:17
Czytelnik

Nie znam cytatów,ale życzę Wszystkim Dużo Miłości 💓♥️😍

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Ewa 14.02.2020 14:09
Czytelniczka

"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem." "Mały Książę"

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 12.02.2020 14:55
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post