Kasia

Profil użytkownika: Kasia

Opole Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 1 rok temu
253
Przeczytanych
książek
508
Książek
w biblioteczce
83
Opinii
427
Polubień
opinii
Opole Kobieta
Dodane| Nie dodano
Zaczytana i zasłuchana. Bez książek mój świat byłby bezbarwny. Artystyczna dusza w ciele optymistki :) Recenzentka, twórca tekstów wszelakich. Kocha pracę i życie, bo wszystko co robi, jest dla niej wielką przyjemnością.

Opinie

Okładka książki To nie jest hip-hop. Rozmowy Jacek Baliński, Bartek Strowski
Ocena 7,7
To nie jest hi... Jacek Baliński, Bar...

Na półkach: , ,

Analizując polski rynek wydawniczy śmiało można stwierdzić, że książek o polskim hip-hopie jest bardzo mało. Nic dziwnego, że zapowiedź tytułu, który będzie wpisywał się w ten zakres tematyczny spotkał się tak dużym zainteresowaniem. I tak światło dzienne ujrzała książka, po którą powinien sięgnąć nie tylko miłośnik rodzimego rapu, ale także ciekaw wszelkich aspektów, które wiążą się z tą branżą. To nie jest hip-hop. Rozmowy, której autorami są Jacek Baliński i Bartek Strowski jest świetnym przykładem na to, jak przedstawić cenną wiedzę w interesujący dla czytelnika sposób.

Już sam tytuł to trochę przekora, bo jak można tak zatytułować książkę, która jest zbiorem rozmów z raperami, Dj-ami czy innymi ludźmi z branży. Jednak można, bo przecież hip-hop to nie tylko muzyka, sami raperzy, ale stojący za nimi menadżerowie, Dj, wytwórnie, hypemani czy graficy. To szereg ludzi, którzy często pracują przy całym procesie, od powstania konceptu przez jego realizację, aż do finału, jakim jest ukazanie się płyty na sklepowych punktach, czy zagrania ostatniego koncertu danej trasy. Ludzie, o których być może rzadko się mówi, a są współodpowiedzialni za sukces danego artysty czy całej wytwórni. Autorzy książki To nie jest hip-hop. Rozmowy zebrali raperów oraz inne osobistości z branży, by przybliżyć nie tylko ich sylwetki, ale trud jaki towarzyszył im przy pracy czy ciekawe historie, których nie znajdziecie w innych wywiadach. I trzeba przyznać, że faktycznie zamysł książki w tym wypadku wydaje się strzałem w dziesiątkę. Efektem jest 20 wywiadów, opatrzonych zdjęciami, grafikami Holaka oraz odpowiednimi ha sztagami.
Jacek Baliński i Bartek Strowski podjęli wielkie wyzwanie tworząc taką książkę. W końcu już samo umówienie się na wywiad z popularnym raperem z pewnością nie należało do łatwych zadań, ale zdecydowanie się opłaciło. Panowie przeprowadzili 20 wciągających rozmów, z takimi artystami jak Pezet, Kasta, Kosi czy Włodi. Również z Tytusem z Asfalt Records, Anią wójcik z Prosto czy Stasiakiem, reprezentującym Alkopoligamię. Nie zabrakło także osób, które są ważnymi postaciami w historii polskiego rapu, jak Tomek Woźniak. Rafał Grobel czy Dizkret. Początki ich kariery nie zawsze były usłane różami. Niektórzy z nich imali się różnych zajęć, jednocześnie robiąc rap i starając się rozwijać swoją pasję. Nie wszyscy pozostali aktywni stricte w branży hip-hopowej, ale wielu z nich realizuje się zawodowo w szeroko pojętej branży artystycznej, czy nawet tak jak Bilon – gastronomicznej.
Zbiór rozmów zebranych w książce To nie jest hip-hop. Rozmowy daje zupełnie inne spojrzenie na hip-hop, nie tylko z perspektywy fana, zainteresowanego dobrą muzyką czy nowym sortem odzieżowym, ale także osoby chcącej poznać hip-hop w zakresie biznesu, rozwoju marki, pracą nad procesem twórczym czy sytuacji, które pojawiają się w artystycznym życiu. Osobiście cieszę się, że powstała taka książka. Inteligentne rozmowy skrywają wiele interesujących wątków, które tylko zachęcają, by je głębiej poznać. A dla osób, które może nie do końca kojarzą gości tej książki, będzie to dobra lektura edukacyjna. To po prostu warto przeczytać.

Analizując polski rynek wydawniczy śmiało można stwierdzić, że książek o polskim hip-hopie jest bardzo mało. Nic dziwnego, że zapowiedź tytułu, który będzie wpisywał się w ten zakres tematyczny spotkał się tak dużym zainteresowaniem. I tak światło dzienne ujrzała książka, po którą powinien sięgnąć nie tylko miłośnik rodzimego rapu, ale także ciekaw wszelkich aspektów, które...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Trzy razy ty – Federico Moccia

Po sukcesie powieści Trzy metry nad niebem i Tylko ciebie chcę nie spodziewałam się kontynuacji. Wiadomość o nowej książce wzbudziła we mnie wiele emocji, zwłaszcza ekscytacji i zaciekawienia, związanego z oczekiwaniem na to, co znajdę na stronach powieści Trzy razy ty, wydanej przez wydawnictwo MUZA. Czy warto było tyle czekać?

Trzy razy ty to kontynuacja bestsellerów, które zostały także przedstawione w formie filmów, w dwóch wersjach, zna je chyba każdy fan książki Trzy metry nad niebem. Trzy postacie – Step, Babi i Gin – bohaterowie niebanalni i mocno zapadający w pamięć. To dzięki nim ryk silnika motocyklu przypomina Stepa, ring bokserski Gin, a elegancki i zawsze nienaganny styl kobiecą Babi. Po wielu zawirowaniach miłosnych i tych życiowych, przyszedł czas na powrót do doskonale znanych postaci i wydarzeń. A także ciąg dalszy, który z pewnością zaskoczy każdego czytelnika, sięgającego po książkę Trzy razy ty.
Step zmienił się nieco od czasu drugiej części powieści. Jest biznesmenem, prowadzącym, prężnie rozwijającą się firmę, związaną z przemysłem telewizyjnym. Mieszka z Gin, z którą tworzy kochającą się parę, planującą wspólną przyszłość. I jak to u Stepa bywa, nieoczekiwanie w jego życiu pojawia się Babi i ktoś jeszcze, a to nie koniec niespodzianek, jakie przyniesie mu los. Wszystko byłoby pięknie poukładane, gdyby nie wydarzenie sprzed 6 lat, które zmieniło wszystko. Przeszłość daje o sobie znać, mocno komplikując życie Stepa i jego najbliższych. Pojawiają się pytania o szczęście, które przecież powinno być sensem życia, ale czy okaże się nim dla Stepa?
Nic nie jest już takie, jak kilka lat temu, kiedy Step poznał Babi, ale dawne uczucia wciąż tlą się w sercu, gotowe by obudzić się w najmniej oczekiwanym momencie. Powrót starej miłości, sukcesy i porażki w pracy, a także małżeńskie życie staje się mieszanką wielu emocji i decyzji, które trzeba podjąć. W idealnym życiu może zabraknąć tego, co tak naprawdę tworzy jego prawdziwy sens.

Trzy razy ty to bez wątpienia powieść, po którą trzeba sięgnąć, by przekonać się, co tak naprawdę jest w życiu ważne i jak zaskakujące może okazać się ludzkie życie. Taką opowieść o trudnej miłośc, pełną wzruszeń i zwrotów akcjii mógł napisać tylko Federico Moccia. Miłośnicy jego pióra będą zachwyceni możliwością ponownego wkroczenia w życie Stepa, Babi, Gin i pozostałych, równie ciekawych bohaterów. Pozostaje tylko czekać na ekranizację tej powieści, która jest doskonałym zwieńczeniem całej historii. Choć kto wie, może doczekamy się jej dalszej części…

Trzy razy ty – Federico Moccia

Po sukcesie powieści Trzy metry nad niebem i Tylko ciebie chcę nie spodziewałam się kontynuacji. Wiadomość o nowej książce wzbudziła we mnie wiele emocji, zwłaszcza ekscytacji i zaciekawienia, związanego z oczekiwaniem na to, co znajdę na stronach powieści Trzy razy ty, wydanej przez wydawnictwo MUZA. Czy warto było tyle czekać?

Trzy razy...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Cała ja – Augusta Docher

Skomplikowane – to chyba najbardziej trafne określenie na wszystko, co w powieści Cała ja serwuje nam Augusta Docher. Autorka pokazuje nam cały wachlarz emocji i wydarzeń, które zdarzyć się mogą także w świecie realnym. Cała ja to zdecydowanie niebanalna historia, która wciąga od samego początku.

Poznajemy dwie bohaterki – Milenę i Paulę. Milena jest córką miliardera. W ogromnej posiadłości mieszka razem z matką i przygotowuje się do matury. Wydawać by się mogło, że jej życie to sielanka. Służba, przystojny chłopak i pieniądze, które już po 18. urodzinach trafią w jej ręce. Lecz życie bogatej dziewczyny wcale nie jest usłane różami. Wszystko zaczyna się komplikować od pewnej domówki, gdzie Milena odkrywa prawdziwą naturę swojego ukochanego.
W drugim świecie żyje Paula. Jest niezwykle tajemnicza i potrafi dobrze kłamać. Po co to robi? Ma w tym swój cel, którego oczywiście nie chce nikomu zdradzać. Paulina szuka pracy i trafia do zabytkowej posiadłości, gdzie dostaje pracę w ogrodzie. Tam poznaje Pawła, który sporo namiesza w jej życiu i próbie poukładania sobie wszystkiego na nowo. Oprócz Pawła, dziewczyna poznaje także sąsiadkę Martynę, rówieśniczkę, z którą coraz bardziej się zaprzyjaźnia. A przecież miała unikać głębszych relacji z ludźmi…
Losy bohaterek są pełne wielu tajemnic, które czytelnik odkrywa z każdą kolejną stroną powieści. Augusta Docher pokazuje, jak trudno poradzić sobie z wieloma sprawami i jak jedna tajemnica może wpłynąć na życie wszystkich wokół. Powieść przepełniona jest miłością, gorącymi romansami, ale także mnóstwem łez i trudnościami, z którymi idzie zmierzyć się jej bohaterom. To idealna lektura dla wszystkich, którzy szukają odpowiedzi na pytania dotyczące miłości i skomplikowanych relacji. Dla tych, co być może stracili wiarę w prawdziwe uczucia i pragną ją odzyskać. Gwarantuję, że po tej lekturze można inaczej spojrzeć na miłość i to, co podsyła nam los.

Cała ja – Augusta Docher

Skomplikowane – to chyba najbardziej trafne określenie na wszystko, co w powieści Cała ja serwuje nam Augusta Docher. Autorka pokazuje nam cały wachlarz emocji i wydarzeń, które zdarzyć się mogą także w świecie realnym. Cała ja to zdecydowanie niebanalna historia, która wciąga od samego początku.

Poznajemy dwie bohaterki – Milenę i Paulę. Milena...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Kasia

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


ulubieni autorzy [10]

Gayle Forman
Ocena książek:
7,3 / 10
14 książek
3 cykle
692 fanów
Dorota Gąsiorowska
Ocena książek:
7,4 / 10
16 książek
2 cykle
146 fanów
Nicholas Sparks
Ocena książek:
7,1 / 10
41 książek
2 cykle
5950 fanów

statystyki

W sumie
przeczytano
253
książki
Średnio w roku
przeczytane
23
książki
Opinie były
pomocne
427
razy
W sumie
wystawione
239
ocen ze średnią 6,7

Spędzone
na czytaniu
1 379
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
23
minuty
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]