Czytula 
https://www.instagram.com/czytula, czytula.blogspot.com, kontakt:, czytula@gmail.com
27 lat, kobieta, Jarocin, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 4 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-29 13:42:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Po zeszłorocznej furorze jaką zrobiła "Lokatorka", nie miałam wątpliwości, że sięgnę po kolejną książkę JP Delaney. Dobrze pamiętam jakie wrażenie zrobiła na mnie tamta książka, więc oczekiwania co do pozycji "W żywe oczy" były ogromne. Nie mogłam się doczekać, aż znowu zagłębie się w styl autora, który potrafi tak wykreować historię, że nie można się od niej oderwać. Przez całą książkę... Po zeszłorocznej furorze jaką zrobiła "Lokatorka", nie miałam wątpliwości, że sięgnę po kolejną książkę JP Delaney. Dobrze pamiętam jakie wrażenie zrobiła na mnie tamta książka, więc oczekiwania co do pozycji "W żywe oczy" były ogromne. Nie mogłam się doczekać, aż znowu zagłębie się w styl autora, który potrafi tak wykreować historię, że nie można się od niej oderwać. Przez całą książkę potrafi skutecznie wodzić czytelnika za nos. "W żywe oczy" potwierdziło, że JP Delaney po mistrzowsku tworzy thrillery psychologiczne.
Na dzień dobry, "dostajemy" trupa w pokoju nowojorskiego hotelu. Nie jest to przypadkowe morderstwo, a dokładnie opracowana scena. Żeby rozwiązać zagadkę tego zabójstwa, przenosimy się 5 dni wcześniej. Od teraz naszym narratorem jest Claire, młoda aktorka, która potrafi doskonale wcielać się w role. Aktualnie pracuje jako testerka wierności. Na zlecenia żon, inicjuje spotkania z mężczyznami aby sprawdzić, czy zdradziliby swoje kobiety. Dla Claire, każde z tych zleceń to wyzwanie aktorskie, kreuje rzeczywistość tak aby mężczyzna jej uległ. Poza pracą, dziewczyna zmaga się z wieloma kłopotami. Zalega z czynszem, grozi jej wyrzucenie z mieszkania, a to wiąże się ze stratą miejsca w szkole aktorskiej oraz z powrotem do Wielkiej Brytanii. A Claire nie ma do kogo tam wracać, spaliła za sobą wszystkie mosty. Otrzymuje kolejne zlecenie od bogatej żony, która chce sprawdzić swojego męża. Jednak uprzedza Claire, że ma być ostrożna, to nie będzie proste zadanie. I faktycznie Patrick nie wydaje się zainteresowany zalotami młodej dziewczyny i zostawia ją samą w barze. Ale to dopiero początek ich historii, która nie raz was zaskoczy.
Wiele dialogów w książce, przedstawionych jest w formie scenariusza. Ale czy te dialogi naprawdę miały miejsce, czy jest to tylko wyobraźnia Claire? Tego do końca nie możemy być pewni.
Właśnie dlatego nic w tej książce nie jest oczywiste. Autor bezbłędnie potrafi zmylić czytelnika. Zachowania Claire są tak różnorodne, że ciężko stwierdzić czy to tylko gra, czy może zaburzenia osobowości. W momencie, kiedy zostało mi już tylko kilka stron książki, nadal do końca nie byłam pewna, co tu się wydarzyło! Tak więc, nie przesadzę, mówiąc, że trzyma w napięciu do samego końca. Uwielbiam takie książki, gdzie akcja jest dobrze skonstruowana, a bohaterowie ciągle zaskakują.
I kiedy wydaje Ci się, że już wiesz o co w tym chodzi, pamiętaj, że Claire jest aktorką i to doskonałą.
Koniecznie sięgnijcie po książkę "W żywe oczy", to będzie emocjonujący wieczór!

pokaż więcej

 
2018-09-23 22:38:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-09-21 20:01:13
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Joanna Chyłka (tom 8)
 
2018-09-21 19:58:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
 
2018-09-21 19:56:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
 
2018-09-21 19:45:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Wszystko było dobrze, dopóki nie doszłam do zakończenia. Wtedy doznałam szoku, jak można zepsuć tak dobrą książkę. Naprawdę zawiodłam się strasznie, aż cały wieczór poświęciłam na czytanie opinii innych, czy też mają takie odczucia jak ja. I cieszę się, że nie jestem sama w tym rozczarowaniu. Bardzo lubię powieści Pana Mroza ale tym razem nie polecę tej książki nikomu. Akcja książki rozwija... Wszystko było dobrze, dopóki nie doszłam do zakończenia. Wtedy doznałam szoku, jak można zepsuć tak dobrą książkę. Naprawdę zawiodłam się strasznie, aż cały wieczór poświęciłam na czytanie opinii innych, czy też mają takie odczucia jak ja. I cieszę się, że nie jestem sama w tym rozczarowaniu. Bardzo lubię powieści Pana Mroza ale tym razem nie polecę tej książki nikomu. Akcja książki rozwija się bardzo dynamicznie, na początku nie sposób się oderwać od tej historii. Jednak im bliżej końca i rozwiązania zagadki, czułam się bardzo zniechęcona. Nic mi się w tym zakończeniu nie zgadzało, myślę, że autora za bardzo poniosła wyobraźnia, a szkoda... Historia miała potencjał.

pokaż więcej

 
2018-09-21 19:44:30
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2018-09-21 19:43:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
 
2018-09-21 19:40:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Hopeless (tom 1)
 
2018-09-21 19:40:29
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-21 19:39:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2018-09-21 19:38:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2018-09-21 19:38:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
Moja biblioteczka
276 62 463
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (17)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (3)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd