Olovereads 
instagram.com/olovereads
Don't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect :)
Łódź, status: Czytelnik, ostatnio widziany 4 dni temu
Teraz czytam
  • Fatum
    Fatum
    Autor:
    3 marca 1993 roku. Czterech mężczyzn napada konwój z pieniędzmi i porywa młodą kasjerkę. W mediach wrze, dziennikarze piszą o napadzie stulecia, a policjanci odnoszą wrażenie, że wrzucono ich nagle na...
    czytelników: 122 | opinie: 27 | ocena: 7,94 (48 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-12 22:43:38
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
Cykl: Dekada (tom 3)
 
2019-01-12 22:41:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019
Cykl: Madeline Guillaume Musso (tom 2)
 
2019-01-12 22:09:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2019
Cykl: Moondrive
 
2019-01-09 10:28:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2019

Greta przed niemal dwudziestoma laty w wyniku wypadku straciła pamięć. Aby pomóc jej odzyskać wspomnienia jej przyjaciel David zabiera ją do Marchmont Hall- miejsca, gdzie przed laty spędzała swoje życie. Jak to miejsce wpłynie na bohaterkę i czy przeszłość, którą odkryje była dla niej szczęśliwa?

Jest to napisana w niezwykły sposób saga rodzinna, bo na ponad 500 stronach śledzimy niemal...
Greta przed niemal dwudziestoma laty w wyniku wypadku straciła pamięć. Aby pomóc jej odzyskać wspomnienia jej przyjaciel David zabiera ją do Marchmont Hall- miejsca, gdzie przed laty spędzała swoje życie. Jak to miejsce wpłynie na bohaterkę i czy przeszłość, którą odkryje była dla niej szczęśliwa?

Jest to napisana w niezwykły sposób saga rodzinna, bo na ponad 500 stronach śledzimy niemal całe życie naszej głównej bohaterki i dowiadujemy się razem z nią jak wyglądała jej przeszłość.Trzy pokolenia – Babka, matka, córka. Każda z nich inna, kierująca się innymi przekonaniami, dążąca do innych celów. Każda z nich fascynuje w inny sposób. Autorka przedstawia nam multum relacji – miłość, przyjaźń, relacje pomiędzy rodzicami a dziećmi. Spodziewałam się dobrej lektury, ale to co dostałam przeniosło moje najśmielsze oczekiwania Przeżywałam wachlarz emocji przerzucając kolejne kartki tej lektury. Od złości, gniewu po radość, śmiech, współczucie i niezrozumienie. W jednej chwili miałam ochotę rzucać książką z drugiej strony była tak wciągająca, że przeczytałam ją w ciągu jednej doby. Na początku porównywałam w myślach książkę do mody na sukces – tak, tego serialu – mnogość różnych wydarzeń, które spotykały naszych bohaterów była dla mnie wręcz absurdalna. Po zakończeniu książki absolutnie nie patrzę już na nią w ten sposób. Akcja toczy się dwutorowo. Gretę śledzimy w momencie, kiedy usiłuje odzyskać pamięć i w wydarzeniach z przeszłości. To pierwsza książka tej autorki którą przeczytałam i jestem totalnie oczarowana. Przepiękny język, oryginalny styl, bogata fabuła, bohaterowie bardzo wyraziści. Uważam, że tej książce nie brakuje niczego. To moja pierwsza pozycja przeczytana w 2019 i już jestem w stanie powiedzieć, że wyląduje w TOP ulubionych z tego roku. Riley zawiesiła naprawdę wysoką poprzeczkę i uważam, że ciężko będzie ją przebić. Niech nie zwiedzie Was to, że książka jest świąteczna. Jedyne co łączy ją ze świętami to to, że Greta właśnie wtedy wraca do Marchmont Hall. Jeżeli szukacie książki pełnej emocji i wzruszeń to szczerze ją polecam. Tylko uprzedzam- jest wyjątkowo wciągająca więc zarezerwujcie sobie dobrych kilka godzin na lekturę, bo ciężko się od niej oderwać.

pokaż więcej

 
2019-01-03 13:48:39
Ma nowego znajomego: czyta_bo_lubi
 
2019-01-03 13:48:37
Ma nowego znajomego: czytado
 
2019-01-03 12:16:09
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018
Cykl: Bernard Gross (tom 1)

Chełmża, zima 2018. Komisarz Bernard Gross pod taflą lodu na zamarzniętym jeziorze odnajduje zwłoki kilkunastoletniego chłopca. Przy badaniu okoliczności śmierci policja natrafia na kolejne ciało- tym razem starszego, najprawdopodobniej bezdomnego mężczyzny. Dwa trupy w tym samym czasie i w tym samym miejscu. Czy to przypadek? Bernard Gross wnikliwie zajmie się dochodzeniem przy okazji... Chełmża, zima 2018. Komisarz Bernard Gross pod taflą lodu na zamarzniętym jeziorze odnajduje zwłoki kilkunastoletniego chłopca. Przy badaniu okoliczności śmierci policja natrafia na kolejne ciało- tym razem starszego, najprawdopodobniej bezdomnego mężczyzny. Dwa trupy w tym samym czasie i w tym samym miejscu. Czy to przypadek? Bernard Gross wnikliwie zajmie się dochodzeniem przy okazji powracając do tajemniczego zaginięcia sprzed 10 lat.

Nie znajdziemy tutaj miliona trupów, rzeki krwi czy poodcinanych kończyn wysyłanych do obcych ludzi. „Zwykła” jakkolwiek to brzmi historia. Dwa trupy, jeden zmarł z wychłodzenia drugi poprzez utonięcie. Klimatyczny kryminał na bardzo dobrym poziomie, który wciąga już od pierwszych stron. Autor sprawnie wprowadza co raz to nowsze wątki ale robi to w bardzo klarowny sposób, przez co nie pogubiłam się w rozwiązywaniu zagadki. Dostajemy również kilka porządnych zwrotów akcji, dzięki czemu napięcie stopniowo wzrasta i utrzymuje się do ostatnich stron. Zakończenie dla mnie było zaskakujące. Bystrzejszy czytelnik pewnie zorientował się w połowie co się stało no ale.. ja to ja  Komisarz Bernard Gross jest absolutnie ciekawą postacią, jego zaangażowanie w rozwiązanie sprawy jest ogromne. Widać to w jego podejściu do świadków, wydarzeń. Analizuje, docieka, drąży, nie odpuszcza. Akcja toczy się dwutorowo- autor przedstawia nam jak wygląda obecne śledztwo jednocześnie co jakiś czas wracając do wydarzeń sprzed 10 lat. Wiele nie zdradzę mówiąc, że czasy współczesne z przeszłością są w jakiś sposób połączone. Na początku zastanawiałam się, czy nie jest to zbyt duży spojler. Autor jednak tak świetnie operował wydarzeniami, że rozwiązanie nie jest oczywiste i musimy trochę poczekać, aby dowiedzieć się co się stało. Bo choć książka nie należy do tych cienkich to czytało się ją wyjątkowo dobrze i szybko. Na zakończenie autor serwuje początek sprawy, którą komisarz Gross będzie rozwiązywał w kolejnej powieści. Bardzo chętnie ponownie się z nim spotkam.

pokaż więcej

 
2018-11-20 11:10:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018

Klimat świąt, robienie barszczu, lepienie pierogów, gorączka kupowania prezentów, wybieranie najpiękniejszej choinki, która zgubi milion igieł, białe płatki śniegu spadające z nieba, wiecznie spieszący się ludzie i gdzieś pomiędzy tym wszystkim… konkurs. Konkurs organizowany przez jedną z rozgłośni radiowych w której do wygrania jest spędzenie okresu świąteczno-sylwestrowego w Willi pod... Klimat świąt, robienie barszczu, lepienie pierogów, gorączka kupowania prezentów, wybieranie najpiękniejszej choinki, która zgubi milion igieł, białe płatki śniegu spadające z nieba, wiecznie spieszący się ludzie i gdzieś pomiędzy tym wszystkim… konkurs. Konkurs organizowany przez jedną z rozgłośni radiowych w której do wygrania jest spędzenie okresu świąteczno-sylwestrowego w Willi pod Jodłami w zimowej stolicy Polski- Zakopanem. Warunek? Prosty. Wyślij sms, zgłoś się i oddzwonimy do wybranych osób. Wygrało siedem osób. Siedem osób, którym do szczęścia brakuje niewiele. Spokoju, ciszy, odpoczynku, rozrywki, odcięcia się od codzienności, zaufania, MIŁOŚCI. Autorki stworzyły absolutnie magiczną książkę. Opowiadania choć krótkie, są przepełnione emocjami. Każde z nich pokazuje nam zupełnie inną historię. Miłość jest tutaj pokazana na różne sposoby. Od tych wyczekanych, niespełnionych, dopiero co rozkwitających po dawno zapomniane i odkryte na nowo po latach. Nie kończą się typowym happy-endem z fajerwerkami i miłością aż po grób tylko kończą się tak…ciepło. Nasza wyobraźnia pomoże nam w tym jak pokierujemy losami naszych bohaterów. A bohaterowie? Każdy z nich udaje się do Zakopanego w innym celu i zmierza się z czymś innym. Jedni chcą odpocząć od rodziny, drudzy chcą zaimponować drugiej półówce a trzeci… są zmuszeni do wyjazdu przez własną matkę:) Inni chcą o miłości zapomnieć lub jej pomóc. Historiom nie brakuje humoru, zbiegów okoliczności i przede wszystkim ciepła. Nie wszystkie obfitują w przesłodzoną lukrowaną miłość, zdarzają się zdrady, rozdrapywanie ran z przeszłości, rozwody. Jednak czytając każde z nich klimat magiczny wpływa na to, że i u czytelnika pojawia się iskierka nadziei. Choć siedem opowiadań napisało siedem różnych polskich autorek, wszystkie czytało się tak samo dobrze. No dobra, jedno podobało mi się najjjjjbardziej – Magdalena Witkiewicz i jej „Kocham Cię, kochanie moje". Jeżeli lubicie takie świąteczne i klimatyczne książki mogę zdecydowanie polecić. Ja podczas czytania przeniosłam się do Willi pod Jodłami i w wełnianych skarpetach z grzancem w ręku "przeżywałam" wszystkie siedem historii 🎄✨

pokaż więcej

 
2018-11-20 11:08:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018
 
2018-11-20 09:52:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018
Autor:

Dwoje nastolatków Theo i Griffin byli prawdziwymi przyjaciółmi i znali się od lat. Pewnego dnia już jako nastolatkowie spojrzeli na siebie nie jako przyjaciele. Wyznając sobie nawzajem zauroczenie decydują się na bycie razem. Pierwsza prawdziwa miłość, pierwszy pocałunek, pierwszy seks, pierwsza wspólna impreza jako para. Zarówno rodzina jak i znajomi w pełni akceptowali ich związek. Wszystko... Dwoje nastolatków Theo i Griffin byli prawdziwymi przyjaciółmi i znali się od lat. Pewnego dnia już jako nastolatkowie spojrzeli na siebie nie jako przyjaciele. Wyznając sobie nawzajem zauroczenie decydują się na bycie razem. Pierwsza prawdziwa miłość, pierwszy pocałunek, pierwszy seks, pierwsza wspólna impreza jako para. Zarówno rodzina jak i znajomi w pełni akceptowali ich związek. Wszystko zmieniło się w momencie, kiedy Theo wyjechał do Kalifornii. Poznał tam Jacksona, z którym zaczęło go łączyć głębsze uczucie. Finał burzliwej miłości pomiędzy Theo i Griffinem jest tragiczny- Theo umiera. Griffina z dnia na dzień ogarnia pustka, serce pęka i pozostaje tylko nauka pogodzenia się z nową sytuacją. Sytuacją, która z każdym dniem staje się co raz bardziej trudna i skomplikowana.
Myślałam, że lektura będzie dla mnie lżejsza. Adam Silvera jednak na to nie pozwolił. Książka przepełniona smutkiem o trudnej relacji, o poznawaniu siebie, przezwyciężaniu własnych lęków i słabości. Oprócz samej miłości duże znaczenie ma w tej książce żałoba i to jak każdy z bohaterów radzi sobie z nią w odmienny sposób. Od rodziców Theo, jego siostry, po Griffina, Jacksona i innych przyjaciół. Temat nie jest łatwy ale dobrze jest pokazywać młodzieży w jaki sposób bohaterowie radzili sobie z utratą bliskiej osoby. Jak skrajne emocje w nich buzowały. Jakie decyzje podejmowali pod wpływem impulsu, chwili i jakie te decyzje miały konsekwencje w późniejszym czasie. Wydarzenia nie są opisywane chronologicznie- autor manewruje pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Pozwoliło to na lepsze poznanie tej historii na każdej płaszczyźnie. Zwiększało to napięcie i dodawało jeszcze więcej emocji. Silvera wykreował prawdziwych bohaterów, bardzo się z nimi zżyłam. Nie są idealni, nie zawsze podejmują dobre decyzje. Nadaje im to realności. Zakończenie tej historii przeczytałam na jednym oddechu, autor przedstawił co doprowadziło do tragicznej śmierci Theo. Książka pokazuje, że czasem nie warto podejmować żadnych decyzji wbrew sobie. Skutki mogą się dla nas okazać gorsze niż podejrzewaliśmy. Choć niczego w życiu nie jesteśmy w stanie przewidzieć, to czasem warto zaryzykować i postąpić w zgodzie ze sobą.

pokaż więcej

 
2018-11-06 19:54:30
Ma nowego znajomego: Anka Markova
 
2018-11-05 10:36:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018

Tytułowy klub niewiernych to miejsce w sieci, gdzie obcy sobie ludzie poznają się w jednym celu - seks bez zobowiązań. Jedną z takich osób jest Piotr. Ma on wspaniałą żonę Justynę, dogadują się świetnie. W wielu aspektach jest u nich idealnie. Tym jednym, który odbiega od oczekiwań Piotra jest nic innego jak seks. Postanawia wykonać jeden skok w bok i poprzez rejestrację na portalu poznaje... Tytułowy klub niewiernych to miejsce w sieci, gdzie obcy sobie ludzie poznają się w jednym celu - seks bez zobowiązań. Jedną z takich osób jest Piotr. Ma on wspaniałą żonę Justynę, dogadują się świetnie. W wielu aspektach jest u nich idealnie. Tym jednym, który odbiega od oczekiwań Piotra jest nic innego jak seks. Postanawia wykonać jeden skok w bok i poprzez rejestrację na portalu poznaje Dominikę. Skok miał być jeden, jednak pociągnął za sobą kolejne i kolejne razy. Kiedy Justyna dowiaduje się o wszystkim, jej małżeństwo wisi na włosku. Dodatkowo w tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć kobiety, które łączy jedno – wszystkie korzystały z klubu niewiernych. Jaki jest element łączący i jaką rolę w tym wszystkim mają nasi bohaterowie? Nie zastanawiajcie się tylko łapcie za książkę i czytać mi raz dwa!

To kolejna pozycja wydawnictwa novaeres, która rozwaliła mnie na łopatki. Mroczny thriller psychologiczny z elementami erotyki. Przez całą lekturę towarzyszył mi niepokój i chęć jak najszybszego skończenia jej po to, żeby dowiedzieć się kim jest zabójca kobiet. Autorzy serwują nam napięcie bardzo powoli po to, żebyśmy pod koniec dostali rollercoaster emocji. Rozdziały pisane są z perspektywy różnych bohaterów, bo w tej książce nie tylko małżeństwo gra główną rolę. Osób jest o wiele więcej a rozwiązanie zagadki wydaje się być co raz bardziej zawiłe. Trzy razy zmieniałam wersję odnośnie tego kto jest mordercą i…czy muszę mówić, że znowu nie trafiłam? Ale typowałam! Każda z postaci jest wyraźna, świetnie wykreowana. Różne osobowości, odmienne charaktery a każde z nich ma swoją cegiełkę w tej historii. Przede wszystkim-nie są przerysowani. Książka ukazuje bolesną prawdę i pokazuje do czego zdolna jest druga osoba, nawet taka za którą skoczylibyśmy w ogień. Pokazuje jak mocno w naszej psychice zakorzenione są wydarzenia z przeszłości i jak potrafią wpłynąć na teraźniejszość. Ta historia to nie tylko odkrycie tego, kto stoi za brutalnymi morderstwami, ale również o tym jak ciężko jest zaakceptować siebie po krzywdzie wyrządzonej nam przez drugiego człowieka.

pokaż więcej

 
2018-10-31 11:15:43
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Do kupienia
 
2018-10-31 11:12:35
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-31 11:11:07
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Do kupienia
 
Moja biblioteczka
651 47 623
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (164)

zgłoś błąd zgłoś błąd