Biblioteczka Rudej 
https://rudabiblioteczka.blogspot.com
kobieta, dolnośląskie, status: Czytelniczka, dodała: 4 książki i 1 cytat, ostatnio widziana 11 minut temu
Teraz czytam
  • Czego nie powiedziałam
    Czego nie powiedziałam
    Autor:
    Jak grom z jasnego nieba. Tak wyglądało pierwsze spotkanie Emilii i Roberta. Ona, niepewna siebie młoda kobieta, i on, przebojowy mężczyzna, zaradny i zdecydowany. Wydaje się, że do pełni szczęścia ni...
    czytelników: 47 | opinie: 1 | ocena: 7,5 (2 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-24 20:33:34
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Egzemplarze recenzyjne
 
2018-09-24 17:13:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2018 r.
Autor:
Cykl: Zanim nadejdzie jutro (tom 1)

"Niekiedy mamy żal do świata, że nas los nie oszczędza. A przecież cóż znaczy życie. To tylko krótka wędrówka, która szybko się kończy. Po cóż więc marnować cenne minuty na utyskiwania i żale. Wszystko mija, bez względu na to, czy jesteśmy bogaci czy biedni, mądrzy czy głupi".


Są autorzy na naszym rodzimym rynku wydawniczym, których kupuję w ciemno, bo już samo nazwisko autora jest dla mnie...
"Niekiedy mamy żal do świata, że nas los nie oszczędza. A przecież cóż znaczy życie. To tylko krótka wędrówka, która szybko się kończy. Po cóż więc marnować cenne minuty na utyskiwania i żale. Wszystko mija, bez względu na to, czy jesteśmy bogaci czy biedni, mądrzy czy głupi".


Są autorzy na naszym rodzimym rynku wydawniczym, których kupuję w ciemno, bo już samo nazwisko autora jest dla mnie najlepszą rekomendacją. Pani Joanna nie potrzebuje marketingu ani miliona zapowiedzi, bo to już marka sama w sobie Autorka nie musi udowadniać nikomu, że potrafi pisać, bo każda jej książka zasługuje na miano bestsellera i ekranizację i każda stanowi gotowy scenariusz Jak do tej pory przeczytałam wszystkie książki Pani Joanny i ani razu się nie rozczarowałam, no może trochę tym, że wydaje za rzadko, ale tak to już jest,że na ulubionych autorów trzeba trochę poczekać, bo nie o ilość tu przecież chodzi, a o jakość.
Myślałam, że po ostatniej powieści autorka nie jest mnie w stanie zaskoczyć ,a tu proszę niespodzianka. Powiem szczerze, że czytałam książkę do północy,a dzisiaj wstałam po trzeciej tylko po to, aby ją skończyć. To nic, że jestem niewyspana to nic, że w domu remont i nie wiadomo za co się zabrać:)
Tym razem autorka zabiera nas na Kresy i chociaż dane mi było przeczytać wiele książek o tej tematyce to tym razem była to zupełnie inna podróż, bo Pani Joanna z historii zwykłych ludzi potrafi stworzyć majstersztyk, od którego nie sposób się oderwać. Tym razem autorka zaczyna snuć swoja opowieść w 1937 r., gdzie do Wilna przybywa Jakub Staśko. Młody człowiek, nie mający perspektyw w Warszawie i uciekając przed wierzycielem, udaje się na wschód z nadzieją na znalezienie pracy i swojego miejsca na ziemi. Jego podróż w za małych i ukradzionych butach stanowi tło do wydarzeń, które były udziałem naszego bohatera. Nina Korcz, aktorka marząca o karierze filmowej zostaje zatrudniona w teatrze na Pohulance w Wilnie. Jest i Oszmiana miejscowość nieopodal Wilna, gdzie mieszka Błażej Piotrowski wraz ze swoim niewidomym dziadkiem Konstantym, który różnymi sposobami stara się zapewnić sobie i ukochanemu dziadkowi chleb, nie zawsze są to działania legalne, ale żołądek nie pyta o pochodzenie, chce jeść i już.Gabriela i Klara Kąckie, bliźniaczki wychowywane w duchu wielkiego patriotyzmu to kolejne bohaterki pojawiające się w powieści, to studentki uniwersytetu wileńskiego, które wkraczają w dorosłe życie.Nie można zapomnieć oczywiście o Fryderyku Domosławski i jego małżonce,a także córce Neli, dziewczynce o wyglądzie aniołka, ale to tylko pozory:) Autorka splata ze sobą losy wszystkich bohaterów, ich drogi krzyżują się przeplatają,a to wszystko po to,aby spotkać się podczas podróży do krainy umarłych:(
Więcej na blogu https://rudabiblioteczka.blogspot.com/2018/09/joanna-jax-podroz-do-krainy-umarych.html

pokaż więcej

 
2018-09-23 19:24:39
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Cykl Szczepankowski (tom 2)
 
2018-09-23 10:11:57
Ma nowego znajomego: invisible_bookreader
 
2018-09-21 19:50:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Egzemplarze recenzyjne, Przeczytane w 2018 r.
Seria: Ladyjanistki

"(..) duchy lgną do Latarni jak ćmy do światła. Latarnia ma również władzę nad duchami, może im rozkazywać".

Ja jak zwykle zaczynam od drugiej części. To chyba celowe działanie, żeby sięgnęła po poprzednią część :( zrobię to z największą przyjemnością tylko jedna rzecz stoi na przeszkodzie, a mianowicie czas. I chociaż jesień już puka do drzwi to doba ma nadal 24 godziny...tylko i niestety....
"(..) duchy lgną do Latarni jak ćmy do światła. Latarnia ma również władzę nad duchami, może im rozkazywać".

Ja jak zwykle zaczynam od drugiej części. To chyba celowe działanie, żeby sięgnęła po poprzednią część :( zrobię to z największą przyjemnością tylko jedna rzecz stoi na przeszkodzie, a mianowicie czas. I chociaż jesień już puka do drzwi to doba ma nadal 24 godziny...tylko i niestety. Czuję się ostatnio jak ten Kolumb co to odkrył Amerykę, bo ja odkrywam ostatnio gatunki, których dotąd nie miałam okazji czytać i autorów, o których istnieniu nie miałam pojęcia.
Moja Jane Eyre to kontynuacja Mojej Lady Jane, ale ja mam wrażenie, że można te książki czytać zupełnie oddzielnie ( nie miałam pojęcia o istnieniu pierwszej części) .Akcja powieści toczy się w XIX wieku w Anglii, gdzie króluje monarchia, dworska etykieta i tutaj to poznajemy Jane Eyre, sierotę, która wraz z przyjaciółką Charlotte Bronte znajdują się na pensji dla panien ( w tamtych czasach brak było koedukacyjnych szkół). na owej pensji oprócz tego, że dziewczęta chodzą głodne i jest im nieustannie zimno panuje dyrektor, który umiera w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego duch nawiedza dom, w którym uczą się i mieszkają nasze bohaterki. Tylko jedna z nich go widzi, bo Jane Eyre jest Latarnią, osobą która widzi zmarłych i umie z nimi rozmawiać. Dlaczego dusze zmarłych tułają się po łez padole, ano tego nie wiadomo, że w XIX-wiecznej Anglii istniało Towarzystwo do spraw Relokacji Dusz Zbłąkanych. TRDZ przybywa na pensję, aby pozbyć się ducha Jane grunt zdaje się palić pod nogami, bo jedną z jej przyjaciółek ( oprócz Charlotte) jest Helena Burns.
Więcej na blogu https://rudabiblioteczka.blogspot.com/2018/09/cynthia-hand-brodi-ashton-jodi-meadows.html

pokaż więcej

 
2018-09-21 18:00:38
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Mediatorka (tom 2)
 
2018-09-21 17:31:54
Wypowiedziała się w dyskusji: Czytamy w weekend

Wielka samotność

więcej...
 
2018-09-21 14:17:48
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 3)
 
2018-09-21 14:17:46
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-21 14:17:41
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-21 14:17:38
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-21 14:17:36
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Cztery płatki śniegu (tom 2)
 
2018-09-21 14:17:34
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-21 14:17:31
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Nie pora na łzy (tom 1)
 
2018-09-21 10:54:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Legimi, Przeczytane w 2018 r.

"Sąsiadka z góry upuściła kowadło, przeciągnęła żelazny łańcuch między żeberkami kaloryfera i pogalopowała w podkutych butach przez wyłożony tłuczonym szkłem przedpokój".

Udało mi się przeczytać kolejny debiut, a doskonale już wiecie jak je uwielbiam. Lubię niespodzianki i jak tylko w końcu znalazłam chwilę czasu to odwiedziłam Pensjonat Leśna Ostoja.Schemat stary jak świat wyjazd na wieś,...
"Sąsiadka z góry upuściła kowadło, przeciągnęła żelazny łańcuch między żeberkami kaloryfera i pogalopowała w podkutych butach przez wyłożony tłuczonym szkłem przedpokój".

Udało mi się przeczytać kolejny debiut, a doskonale już wiecie jak je uwielbiam. Lubię niespodzianki i jak tylko w końcu znalazłam chwilę czasu to odwiedziłam Pensjonat Leśna Ostoja.Schemat stary jak świat wyjazd na wieś, ale tym razem niespodzianka, bo nie za sprawą złamanego serca, a za sprawą demonicznej szefowej Cruelli :) Czy to zarzut? a skąd, bo autorka spojrzała na tę całą wiejską eskapadę zupełnie innym okiem. Nie było tu ucieczki przed złamanym sercem tylko po to, aby wpaść łupem kolejnego Amora.
Justyna, bo tak ma na imię nasza bohaterka, lat 38 dostaje za zadanie od swojej nielubianej szefowej Agaty vel Cruella zadanie, które ma polegać na odrestaurowaniu starego dworku i przekształceniu go w dobrze prosperujący pensjonat. To trudne zadanie dla kogoś kto cale życie spędził w mieście, a na remontach nie zna się wcale. Nasza Justynka to jednak ambitna osoba i postanawia podjąć się zadania, które początkowo tak ją przeraża to jednak po przyjeździe na miejsce...zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia, urzekło ją ciszą i spokojem, chociaż nocami nawet drzewo zdawało się być upiorem pukającym w okna. Justynie przy pomocy miejscowych fachowców udaje się krok po kroku przywrócić dawny blask, a ile przy tym wychodzi na światło dzienne tajemnic. Jakich? Tego Wam nie zdradzę, bo nie chcę Wam odbierać radości z czytania. Powiem tylko w sekrecie, że na wierzch wypłynie tajemnica rodzinna adoptowanego ojca Justyny, znajdzie swoje miejsce ukryty skarb i przewinie się wątek II wojny światowej i oficera stacjonującego w Drzewiu.
W tej książce zagadka goni zagadkę i jeszcze zagadką pogania, ale autorka strona po stronie rozsupłuje tajemnice.Wszystko układa się jak w bajce, a Justyna jak wróżka wystarczy, że za coś się weźmie to wszystko jej się udaje. Momentami było to lekko denerwujące, bo prawdziwe życie to niestety nie bajka.To jedyny minus, który mnie lekko drażnił, ale widocznie taki był zamysł pani Joanny.
Więcej na blogu https://rudabiblioteczka.blogspot.com/2018/09/joanna-tekieli-pensjonat-lesna-ostoja.html

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
2367 866 30788
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (144)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (8)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd