Akcja recenzencka! Wygraj książkę „Poza czasem. Przyjemności i przypadłości starzenia się“

LubimyCzytać LubimyCzytać
30.06.2023

„Poza czasem” to wnikliwa i uczciwa analiza procesu starzenia się. Książka, która oswaja nas z tym, co nieuniknione. Wydawnictwo GlowBook z okazji czerwcowej premiery przygotowało 15 egzemplarzy „Poza czasem. Przyjemności i przypadłości starzenia się” Lynne Segal, aby otrzymać jeden z nich − podziel się swoją recenzją .

Akcja recenzencka! Wygraj książkę „Poza czasem. Przyjemności i przypadłości starzenia się“ Materiały Wydawnictwa GlowBook

[Opis – Wydawnictwo Glowbook] Odważne spojrzenie na proces starzenia się, pióra wybitnej feministycznej pisarki Lynne Segal. Kim jest ta nieznajoma osoba, która z biegiem czasu zaczyna patrzeć na nas z lustra? Co dzieje się z ambicją i seksualnością, gdy przybywa nam lat? Czy starzy i młodzi muszą być w konflikcie ze sobą? Poza czasem, błyskotliwa i poruszająca książka Lynne Segal, domaga się korekty schematów i tabu, ograniczających osoby starsze. Rozwija i podejmuje dialog z wątkami nakreślonymi w słynnej książce "Starość" przez Simone de Beauvoir, spoglądającą na nas z okładki "Poza czasem". Wnikliwe dzieło poruszające tematykę psychologii i polityki starzenia się, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

„Żyjemy w atmosferze, w której młodzieńczość, sprawność, szybkość i zadawanie szyku są tak cenione, że nawet starzejąc się musimy starać się pozostać wiecznie młodymi, co dotyczy w szczególności kobiet, które muszą, choć im się to nie uda, zachować młodzieńczy wygląd. To właśnie wywołuje krzyk kobiecej rozpaczy, niosący się echem poprzez wieki. (…) Męskie lęki przed starością, pragnienie zachowania potencji i młodzieńczych przyjemności, także znajdują swój wyraz, niekiedy w okrzykach wściekłości i nieustannych lękach związanych z utratą władzy i ze śmiercią. Jednak tekstów stworzonych przez mężczyzn wyrażających ten sam poziom odrzucenia, ten sam stopień przerażenia i wstrętu jest zdecydowanie mniej niż tych, którym wyraz dają kobiety lub, co zdarza się częściej, które dotyczą kobiet od początku ich wieku średniego. Widać jak na dłoni, i to jak okiem sięgnąć, że nasze kultury starzenia się są różne dla różnych płci.”

Lynne Segal przecina obecny dyskurs na temat starzenia się ostrym skalpelem, otwartym umysłem i bezgranicznym współczuciem. Jeśli wykryłeś choć jeden siwy włos, przeczytaj tę książkę, póki jeszcze masz czas.

 Barbara Ehrenreich

Najwyższy czas na książkę taką jak „Poza czasem” – empatyczną, wytrawną, uczciwą i mądrą, która porusza problem starości, ale mając na celu oświecenie nas a nie przerażenie. Koniecznie przeczytaj!

 Elaine Showalter, autorka powieści „A Jury of Her Peers”

Głęboka i autentyczna analiza tego, co to znaczy starzeć się. Książka która stawia czoła uprzedzeniom wobec seniorów, szuka sposobu afirmacji ich pasji i fantazji, ich relacji i smutków.

Judith Butler

W swoich odważnych dociekaniach Lynne Segal bierze pod lupę proces starzenia się, który czeka nas wszystkich. Podchodzi do tematu krytycznym okiem uzbrojonym w dorobek psychologii społecznej, psychoanalizy, feminizmu i radykalnej polityki. Oryginalna, przenikliwa i niepokojąca eksploracja.

Stuart Hall, autor książki „Representation”

Urzekająco szczere spojrzenie na temat, o którym każdy powinien pomyśleć.

„Pop Matters”

Co to znaczy starzeć się z wdziękiem? Jak to się robi? Te pytania w centrum nowej, głęboko przemyślanej książki Lynne Segal.

„The Economist”

Potężny manifest radzenia sobie z upływem czasu.

 Yvonne Roberts, „The Observer”

Refleksyjny esej na temat postrzegania procesu starzenia się.

Tessa Hadley, „The Guardian”

O autorce:

Lynne Segal (ur. w 1944 r. w Sydney) – pochodząca z Australii, mieszkająca w Wielkiej Brytanii pisarka feministyczna, działaczka społeczna, profesorka psychologii i gender studies na Wydziale Studiów Psychospołecznych w Birkbeck College, University of London. Pisze m.in. dla brytyjskiego „Guardiana". Autorka „Is the Future Female? Troubled Thoughts on Contemporary Feminism", „Slow Motion: Changing Masculinities, Changing Men", „Straight Sex: Rethinking the Politics of Pleasure", współautorka „Beyond the Fragments: Feminism and the Making of Socialism".

Jak zostać recenzentem książki?

Dla użytkowników serwisu Lubimyczytać mamy do rozdania 15 egzemplarzy książki „Poza czasem. Przyjemności i przypadłości starzenia się”.

Wystarczy przesłać link do dowolnej recenzji, którą umieściliście w serwisie Lubimyczytać, na adres: pawel.szadkowski@glowbook.net (w tytule maila wpisując: Recenzent Lubimyczytać Poza czasem). Będzie nam miło, jeśli w wiadomościach załączycie linki do profili społecznościowych.

Akcja trwa do 6 lipca.

Z nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 15 osób. Książki zostaną wysłane po przesłaniu danych adresowych oraz numerów telefonu przez laureatów. Będziemy wdzięczni za umieszczenie Waszych opinii o książce w serwisie.

Życzymy szczęścia i liczymy na wasze wsparcie!

Przeczytaj fragment książki „Poza czasem. Przyjemnośći i przypadłości starzenia się”:

Książka „Poza czasem. Przyjemności i przypadłości starzenia się” jest dostępna w sprzedaży.

---
Artykuł sponsorowany, który powstał przy współpracy z wydawnictwem.


komentarze [3]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Agnieszka Żelazna - awatar
Agnieszka Żelazna 18.08.2023 13:06
Czytelniczka

Książka dosyć trudna w odbiorze, ale niezwykle mądra, przemyślana i wartościowa, a temat starości rozpatrywany na wielu płaszczyznach w oparciu o szeroki przegląd literatury poruszającej ten temat jak i spostrzeżeń samej autorki.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Myszka  - awatar
Myszka 30.06.2023 19:51
Czytelniczka

To coś dla mnie, bo ja zbliżam się coraz bardziej do końca...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 30.06.2023 10:30
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post