Zahir

Drzewo Babel
2005-01-01
2005-01-01
Zuzanna Bułat-Silva
powieść miłość literatura brazylijska literatura iberoamerykańska

Na jakiej podstawie myślałam, że jak mam 15/16 lat i czytam takie pozycje to jestem już super dorosła? Nie wiem i nawet się nie domyślam xD

Bardzo dobrze mi się ją czytało, trafiła w dobry czas w moim życiu. Daje nam do myślenia aby nie żyć tak jak inni tego od nas oczekują lecz aby żyć zgodnie z własnymi pragnieniami.
Ciekawe, czytałam ją bardzo dawno temu, nim ten autor zraził mnie do siebie swoimi poglądami. Jak mi przejdzie na niego złość to może przeczytam ponownie ;)

"Bo niespełniony, niezaspokojony Zahir potrafi zniszczyć, przysłania nasze inne pragnienia, nie daje , ta obsesja nam wejść na inną drogę".

"Bo niespełniony, niezaspokojony...

Jednak nie, trzecia moja książka P. Coelho, nic nie wnosząca, nisko oceniona, wystarczy.

Moja ulubiona książka tego autora, trafiła do mnie w podobnym momencie życia, kiedy potrzebowałam właśnie takich refleksji sercowych, które przeżywał autor. Bardzo mi pomogła, polecam na złamane serce.

Tej książki Coelho nie polecam, bo tu sprawdzają się wszystkie niepochlebne opinie o tym autorze. Przyznam, że nawet nie doczytałem jej do końca, poległem w ok 2/3. Zakończenie opowiedział mi ktoś, kto ją przeczytał. Zdecydowanie omijałbym ją dopóki nie przeczyta się "Alchemika", "11 minut" czy choćby "Pielgrzyma"

Z Coelho miałam swój "romans" na samym początku mojej przygody z czytaniem. Zachwycił mnie Zahir, choć to bardziej autobiografia autora. Ale ciekawe życie i sposób pisania zapewne w tamtym czasie miały na mnie duży wpływ. Sentyment pozostał.

Jest to jedna z niewielu książek tego autora, która nie przypadła mi do gustu.

Jest to jedna z niewielu książek tego autora, która nie przypadła mi do gustu.

Polecam

Polecam

Zdecydowanie inna niż "Alchemik", zdecydowanie inna niż "Nad brzegiem rzeki Piedry...", a jednak to "Zahir" utkwił mi w głowie na dobre. Może dlatego, że o wytrwałości w dojrzałej miłości traktuje?

Książka jest swoistą autobiografią pisarza. Opowiada o poszukiwaniach swojej czwartej żony Ester. Przemierzył Europę i dotarł do Azji (kazachstan) Był to wędrówka wzdłuż jego duszy.Jego przewodnikiem był znajomy jego żony Mikhail. Zahir oznacza coś widocznego, obecnego. Książka sklania do refleksji nad własnym życiem.

• Paulo Coelho
  • 2011