Romsi 
status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę i 4 cytaty, ostatnio widziany 3 tygodnie temu
Dodane cytaty
 • To już wolę z dwojga złego być skazany na bluesa niż na bliźnich. Stać obok niego, bliźniego, ujdzie w tłumie, siedzieć obok to granica bólu, siedzieć naprzeciwko: ból.
  Janusz RudnickiŚmierć czeskiego psa
 • To, co dzieje się w książkach, jest ważniejsze niż to, co się dzieje "w życiu". To, co dzieje się w życiu, jest ważniejsze od tego, co dzieje się w filmach. To, co dzieje się w filmach, jest ważniejsze od tego, co rozgrywa się w internecie. A to, co w internecie, jest ważniejsze od tego, co dzieje się w grach elektronicznych. Dalej nie ma już nic, piekło, delirium. Taka jest kolejność rzeczy w istności, taka jest hierarchia.
  Jacek PodsiadłoŻycie zawłaszcza śmierć w Wieprzowie Ordynackim
 • Nie istnieje bezwyznaniowy ateista, taki, który nie ma swojej świątyni, choćby opuszczonej przez Boga. Przynajmniej u nas, i w Europie, takiego ateisty nie ma. Może gdzie indziej, gdzie jest wszystko, dałoby się znaleźć kogoś takiego. Dlatego życie bez Boga, albo wiary w niego, nadal oznacza życie w takim samym systemie wartości, zasad i obowiązków. Ateista zazwyczaj ma obowiązek robić to samo co wierzący, żyć tak jak on, ścigają go te same upiory, te same lęki, tylko nie ma na co mieć nadziei, nie ma w co wierzyć i nie wie, dlaczego jest taki, jaki jest. Nie jest to błaha sprawa, Bóg to nie papieros, żeby człowiek nie wiedział, co ma zrobić z rękami, kiedy przestanie palić; od Boga możemy się jakoś uwolnić i zamiast nieskończonego absolutu przyjąć nieskończoną pustkę, ale sposób, w jaki podchodzi się do Boga, trwać będzie potem, kiedy go już nie będzie. Droga zostaje, kiedy cel przestanie istnieć.
  Miljenko JergovićOjciec
 • Wittgenstein może nie ma racji, istnieje i to coś, czego nie da się wypowiedzieć, a jednocześnie nie można o tym milczeć. Literatura między innymi temu właśnie służy, żeby przez całe życie od nowa próbować powiedzieć coś więcej niż to, czego nie da się wepchnąć w słowa, a pisarzowi zawsze wydaje się, że ma to na końcu języka.
  Miljenko JergovićOjciec
Moja biblioteczka
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
zgłoś błąd zgłoś błąd